"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Sukcesy Dawida i Oli

Z dumą informujemy, że rozstrzygnięty został XXIII Międzyszkolny Konkurs "Wybieram trzeźwość", który skierowany był do uczniów kl.VII Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego. Celem konkursu było kształtowanie zdrowego stylu życia i harmonijnego rozwoju organizmu oraz wskazanie na szkodliwość używek i zagrożeń jakie niosą za sobą uzależnienia. Świetnie tej trudnej tematyce sprostali nasi plastycznie uzdolnieni uczniowie : Dawid Laska z kl. III gimnazjum, który został laureatem zaszczytnego I miejsca w kategorii praca plastyczna - ulotka, oraz Aleksandra Rymut z kl.II gimnazjum, która otrzymała wyróżnienie w tej samej kategorii. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wielkie sukcesy naszych młodych amazonek

W dniach 30.09-1.10.2017r. w gospodarstwie ekologicznym wchodzącym w skład Rancza Hucułek,  a znajdującym się w Łękach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w TREC PTTK, Finał Podkarpackiego pucharu TREC PTTK, zawody dla dzieci Mini TREC oraz gonitwa i zabawa hubertusowa. Miło nam poinformować, że w zawodach Mini TREC zwyciężyła Marta Czauderna na koniu Bonita, a na III miejscu uplasowała się Maria Szela na koniu Ogrodnik. Gratulujemy  Marcie i Marysi oraz życzymy dalszych sukcesów!

 

Pijemy soki

Dzieci z Zerówki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każde dziecko rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Dzieci przyniosły obrane ze skórki marchewki, mandarynki i jabłka. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką , jego  działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

 

Mali czytelnicy

11.12.2017 dzieci z grupy Zerówki wybrały się spacerkiem do Publicznej Biblioteki w Sotobiernej. Czekała tam na nas pani bibliotekarka, która w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy, zasadach funkcjonowania biblioteki, zgromadzonych książkach. Dzieci miały czas na oglądanie książek oraz okazję do wysłuchania fragmentu książki czytanej przez panią bibliotekarkę. Celem wycieczki było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki.

 

Świąteczna kartka dla podopiecznych Dębickiego Hospicjum

Ponad 40 pięknie wykonanych bożonarodzeniowych kartek zebrały uczennice klasy V wśród uczniów szkoły.  Przekazane zostały przez hospicyjnych wolontariuszy osobom chorym i cierpiącym. Dziękujemy gorąco każdemu za wkład pracy w to, by obdarować promykiem nadziei potrzebujących w czasie świąt. A oto galeria prac.

 

Szopki Bożonarodzeniowe

 

Szlachetna paczka znów powstała!!!

Dwutygodniowa zbiórka w naszej szkole zaowocowała 11 paczkami!

8 grudnia pani Ewa Strózik doręczyła je do wolontariuszki Szlachetnej Paczki pani Katarzyny, która opiekuje się panią Weroniką z Dębicy. W tym roku wybraliśmy rodzinę zmagającą się z niepełnosprawnością i problemami finansowymi, by sprawić jej świąteczną radość. Dzięki ofiarności i zrozumieniu idei tej ogólnopolskiej akcji w szkolnej i rodzinnych  społecznościach udało nam się zebrać wszystkie produkty, które są najbardziej potrzebne oraz zakupić odzież.

Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i zechcieli się podzielić z potrzebującymi.

Szkolni wolontariusze koordynujący   akcję to: Oliwia Sidor, Aleksandra Rymut, Klaudia Kamińska, Amelia Fic,  Maksymilian Strózik i Dominik Kosiński, a wszystko pod opieką pani Ewy Strózik.

JEDEN ZA WSZYSTKICH

WSZYSCY ZA JEDNEGO!

 

INTO ENGLISH

Dnia 29 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Powiatu Dębickiego pod nazwą INTO ENGLISH. W zmaganiach wzięło udział 67 uczniów. Zadaniem uczestników było napisanie testu. Po wykonanej pracy wszyscy gimnazjaliści tudzież nieliczni uczniowie klas VII-mych także biorących udział w Konkursie, a wśród nich reprezentujący naszą szkołę Konrad Ciebień, brali udział w grach i teleturniejach związanych z kulturą krajów anglojęzycznych, przygotowanych dla nich w pracowniach multimedialnych. Zostali też oprowadzeni po szkole - zwiedzali warsztaty, pracownie szkolne i mieli okazję obserwować uczniów w trakcie zajęć. Miło nam poinformować, że Konrad zajął 12 miejsce, co jest sporym osiągnięciem zważywszy, że rywalizował ze starszymi konkurentami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Good luck!

 

W świecie dobrych manier

Klasa II zasady zachowania przy stole ma w "jednym paluszku". Tematem przewodnim piątkowej lekcji była rozmowa o zasadach zachowania się przy stole. Dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady "savoir-vivre". Celem lekcji było również zdobycie umiejętności prawidłowego nakrycia stołu. Wszystkie dzieci starały się prawidłowo ustawiać talerze i sztućce na stole. Uczniowi poznali także rolę serwetki i sposoby jej dekoracyjnego składania. Na zakończenie lekcji, każdy miał możliwość samodzielnie złożyć swoją serwetkę.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj187
mod_vvisit_counterWczoraj359
mod_vvisit_counterTydzień2606
mod_vvisit_counterp. tydzień2734
mod_vvisit_counterMiesiąc8846
mod_vvisit_counterp. miesiąc15722
mod_vvisit_counterWszystkich989830

Aktualnie: gości 39, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 54.224.234.8
 , 
21 kwietnia 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u