"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Tańczące ferie

Dnia 1 lutego w ramach zajęć na feriach odbyły się w naszej szkole zajęcia z tańców latynoamerykańskich oraz nowoczesnych. Uczniowie zostali zapoznani z krokami rumby oraz czaczy. Ponadto była okazja do tańca przy rytmach muzyki arabskiej. Była to dla uczniów nie tylko świetna zabawa, ale ponadto uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o dalekiej, egzotycznej Kubie z której to wywodzi się rumba. Zajęcia prowadziła dla dzieci p. Katarzyna Borkowska - Piersiak.

 

Dyskoteka w karnawale

30 stycznia w naszej szkole dla  uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum odbyła się dyskoteka  karnawałowa. Młodzież przy  dźwiękach muzyki  i  miłym towarzystwie mogła przyjemnie spędzić  wolny czas podczas rozpoczętych właśnie ferii zimowych. Chwile spędzone w gronie kolegów i koleżanek dostarczyły wszystkim  niezapomnianych wrażeń  i pozwoliły na chwilę oderwać się od szkolnych obowiązków.

 

Nowy Plan lekcji

Drodzy uczniowie! W zakładce: Menu - Plan lekcji, znajdziecie nowy rozkład zajęć, który będzie obowiązywał w drugim półroczu b.r. szkolnego. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

 

Julka i Marta - nasze gwiazdy na Koncercie Galowym w DKiK Kosmos

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki można było usłyszeć podczas koncertu galowego, który odbył się 25 stycznia w DKiK Kosmos. Wystąpili laureaci 8. Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, grupa Art Vocal, ZPiT Igloopolanie, ZPiT Mali Igloopolanie oraz towarzysząca zespołom kapela. Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów przeglądu zaproszonych do udziału w koncercie znalazła się Julia Sikora - zdobywczyni II miejsca w powiecie oraz Marta Czauderna - występująca w ZPiT Mali Igloopolanie. Cieszymy się, że nasze uczennice z sukcesami rozwijają takie piękne pasje, tym bardziej, że wymagają one sporo czasu i zaangażowania. Jednak o tym, że można je połączyć z nauką świadczy fakt, iż obie należą do najlepszych uczennic - Julka uzyskała tytuł Prymusa Szkoły Podstawowej w pierwszym półroczu! I oczywiście - ukłon w kierunku rodziców, którzy znajdują czas dla swoich pociech. Koncert prowadziły Kinga Kania i Maria Socha z grupy Safo, działającej w Miejskim Ośrodku Kultury.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

 

Zabawa karnawałowa

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film1

Film2

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień 23 stycznia 2018 roku w naszej szkole był niezwykły, nie tylko dla dzieci z oddziału zerowego i klas I ? III, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Mimo zimna i śniegu na zewnątrz, na sali gimnastycznej panowała gorąca atmosfera. Zebranych gości serdecznie przywitała pani dyrektor szkoły. Następnie dzieci zaprezentowały swoje talenty teatralne, recytatorskie, wokalne i taneczne. Uczniowie najmłodsi przedstawili inscenizację pt. "Jak to z babcią i dziadkiem było", dzieci z klas I-III przedstawiły bajkę "O czerwonych Kapturkach - czyli rozterki wilka". W przerwie pomiędzy występami starsi uczniowie tańczyli walca. Po części artystycznej odbył się szkolny konkurs kolęd, w którym udział wzięli wszyscy uczniowie. W jury zasiadły: babcie, pani dyrektor, przedstawicielka Urzędu Gminy (wyniki konkursu poniżej). Następnie młodzież szkolna przedstawiła historię Bożego Narodzenia w formie jasełek. Babcie i Dziadkowie byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich wnucząt . Wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, które wykonały samodzielnie. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film1

Film2

Film3

Film4

Film5

Więcej…

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała!

14 stycznia po raz 26 zagrała w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat szkoły Gminy Dębica włączają się w to przedsięwzięcie organizując zbiórki pieniężne. W tym roku celem było pozyskanie wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. W naszej szkole w dniach 11 - 12. 01.2018r. szkolni wolontariusze zorganizowali akcję "Szczęśliwy los dla WOŚP!" W całości przygotowali ją wszyscy uczniowie, ofiarując na cel WOŚP drobne przedmioty: książki, figurki, maskotki, słodycze itp. Za niewielkie kwoty każdy mógł zyskać małą niespodziankę, a przy okazji wesprzeć cel charytatywny. Każdy uczestnik zabawy otrzymał też symboliczne serduszko. Pozyskana kwota to 406 zł 19 gr. Została w całości przekazana w dniu finału WOŚP organizatorom imprezy w Zawadzie przez opiekunkę wolontariuszy. Na terenie szkoły akcję WOŚP nadzorowały panie: Sabina Kusibab i Ewa Strózik.

 

Sukcesy utalentowanych sióstr

Z radością informujemy, że siostry Dagmara (kl. III gimnazjum) i Julia Sikora (kl. V szkoły podstawowej)  znów zachwyciły swym niezwykłym śpiewem i zdobyły kolejne wokalne sukcesy. 10 i 11 stycznia zaprezentowały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy podczas VIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Dagmara zaprezentowała kolędę "Północ już była" z własnym akompaniamentem gitarowym i zdobyła III miejsce wśród 14 uczestników. Julia zaśpiewała "Pastorałkę od serca do ucha" i uplasowała się na miejscu II z grona 11 rywalizujących. Wcześniej w grudniu przeszły gminne eliminacje z wysokimi miejscami: obie zajęły I i II miejsca każda w swojej kategorii wiekowej. Warto dodać, że obydwie uświetniają swymi umiejętnościami niemalże każdą uroczystość szkolną i zawsze są chętne do wszelkich działań. W przeglądzie powiatowym  zaprezentował się również uczeń kl. II szkoły podstawowej Piotr Kulig. Gorąco gratulujemy występu, wykonania i sukcesów!!!

 

Kalendarz PCK

W dniu 5 stycznia pojawili się w naszej szkole przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża, którzy wręczyli uczniowi klasy III Piotrowi Pyskatemu kalendarz na rok 2018. Jest on ilustrowany pracami plastycznymi  nagrodzonymi w Konkursie PCK w tym jego dziełem. Pracę Piotra będziemy mogli oglądać przez cały wrzesień. Nasi goście zachęcali wszystkich uczniów do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu plastycznego.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u