"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Zaproszenie na spotkanie z dietetykiem

 

Jesienny spacer po okolicy

19 października był pięknym słonecznym dniem. Klasa III z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę po okolicy. A że można zobaczyć w Stobiernej dużo, zaczęliśmy od Centrum Edukacji, potem ścieżką do Parku Owadów i Pajęczaków. Super było tam pobyć i poznać życie mrówki, pszczoły, kleszcza itp. Dalej, na szczycie naszej górki zwiedziliśmy Gród Słowiański. Chłopców interesowały zajęcia, jakie wykonywali ludzie w dawnych czasach, a dziewczynki - kramiki z piękną, ręcznie wykonaną biżuterią. Z wieży widokowej podziwialiśmy jesienne pejzaże naszej urokliwej okolicy. Wracając ze śpiewem i uśmiechnięci, zbieraliśmy kolorowe liście, z których potem powstały kolorowe bukiety.

 

X Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

24 października 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Stobiernej odbył się X Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Konkurs wpisał się w Uroczystość Patrona Szkoły. Celem głównym konkursu było pogłębianie wiedzy na temat życia i nauczania Świętego Jana Pawła II, ponadto konkurs ten przyczynił się do integracji szkół Gminy Dębica oraz wspomógł rozwijanie w uczniach postaw koleżeńskich i współpracy w grupie. Uczestnicy konkursu pogłębili zakres swojej wiedzy o życiu, osobie i nauczaniu św. Jana Pawła II na podstawie jego książki "Dar i tajemnica".

Więcej…

 

DZIEŃ PATRONA w Publicznej Szkole Podstawowej w Stobiernej

24 października 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Stobiernej  obchodzono Dzień Patrona Szkoły. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: "Wy jesteście nadzieją Kościoła i świata - Wy jesteście moją nadzieją" - Jan Paweł II. O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta w Sanktuarium pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zawadzie pod przewodnictwem księdza proboszcza Józefa Książka, w której uczestniczyli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice  i uczniowie. Dalsze obchody  miały miejsce w budynku szkolnym. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach: Piotr Żybura - Przewodniczący Rady Gminy Dębica, Bernadetta Ciszek- Radna wsi Stobierna, Małgorzata Pyskaty - Sołtys wsi Stobierna oraz nauczyciele i księża z terenu Gminy Dębica w osobach  ks. Kazimierza Gołasa, ks. Bogdana Wiszyńskiego, ks. Janusza Wszołek, ks. Damiana Warzechy oraz ks. Andrzeja Wilka wraz z przedstawicielami uczniów biorących udział w X Gminnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. Wszyscy mieli okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez panią Beatę Ciećkiewicz. Występujący uczniowie przywołali wspomnienia o największym  z rodu Polaków, o Świętym Janie Pawle II.   Z wielkim wzruszeniem wysłuchano  koncertu piosenek  w wykonaniu klasy VI oraz konkursowej piosenki, którą zaśpiewała Julia Sikora z klasy V. Uroczystość uświetniły również dwie prezentacje multimedialne. W tym dniu odbył się także X Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, z udziałem drużyn  z ośmiu szkół z terenu Gminy Dębica.

Film1

Film2

Film3

Film4

Film5

Więcej…

 

V-lecie działalności Azorkowo

Członkowie i sympatycy stowarzyszenia Klubu Miłośników Zwierząt "Azorkowo" oraz władze Gminy Dębica zebrali się w piątek 20 października br w Sali narad Urzędu Gminy Dębica, aby podsumować V-lecie działalności. Podczas spotkania członkowie i sympatycy  "Azorkowa" - w tym także koordynująca działania miłośników zwierząt w naszej szkole - pani Anna Pondo wraz z delegacją uczniów -  zostali uhonorowani dyplomami oraz pamiątkowymi medalami. Gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w działalność Klubu i życzymy kolejnych lat pełnych ciekawych inicjatyw i owocnej współpracy.

 

Zaproszenie na Dzień Patrona

Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów tegorocznego Dnia Patrona w naszej szkole w dniu 24 października.

Program obchodów Dnia Patrona

 

Jesteśmy adopcyjnymi rodzicami

Dzięki październikowej  akcji Szkolnego Klubu Wolontariusza, polegającej na zorganizowaniu samodzielnie pieczonych pysznych  gofrów, udało się zebrać 100 zł., które Klub Wolontariusza przekazał na konto fundacji humanitarnej Redemptoris Missio. W ten sposób już czwarty rok jesteśmy adopcyjnymi rodzicami  jednej z ubogich  szkół w Kamerunie w Abong-Mbang. To kwota, która w całości została przekazana tej szkole. W zobowiązaniu adopcyjnym zobowiązaliśmy się  na wsparcie tej placówki co najmniej przez 6 kolejnych lat i  postaramy się dotrzymać obietnicy. Z dotychczas otrzymanych wieści od s. Alicji Adamskiej wiemy, że wcześniejsze wpłaty szkoła afrykańska wykorzystała na zakup środków higienicznych dla dzieci, organizację konkursów,  wycieczkę i zabezpieczającą barierkę przy budynku. Dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, którzy włączają się w akcję "Adoptuj szkołę!"

Więcej…

 

Szkolny Konkurs Piosenki dla Jana Pawła II

18 października odbył się w naszej szkole kolejny konkurs piosenki poświęcony Patronowi - św. Janowi Pawłowi II. W konkursie wzięło udział aż 19 wykonawców, przy czym należy zaznaczyć, że wśród śpiewających był tylko jeden chłopiec! Poziom wykonania w każdej kategorii był bardzo wysoki. Jurorzy musieli podejmować trudne decyzje wyłaniając zwycięzców, ale pamiętać należy, że głównym celem konkursu było oddanie czci naszemu Patronowi, a jak we wprowadzeniu do Konkursu pani Ewa Strózik wspomniała - "kto śpiewa - jakby modlił się podwójnie". Dziękujemy zatem wszystkim, który włączyli się w to piękne dzieło.

Więcej…

 

Patriotyczno - przyrodniczy rajd kl. VI

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody  uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą - p. Tomaszem Świerczkiem wybrali się na rajd o charakterze patriotyczno - przyrodniczym. Celem wyprawy, podobnie jak w latach poprzednich było odwiedzenie grobów żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej  oraz napawanie się pięknem jesiennego lasu. Uczniowie wraz z wychowawcą wyruszyli przez Laskową w kierunku tzw. Białej Drogi, a następnie weszli w las i po kilkudziesięciominutowej wędrówce dotarli do rozrzuconych w okolicy mogił. Uczestnicy wycieczki zaopatrzyli się w  znicze, które zapalili na czterech mogiłach. Odmówili też krótką modlitwę za zmarłych. Uczniowie świetnie bawili się  w czasie wędrówki, która była także doskonałą okazją do integracji klasy. Część czasu zostało poświęcone oczywiście zbieraniu grzybów - głównie opieniek, podgrzybków i prawdziwków. Zakończenie wyprawy nastąpiło w Karczmie w Zawadzie, gdzie uczestnicy wycieczki zostali iście po królewsku ugoszczeni dzięki uprzejmości i hojności  szefowej tego pięknego, zabytkowego obiektu - pani Marii Rybka. Szczególne podziękowania kierujemy także do pani Anny Chmiel, która była głównym inicjatorem tej niezapomnianej wizyty! Dziękujemy z całego serca!!!

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj59
mod_vvisit_counterWczoraj298
mod_vvisit_counterTydzień59
mod_vvisit_counterp. tydzień3047
mod_vvisit_counterMiesiąc8921
mod_vvisit_counterp. miesiąc12471
mod_vvisit_counterWszystkich946236

Aktualnie: gości 15 połączonych
Twoje IP: 54.227.6.156
 , 
22 stycznia 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u