"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

BONUSY na miesiąc styczeń 2018

Zapraszamy do zapoznania się z listą uczniów nagrodzonych bonusami za wzorową postawę w grudniu oraz za stuprocentową frekwencję w tymże miesiącu.

Więcej…

 

Relacja z wręczenia Szlachetnej Paczki rodzinie

Zapraszamy do zapoznania się z treścią elektronicznej wiadomości otrzymanej przez opiekunkę Klubu Wolontariusza panią Ewą Strózik od Zespołu Szlachetnej Paczki 2017.

Więcej…

 

Życzenia Świąteczne

Gdy nadejdą Święta

niech nadzieja i radość

zastukają do Waszych drzwi,

a Nowy Rok przyniesie

pomyślność i szczęście każdego dnia.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz pomyślności w Nowym Roku 2018

życzy

Dyrektor, Rada Pedagogiczna,

Pracownicy

oraz Uczniowie

Publicznej Szkoły Podstawowej

w Stobiernej

 

Boże Narodzenie 2017


 

Jest  taki dzień...

Boże Narodzenie to święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna noc - noc, w której Bóg stał się człowiekiem. Ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. 21 grudnia w naszej szkole przy udziale uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum przeżyliśmy to wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Podczas przepięknych, przepojonych lirycznym bożonarodzeniowym nastrojem  "Jasełek" mogliśmy wraz z zaproszonymi gośćmi poczuć magię tych najpiękniejszych w roku świąt, zaśpiewać kolędy i przełamać się opłatkiem, składając sobie moc serdeczności. Spędzone we wspólnym gronie chwile dostarczyły zebranym wielu wzruszeń oraz były czasem zadumy nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Spotkanie to było również okazją do podziwiania talentów wokalnych i teatralnych uczniów naszej szkoły.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

 

Gminne Eliminacje do Konkursu Szopek oraz Przeglądu Kolęd i Pastorałek

13 grudnia 2017r. w Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu zapadły rozstrzygnięcia w dwóch świątecznych konkursach. Odbyły się bowiem Gminne Eliminacje do XII Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych oraz do VIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę, zwłaszcza w konkursie wokalnym reprezentowała grupa aż 13 osób, co Organizatorzy docenili wyrażając specjalne podziękowania. Oto pełen skład: Antonina Drogoń, Kamila Kosińska, Piotr Kulig, Wiktoria Pyskaty, Wiktoria Marć, Jagoda Miazga, Marta Czauderna, Julia Sikora, Wiktoria Gulis, Gabriela Kulig, Gabriela Pyskaty, Marlena Pyskaty, Dagmara Sikora. Spośród uczestników eliminacji komisja wyłoniła solistów i zespoły, które zaprezentowały się najlepiej. Nasi uczniowie pięknie występowali, a poniżej prezentujemy ich największe sukcesy:

w kategorii I - uczniowie z klas 0-3 szkoły podstawowej -

miejsce II zdobył Piotr Kulig,

w kategorii II - uczniowie klas 4 - 6 szkoły podstawowej -

I miejsce zajęła  Julia Sikora, a miejsce II - Wiktoria Gulis,

w kategorii III - uczniowie klas 7 szkoły podstawowej i  gimnazjów -

miejsce II wywalczyła Dagmara Sikora.

Piotruś, Julka i Dagmara awansowali  ponadto do etapu powiatowego, który odbędzie się w DK Kosmos w Dębicy.

Roztrzygnięty  został także  także konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Nagrody zdobyli:

w kategorii II - uczniowie gimnazjum:

miejsce II - Agnieszka Hodur,

w kategorii IV - szopka rodzinna:

miejsce I - Wiktoria i Karol Marć, których szopka "pojedzie" na przegląd powiatowy do Galerii Sztuki MOK w Dębicy.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursów!

 

Sukcesy Dawida i Oli

Z dumą informujemy, że rozstrzygnięty został XXIII Międzyszkolny Konkurs "Wybieram trzeźwość", który skierowany był do uczniów kl.VII Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego. Celem konkursu było kształtowanie zdrowego stylu życia i harmonijnego rozwoju organizmu oraz wskazanie na szkodliwość używek i zagrożeń jakie niosą za sobą uzależnienia. Świetnie tej trudnej tematyce sprostali nasi plastycznie uzdolnieni uczniowie : Dawid Laska z kl. III gimnazjum, który został laureatem zaszczytnego I miejsca w kategorii praca plastyczna - ulotka, oraz Aleksandra Rymut z kl.II gimnazjum, która otrzymała wyróżnienie w tej samej kategorii. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wielkie sukcesy naszych młodych amazonek

W dniach 30.09-1.10.2017r. w gospodarstwie ekologicznym wchodzącym w skład Rancza Hucułek,  a znajdującym się w Łękach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w TREC PTTK, Finał Podkarpackiego pucharu TREC PTTK, zawody dla dzieci Mini TREC oraz gonitwa i zabawa hubertusowa. Miło nam poinformować, że w zawodach Mini TREC zwyciężyła Marta Czauderna na koniu Bonita, a na III miejscu uplasowała się Maria Szela na koniu Ogrodnik. Gratulujemy  Marcie i Marysi oraz życzymy dalszych sukcesów!

 

Pijemy soki

Dzieci z Zerówki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każde dziecko rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Dzieci przyniosły obrane ze skórki marchewki, mandarynki i jabłka. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką , jego  działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

 

Mali czytelnicy

11.12.2017 dzieci z grupy Zerówki wybrały się spacerkiem do Publicznej Biblioteki w Sotobiernej. Czekała tam na nas pani bibliotekarka, która w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy, zasadach funkcjonowania biblioteki, zgromadzonych książkach. Dzieci miały czas na oglądanie książek oraz okazję do wysłuchania fragmentu książki czytanej przez panią bibliotekarkę. Celem wycieczki było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u