"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Dzień Babci i Dziadka

Dzień 23 stycznia 2018 roku w naszej szkole był niezwykły, nie tylko dla dzieci z oddziału zerowego i klas I ? III, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Mimo zimna i śniegu na zewnątrz, na sali gimnastycznej panowała gorąca atmosfera. Zebranych gości serdecznie przywitała pani dyrektor szkoły. Następnie dzieci zaprezentowały swoje talenty teatralne, recytatorskie, wokalne i taneczne. Uczniowie najmłodsi przedstawili inscenizację pt. "Jak to z babcią i dziadkiem było", dzieci z klas I-III przedstawiły bajkę "O czerwonych Kapturkach - czyli rozterki wilka". W przerwie pomiędzy występami starsi uczniowie tańczyli walca. Po części artystycznej odbył się szkolny konkurs kolęd, w którym udział wzięli wszyscy uczniowie. W jury zasiadły: babcie, pani dyrektor, przedstawicielka Urzędu Gminy (wyniki konkursu poniżej). Następnie młodzież szkolna przedstawiła historię Bożego Narodzenia w formie jasełek. Babcie i Dziadkowie byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich wnucząt . Wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, które wykonały samodzielnie. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film1

Film2

Film3

Film4

Film5

Więcej…

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała!

14 stycznia po raz 26 zagrała w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat szkoły Gminy Dębica włączają się w to przedsięwzięcie organizując zbiórki pieniężne. W tym roku celem było pozyskanie wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. W naszej szkole w dniach 11 - 12. 01.2018r. szkolni wolontariusze zorganizowali akcję "Szczęśliwy los dla WOŚP!" W całości przygotowali ją wszyscy uczniowie, ofiarując na cel WOŚP drobne przedmioty: książki, figurki, maskotki, słodycze itp. Za niewielkie kwoty każdy mógł zyskać małą niespodziankę, a przy okazji wesprzeć cel charytatywny. Każdy uczestnik zabawy otrzymał też symboliczne serduszko. Pozyskana kwota to 406 zł 19 gr. Została w całości przekazana w dniu finału WOŚP organizatorom imprezy w Zawadzie przez opiekunkę wolontariuszy. Na terenie szkoły akcję WOŚP nadzorowały panie: Sabina Kusibab i Ewa Strózik.

 

Sukcesy utalentowanych sióstr

Z radością informujemy, że siostry Dagmara (kl. III gimnazjum) i Julia Sikora (kl. V szkoły podstawowej)  znów zachwyciły swym niezwykłym śpiewem i zdobyły kolejne wokalne sukcesy. 10 i 11 stycznia zaprezentowały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy podczas VIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Dagmara zaprezentowała kolędę "Północ już była" z własnym akompaniamentem gitarowym i zdobyła III miejsce wśród 14 uczestników. Julia zaśpiewała "Pastorałkę od serca do ucha" i uplasowała się na miejscu II z grona 11 rywalizujących. Wcześniej w grudniu przeszły gminne eliminacje z wysokimi miejscami: obie zajęły I i II miejsca każda w swojej kategorii wiekowej. Warto dodać, że obydwie uświetniają swymi umiejętnościami niemalże każdą uroczystość szkolną i zawsze są chętne do wszelkich działań. W przeglądzie powiatowym  zaprezentował się również uczeń kl. II szkoły podstawowej Piotr Kulig. Gorąco gratulujemy występu, wykonania i sukcesów!!!

 

Kalendarz PCK

W dniu 5 stycznia pojawili się w naszej szkole przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża, którzy wręczyli uczniowi klasy III Piotrowi Pyskatemu kalendarz na rok 2018. Jest on ilustrowany pracami plastycznymi  nagrodzonymi w Konkursie PCK w tym jego dziełem. Pracę Piotra będziemy mogli oglądać przez cały wrzesień. Nasi goście zachęcali wszystkich uczniów do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu plastycznego.

 

BONUSY na miesiąc styczeń 2018

Zapraszamy do zapoznania się z listą uczniów nagrodzonych bonusami za wzorową postawę w grudniu oraz za stuprocentową frekwencję w tymże miesiącu.

Więcej…

 

Relacja z wręczenia Szlachetnej Paczki rodzinie

Zapraszamy do zapoznania się z treścią elektronicznej wiadomości otrzymanej przez opiekunkę Klubu Wolontariusza panią Ewą Strózik od Zespołu Szlachetnej Paczki 2017.

Więcej…

 

Życzenia Świąteczne

Gdy nadejdą Święta

niech nadzieja i radość

zastukają do Waszych drzwi,

a Nowy Rok przyniesie

pomyślność i szczęście każdego dnia.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz pomyślności w Nowym Roku 2018

życzy

Dyrektor, Rada Pedagogiczna,

Pracownicy

oraz Uczniowie

Publicznej Szkoły Podstawowej

w Stobiernej

 

Boże Narodzenie 2017


 

Jest  taki dzień...

Boże Narodzenie to święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna noc - noc, w której Bóg stał się człowiekiem. Ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. 21 grudnia w naszej szkole przy udziale uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum przeżyliśmy to wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Podczas przepięknych, przepojonych lirycznym bożonarodzeniowym nastrojem  "Jasełek" mogliśmy wraz z zaproszonymi gośćmi poczuć magię tych najpiękniejszych w roku świąt, zaśpiewać kolędy i przełamać się opłatkiem, składając sobie moc serdeczności. Spędzone we wspólnym gronie chwile dostarczyły zebranym wielu wzruszeń oraz były czasem zadumy nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Spotkanie to było również okazją do podziwiania talentów wokalnych i teatralnych uczniów naszej szkoły.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

 

Gminne Eliminacje do Konkursu Szopek oraz Przeglądu Kolęd i Pastorałek

13 grudnia 2017r. w Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu zapadły rozstrzygnięcia w dwóch świątecznych konkursach. Odbyły się bowiem Gminne Eliminacje do XII Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych oraz do VIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę, zwłaszcza w konkursie wokalnym reprezentowała grupa aż 13 osób, co Organizatorzy docenili wyrażając specjalne podziękowania. Oto pełen skład: Antonina Drogoń, Kamila Kosińska, Piotr Kulig, Wiktoria Pyskaty, Wiktoria Marć, Jagoda Miazga, Marta Czauderna, Julia Sikora, Wiktoria Gulis, Gabriela Kulig, Gabriela Pyskaty, Marlena Pyskaty, Dagmara Sikora. Spośród uczestników eliminacji komisja wyłoniła solistów i zespoły, które zaprezentowały się najlepiej. Nasi uczniowie pięknie występowali, a poniżej prezentujemy ich największe sukcesy:

w kategorii I - uczniowie z klas 0-3 szkoły podstawowej -

miejsce II zdobył Piotr Kulig,

w kategorii II - uczniowie klas 4 - 6 szkoły podstawowej -

I miejsce zajęła  Julia Sikora, a miejsce II - Wiktoria Gulis,

w kategorii III - uczniowie klas 7 szkoły podstawowej i  gimnazjów -

miejsce II wywalczyła Dagmara Sikora.

Piotruś, Julka i Dagmara awansowali  ponadto do etapu powiatowego, który odbędzie się w DK Kosmos w Dębicy.

Roztrzygnięty  został także  także konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Nagrody zdobyli:

w kategorii II - uczniowie gimnazjum:

miejsce II - Agnieszka Hodur,

w kategorii IV - szopka rodzinna:

miejsce I - Wiktoria i Karol Marć, których szopka "pojedzie" na przegląd powiatowy do Galerii Sztuki MOK w Dębicy.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursów!

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj184
mod_vvisit_counterWczoraj359
mod_vvisit_counterTydzień2603
mod_vvisit_counterp. tydzień2734
mod_vvisit_counterMiesiąc8843
mod_vvisit_counterp. miesiąc15722
mod_vvisit_counterWszystkich989827

Aktualnie: gości 37, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 54.224.234.8
 , 
21 kwietnia 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u