"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Aleksandra Rymut  Wolontariuszką Roku 2017 Powiatu Dębickiego

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy II gimnazjum Aleksandra Rymut zdobyła wyróżnienie w powiatowym konkursie pt. "Wolontariusz  Powiatu Dębickiego 2017" w kategorii gimnazjum. Organizatorem był Powiat Dębicki wraz ze stowarzyszeniem "Uwierz w siebie". Ideą przyświecającą organizatorom konkursu  była promocja i popularyzacja postaw wolontarystycznych oraz publiczna prezentacja osób  wyróżniających się  aktywną postawą. Ola wyróżnienie odebrała z rąk wicestarosty powiatu pana Mateusza Paska oraz burmistrza miasta pana Mariusza Szewczyka.  Przewodnicząca kapituły przedstawiła Olę jako osobę pogodną, wrażliwą, chętną do podejmowania nowych wyzwań i potrafiącą zapalić do swoich pomysłów innych, w szkolnym wolontariacie działającą aktywnie od 2013r. Wśród jej działań wymieniła m.in. coroczne przygotowywanie "Szlachetnych Paczek", adoptowanie szkoły w Kamerunie, organizację zbiórki słodyczy dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, "Pól Nadziei", kiermaszów, zbiórek dla WOŚP i zakrętek, przygotowywanie kartek świątecznych dla chorych.

Kliknij, aby obejrzeć film - materiał nagrany przez Dębica TV:

Film

Więcej…

 

Wizyta św. Mikołaja

"Idzie, idzie Święty z nieba. Oto jest wśród nas.

Witaj święty Mikołaju. Witaj, witam nam.

Dobry Święty Mikołaju wszystkie dzieci Cię kochają.

Usiądź sobie między nami. Obdarz dzieci prezentami."

Jak co roku w naszej szkole pojawił się szanowny Gość. Dzieci rozpoznały go od razu - to Święty Mikołaj! Powitały Go wierszami i piosenkami, a Święty - wyraźnie wzruszony - w zamian obdarował je prezentami. Święty Mikołaj, który swoje święto ma 6 grudnia zasłynął jako człowiek, który przez całe życie pomagał potrzebującym; wszystkie dobra, jakie posiadał rozdawał ubogim. Mikołajki to święto bardzo stare. Już w okresie średniowiecza utarł się zwyczaj obdarowywania dzieci prezentami w wigilię tego dnia.

 

Oceanarium

W dniu 05.12 2017 r. dzięki wizycie  Mobilnego Oceanarium "Jupiter" dzieci z klas 0 - 3 miały okazję odbyć fascynującą podróż w głąb oceanu . Zanim jednak zanurkowały w oceanie miały możliwość wysłuchania opowieści na temat "darów oceanu". Każdy mógł wziąć do ręki różnego rodzaju muszelki, rozgwiazdy, koralowce. Dużą atrakcją okazała się "kolczasta" ryba, a także muszla małża perłopława z prawdziwą perłą w środku. Następnie dzieci przebywały w specjalnej kopule gdzie uczestniczyły w projekcji 3D i miały wrażenie jakby pływały w oceanie pośród rafy koralowej i jej barwnych mieszkańców. To była niezapomniana podmorska podróż.

 

II Powiatowy Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

30 listopada 2017 roku w Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie Osiedlu odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej - "Polski my naród.." pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego, zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie Osiedlu, Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz CKiB w Pustkowie Osiedlu. Tegoroczny Festiwal poświęcony był piosenkom Powstania Warszawskiego. Z wielką przyjemnością informujemy, że w kategorii: soliści ze szkół gimnazjalnych laureatką II miejsca została Dagmara Sikora z piosenką pt.: "Dziewczyna z granatem"! Ogromnie gratulujemy Dagmarze!

 

Andrzejkowe święto!

"Andrzejkowe mamy święto!

Co się dzisiaj nam wywróży?

Mamy miskę pełną wody,

wosk w garnuszku i klucz duży..." - pod takim hasłem 30 listopada klasa II świętowała Andrzejki. Ponieważ w grudniu zaczyna się adwent - ostatnie dni listopada to ostatnia szansa przed adwentem do zabaw. Ponure listopadowe wieczory tworzą doskonały nastrój do wróżb. Dawniej tego wieczoru wróżyły sobie tylko panny, kawalerowie zaś bawili się w podobny sposób w przeddzień św. Katarzyny - czyli Katarzynki. Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą. A wszystko to "z przymrużeniem oka" przecież to tylko zabawa!!!!, ale... Andrzejki mają niezaprzeczalnie charakterystyczny klimat. Dzieci wróżyły sobie przyszłość i bardzo dobrze się bawiły. Zapoznały się ze zwyczajami i obrzędami tego magicznego dnia. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zaproszone zostały na słodki poczęstunek.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

 

Dołącz do Szlachetnej Paczki

Po raz kolejny dołączyliśmy do Szlachetnej Paczki. Jeśli i Ty chcesz pomóc wybranej przez nas rodzinie, kliknij w link poniżej i przeczytaj szczegółowe informacje:

Szlachetna Paczka 2017

 

Dzieci dzieciom

Wolontariusze z klasy III gimnazjum gorąco dziękują wszystkim uczniom, ich rodzinom i pracownikom szkoły, którzy ochoczo włączyli się w zbiórkę słodyczy do mikołajkowych paczek dla chorych na nowotwory dzieci i ich rodzeństwa. Zbiórka trwała w dniach 10 - 21 listopada. Kilkadziesiąt kilogramów łakoci 21 listopada uczniowie z panią dyrektor odwieźli do siedziby Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Akcje przeprowadzili: Dagmara, Agnieszka, Kinga, Marlena, Dominika, Patryk, Dominik, Dawid, Marcin i Maks.

 

Opowieści z podróży do Indii

Wielu z nas marzy o dalekich  podróżach, ale niewielu tak naprawdę ma okazję poznać odległe zakątki świata. Dlatego bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się kolejne w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem ze Stowarzyszenia "Trzask". Tym razem gościem był pan Maciej Kras, który opowiadał o wyprawie do Indii. Błyskotliwa i humorystycznie prowadzona narracja wsparta ciekawą prezentacją, charakterystyczne dla kultury hinduskiej przedmioty oraz interakcja z widownią, pozwoliły panu Maćkowi przybliżyć nieco ten egzotyczny dla nas kraj. Nieco, ponieważ jego przyroda, architektura i skomplikowana, a nawet budząca w nas często kontrowersje kultura poraża swoim ogromem i różnorodnością. Nie na darmo dawni koloniści - Anglicy - nazywali Indie "Perłą w koronie brytyjskiej". Była to ciekawa lekcja przyrody i etnografii. Wielu uczniów już wie, co to znaczy "święta krowa", co to są kasty, dlaczego kobiety mają czerwoną kropeczkę na czole, jaką rolę pełni w hinduskiej kulturze rzeka Indus, dlaczego nie powinno się pić surowej wody, jak nazywa się tradycyjny ubiór kobiecy. Dziękujemy za spotkanie i oczekujemy na kolejne egzotyczne wycieczki.

Garść informacji o Indiach

Poniżej - pół żartem pół serio - przedstawiamy kilka typowych sposobów podróżowania po Indiach:

 

Wycieczka do Muzeum Lizaka w Jaśle

21 listopada, we wtorek uczniowie z klas I, II i III odwiedzili jedno z najsłodszych miejsc w naszym województwie - "Muzeum Lizaka" w Jaśle. Na początku dzieci zostały zapoznane z historią powstawania lizaków, oraz z tym, jak na przestrzeni lat wyglądała ich produkcja. Następnie w laboratorium poznały sześć rodzajów cukrów z możliwością ich skosztowania. Mogły powąchać mnóstwo aromatów, które to są wykorzystywane do produkcji słodyczy. Poznały pochodzenie barwników, oraz miały możliwość ich mieszania. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się proces wykonania własnego lizaka. Możliwość wyboru smaku i koloru była dla dzieci bardzo ekscytująca. Wizytę zakończyliśmy w sklepiku ze słodkościami. Radość, która malowała się na twarzach dzieci była dowodem, że wycieczka była bardzo udana i zapewne najsłodsza ze wszystkich.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj53
mod_vvisit_counterWczoraj298
mod_vvisit_counterTydzień53
mod_vvisit_counterp. tydzień3047
mod_vvisit_counterMiesiąc8915
mod_vvisit_counterp. miesiąc12471
mod_vvisit_counterWszystkich946230

Aktualnie: gości 10 połączonych
Twoje IP: 54.227.6.156
 , 
22 stycznia 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u