"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Życzenia dla naszych Pań

Męska część naszej społeczności pragnie złożyć pani Dyrektor, Paniom nauczycielkom, Paniom z obsługi, Uczennicom i ich Mamom najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet!


 

Bonusy na marzec

Zapraszamy do zapoznania się z listą uczniów, którzy otrzymali bonusy zarówno za brak uwag negatywnych jak i 100% frekwencję.

Więcej…

 

Nasza pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Jak każdego roku na początku marca wspominamy naszych bohaterów czyli Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych. Uczniowie z klas gimnazjalnych, kl. V i VII przygotowali pod kierunkiem p. Tomasza Świerczka część artystyczną. Wiersze i teksty miały na celu przybliżenie uczniom czasów heroicznej walki żołnierzy Podziemia Niepodległościowego z reżimem komunistycznym w pierwszych latach rządów komunistów w Polsce. Wydarzenia te w większości zakończyły się tragicznie dla polskich bohaterów, ale ich niezłomna  postawa - nawet w beznadziejnej sytuacji jest dla nas nauką męstwa, wzorem miłości Ojczyzny i umiłowania wolności. Występ uświetniły piosenki w wykonaniu Dagmary i Julii Sikora.

 

Maks pobiegł Wilczym Tropem

4 marca w ramach dębickich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się po raz pierwszy Bieg Pamięci Tropem Wilczym. Dystans to 1963m. Długość biegu odpowiada dacie śmierci ostatniego Wyklętego - Józefa Franczaka ps. "Lalek", który został zastrzelony przez funkcjonariuszy UB 21 października 1963r. W biegu wzięło udział ponad 70 uczestników, a wśród nich uczeń kl. III gimnazjum - Maksymilian Strózik. Maks świetnie się spisał zajmując piąte miejsce. Gratulujemy nie tylko miejsca ale także patriotycznej postawy i hartu ducha, bo uczestnikom przyszło zmierzyć się również z mroźną aurą. Zachęcamy naszych uczniów, by w przyszłym roku w podobny sposób uczcili pamięć naszych Niezłomnych Bohaterów. Organizatorami byli m.in. KCE Kana oraz miasto Dębica.

 

Klasa VI na lodowisku

Uczniowie klasy VI wybrali się 2 marca wraz z wychowawcą na lodowisko w Dębicy, aby doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie. Wszyscy świetnie się bawili, a bliskie kontakty z lodem zdarzały się sporadycznie.  Cieszy nas, że uczniowie garną się do sportu. W trudnym dla organizmu okresie zimowym ważne jest utrzymywanie dobrej kondycji fizycznej. Wyjazd zorganizował p. Tomasz Świerczek, a przedsięwzięcie to wsparła p. Ewelina Kosińska.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

 

Konferencja w międzynarodowym towarzystwie

21 lutego 2018r. nasze szkolne wolontariuszki z kl. VII Natalia, Gabriela i Natalia wraz z p. Ewą Strózik wzięły udział w konferencji zorganizowanej w UG Dębica z wolontariuszami największej na świecie organizacji studenckiej AIESEC. Fella Graphy z Algierii i Abay Akhatay z Kazachstanu odwiedzając Polskę, dwa tygodnie spędzili w powiecie dębickim. Na gminnej konferencji nasze uczennice miały okazję poznać rodzime państwa gości, ich kulturę, religię i zwyczaje w ciekawych prezentacjach oraz zadać pytania, na które Fella i Abay chętnie odpowiadali. Ocenili Polskę jako piękny, interesujący kraj i stwierdzili, że warto było przyjechać do tak niezwykle otwartych ludzi. Wolontariuszy AIESEC w naszych stronach zobaczymy jeszcze wiosną.

 

Zaproszenie dla przedszkolaków i ich rodziców

Zaproszenie

 

VI Gminny Konkurs Recytatorski pt. "Ptaki w utworach Wandy Chotomskiej"

W ostatni dzień ferii zimowych, dnia 9.02.2017 w Publicznym Przedszkolu w Pustyni odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski pt. "Ptaki w utworach Wandy Chotomskiej". Celem konkursu było rozpowszechnianie wartości poezji wśród dzieci w wieku 3-6 lal, promowanie dzieci szczególnie utalentowanych oraz popularyzowanie twórczości Wandy Chotomskiej. Miło nam poinformować, że Piotruś Strózik z kl. O otrzymał wyróżnienie i nagrodę. Organizatorom konkursu dziękujemy za zaproszenie i ufundowane nagrody. Piotrusiowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

 

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale

13.02.2018 r. odbył się Bal Karnawałowy dla klas 0-III.  Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Tego dnia  już od rana w szkole  pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Tegoroczną imprezę prowadziła Firma ANIMINEK, która miała do zaoferowania mnóstwo atrakcji takich jak: tańce, pląsy, konkursy tanecznej, balonowe czary mary, malowanie buziek świecącą farbką, słodką watę cukrową, mobilną maszynę do popcornu, wytwornicę dymu, baniek i sztucznego śniegu.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film1

Film2

Film3

Film4

Film5

Film6

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u