"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Wyjazd klas I, II i III na spektakl muzyczny

15 marca uczniowie klas I, II, III wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Małopolskim na spektakl teatralno - muzyczny "Robin Hood". Znakomity scenariusz, świetna choreografia, piękne kostiumy i kolorowe wizualizacje sprawiły, że uczniowie przenieśli się w świat wyobraźni razem z głównymi bohaterami. Aktorzy Teatru Muzycznego działającego przy Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim opowiedzieli losy bohatera średniowiecznych angielskich legend Robin Hooda - mieszkańca lasu Sherwood. Dynamiczna akcja, humorystyczne scenki, tańce, śpiew i znakomita gra aktorów sprawiła, że dwugodzinne przedstawienie było wspaniałą rozrywką dla wszystkich.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film1

Film2

Film3

 

Szkolny konkurs na najpiękniejszy Stół Wielkanocny

Tradycją lat ubiegłych w okresie przedświątecznym odbył się szkolny konkurs na najpiękniejszy Stół Wielkanocny, którego celem było kultywowanie tradycji ludowych w zdobnictwie pisanek i plastyki obrzędowej, związanych z okresem Świąt Wielkanocnych. Każda klasa przygotowała ekspozycję według własnego pomysłu. Na stołach znalazły się baranki, kolorowe pisanki wykonane przeróżnymi technikami, zajączki, kurczaki, koszyczki, kompozycje kwiatowe i inne ozdoby. Komisja w składzie: pani Sabina Kusibab,  pani Jolanta Depa, pani Lucyna Szczepkowicz oraz przedstawiciele Społeczności Uczniowskiej oceniała stoły poszczególnych klas kierując się następującymi kryteriami: estetyka wykonania, pomysłowość, kompozycyjna spójność  oraz samodzielność wykonania. Oto zwycięzcy  poszczególnych kategorii: klasy 0, I-III: I miejsce klasa II, klasy IV - VI: I miejsce klasa V, klasa VII oraz klasy gimnazjalne: I miejsce klasa VII. Gratulujemy!!! Jednak podziękowania należą się wszystkim uczestnikom Konkursu, bo przygotowanie ozdób wymagało wiele czasu, zaangażowania i pracy.

 

Plan rekolekcji

Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych.

Plan Rekolekcji Wielkopostnych

 

 

Sukces Julii w konkursie historycznym

Z przyjemnością informujemy, iż Julia Sikora - uczennica klasy V zdobyła nagrodę I stopnia w IV edycji Konkursu o Żołnierzach Wyklętych - Niezłomnych, którego organizatorem było Katolickie Centrum Edukacji Kana w Dębicy. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dębickiego - łącznie blisko 60 osób. W kategorii szkół podstawowych zadaniem było wykonanie komiksu opowiadającego o losach wybranego bohatera czyli Żołnierza Wyklętego. Julia wybrała postać "Inki", dziewczyny Niezłomnej, która w chwili próby "zachowała się jak trzeba". Nagrodę za swoje dzieło  nasza laureatka odebrała 14 marca w DK Kosmos podczas  uroczystej Gali. Laureaci, pozostali uczestnicy Konkursu, opiekunowie i wszyscy obecni w Sali widowiskowej obejrzeli także piękne widowisko historyczno - patriotyczne pt. "Niezłomni dla Niepodległej" w wykonaniu Grupy Artystycznej Safo. Katolickie Centrum Edukacji Kana w Dębicy przygotowało Konkurs wspólnie z Miejskim Zarządem Oświaty w Dębicy, Światowym Związkiem Żołnierzy AK, Środowiskiem 5. Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy, Powiatem Dębickim, Miastem Dębica oraz rzeszowskim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. Serdecznie gratulujemy Julii, której radość dzielił sprawujący nad nią opiekę p. Tomasz Świerczek.

Konkurs "Wilczymi Śladami" - materiał TV Dębica

 

Życzenia dla naszych Pań

Męska część naszej społeczności pragnie złożyć pani Dyrektor, Paniom nauczycielkom, Paniom z obsługi, Uczennicom i ich Mamom najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet!


 

Bonusy na marzec

Zapraszamy do zapoznania się z listą uczniów, którzy otrzymali bonusy zarówno za brak uwag negatywnych jak i 100% frekwencję.

Więcej…

 

Nasza pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Jak każdego roku na początku marca wspominamy naszych bohaterów czyli Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych. Uczniowie z klas gimnazjalnych, kl. V i VII przygotowali pod kierunkiem p. Tomasza Świerczka część artystyczną. Wiersze i teksty miały na celu przybliżenie uczniom czasów heroicznej walki żołnierzy Podziemia Niepodległościowego z reżimem komunistycznym w pierwszych latach rządów komunistów w Polsce. Wydarzenia te w większości zakończyły się tragicznie dla polskich bohaterów, ale ich niezłomna  postawa - nawet w beznadziejnej sytuacji jest dla nas nauką męstwa, wzorem miłości Ojczyzny i umiłowania wolności. Występ uświetniły piosenki w wykonaniu Dagmary i Julii Sikora.

 

Maks pobiegł Wilczym Tropem

4 marca w ramach dębickich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się po raz pierwszy Bieg Pamięci Tropem Wilczym. Dystans to 1963m. Długość biegu odpowiada dacie śmierci ostatniego Wyklętego - Józefa Franczaka ps. "Lalek", który został zastrzelony przez funkcjonariuszy UB 21 października 1963r. W biegu wzięło udział ponad 70 uczestników, a wśród nich uczeń kl. III gimnazjum - Maksymilian Strózik. Maks świetnie się spisał zajmując piąte miejsce. Gratulujemy nie tylko miejsca ale także patriotycznej postawy i hartu ducha, bo uczestnikom przyszło zmierzyć się również z mroźną aurą. Zachęcamy naszych uczniów, by w przyszłym roku w podobny sposób uczcili pamięć naszych Niezłomnych Bohaterów. Organizatorami byli m.in. KCE Kana oraz miasto Dębica.

 

Klasa VI na lodowisku

Uczniowie klasy VI wybrali się 2 marca wraz z wychowawcą na lodowisko w Dębicy, aby doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie. Wszyscy świetnie się bawili, a bliskie kontakty z lodem zdarzały się sporadycznie.  Cieszy nas, że uczniowie garną się do sportu. W trudnym dla organizmu okresie zimowym ważne jest utrzymywanie dobrej kondycji fizycznej. Wyjazd zorganizował p. Tomasz Świerczek, a przedsięwzięcie to wsparła p. Ewelina Kosińska.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj195
mod_vvisit_counterWczoraj359
mod_vvisit_counterTydzień2614
mod_vvisit_counterp. tydzień2734
mod_vvisit_counterMiesiąc8854
mod_vvisit_counterp. miesiąc15722
mod_vvisit_counterWszystkich989838

Aktualnie: gości 40, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 54.224.234.8
 , 
21 kwietnia 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u