"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Świąteczna kartka dla podopiecznych Dębickiego Hospicjum

Ponad 40 pięknie wykonanych bożonarodzeniowych kartek zebrały uczennice klasy V wśród uczniów szkoły.  Przekazane zostały przez hospicyjnych wolontariuszy osobom chorym i cierpiącym. Dziękujemy gorąco każdemu za wkład pracy w to, by obdarować promykiem nadziei potrzebujących w czasie świąt. A oto galeria prac.

 

Szopki Bożonarodzeniowe

 

Szlachetna paczka znów powstała!!!

Dwutygodniowa zbiórka w naszej szkole zaowocowała 11 paczkami!

8 grudnia pani Ewa Strózik doręczyła je do wolontariuszki Szlachetnej Paczki pani Katarzyny, która opiekuje się panią Weroniką z Dębicy. W tym roku wybraliśmy rodzinę zmagającą się z niepełnosprawnością i problemami finansowymi, by sprawić jej świąteczną radość. Dzięki ofiarności i zrozumieniu idei tej ogólnopolskiej akcji w szkolnej i rodzinnych  społecznościach udało nam się zebrać wszystkie produkty, które są najbardziej potrzebne oraz zakupić odzież.

Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i zechcieli się podzielić z potrzebującymi.

Szkolni wolontariusze koordynujący   akcję to: Oliwia Sidor, Aleksandra Rymut, Klaudia Kamińska, Amelia Fic,  Maksymilian Strózik i Dominik Kosiński, a wszystko pod opieką pani Ewy Strózik.

JEDEN ZA WSZYSTKICH

WSZYSCY ZA JEDNEGO!

 

INTO ENGLISH

Dnia 29 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Powiatu Dębickiego pod nazwą INTO ENGLISH. W zmaganiach wzięło udział 67 uczniów. Zadaniem uczestników było napisanie testu. Po wykonanej pracy wszyscy gimnazjaliści tudzież nieliczni uczniowie klas VII-mych także biorących udział w Konkursie, a wśród nich reprezentujący naszą szkołę Konrad Ciebień, brali udział w grach i teleturniejach związanych z kulturą krajów anglojęzycznych, przygotowanych dla nich w pracowniach multimedialnych. Zostali też oprowadzeni po szkole - zwiedzali warsztaty, pracownie szkolne i mieli okazję obserwować uczniów w trakcie zajęć. Miło nam poinformować, że Konrad zajął 12 miejsce, co jest sporym osiągnięciem zważywszy, że rywalizował ze starszymi konkurentami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Good luck!

 

W świecie dobrych manier

Klasa II zasady zachowania przy stole ma w "jednym paluszku". Tematem przewodnim piątkowej lekcji była rozmowa o zasadach zachowania się przy stole. Dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady "savoir-vivre". Celem lekcji było również zdobycie umiejętności prawidłowego nakrycia stołu. Wszystkie dzieci starały się prawidłowo ustawiać talerze i sztućce na stole. Uczniowi poznali także rolę serwetki i sposoby jej dekoracyjnego składania. Na zakończenie lekcji, każdy miał możliwość samodzielnie złożyć swoją serwetkę.

 

Uroczysta Gala dla wyróżnionych nauczycieli

7 grudnia 2017r.  w sali widowiskowej  Jasielskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia pamiątkowych statuetek i dyplomów wyróżnionym nauczycielom za wieloletnią i owocną współpracę ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki w kształtowaniu wśród dzieci i młodzieży postaw sprzyjających trosce  o środowisko, w  propagowaniu działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu poprzez wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Pani Bożena Sztogrin, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Stobiernej otrzymała nagrodę z rąk  przewodniczącego Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki - pana Andrzeja Czerneckiego.  Przewodniczący  docenił szczególne osiągnięcia w działaniach edukacyjnych na rzecz podniesienia świadomości ekologicznej dzieci i mieszkańców z rejonu dorzecza Wisłoki. Pani Maria Lignar- dyrektor biura Związku, dziękowała wyróżnionym osobom za realizację przedsięwzięć dotyczących odnawialnych źródeł energii, promowania selektywnej zbiórki odpadów oraz rozpowszechniania wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju. W uroczystości uczestniczyli burmistrzowie i wójtowie  Gmin skupionych w Związku Dorzecza Wisłoki, uczniowie  biorący udział w konkursie fotograficznym "Pejzaże dorzecza Wisłoki" a także nauczyciele i rodzice nagrodzonych dzieci.

 

Aleksandra Rymut  Wolontariuszką Roku 2017 Powiatu Dębickiego

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy II gimnazjum Aleksandra Rymut zdobyła wyróżnienie w powiatowym konkursie pt. "Wolontariusz  Powiatu Dębickiego 2017" w kategorii gimnazjum. Organizatorem był Powiat Dębicki wraz ze stowarzyszeniem "Uwierz w siebie". Ideą przyświecającą organizatorom konkursu  była promocja i popularyzacja postaw wolontarystycznych oraz publiczna prezentacja osób  wyróżniających się  aktywną postawą. Ola wyróżnienie odebrała z rąk wicestarosty powiatu pana Mateusza Paska oraz burmistrza miasta pana Mariusza Szewczyka.  Przewodnicząca kapituły przedstawiła Olę jako osobę pogodną, wrażliwą, chętną do podejmowania nowych wyzwań i potrafiącą zapalić do swoich pomysłów innych, w szkolnym wolontariacie działającą aktywnie od 2013r. Wśród jej działań wymieniła m.in. coroczne przygotowywanie "Szlachetnych Paczek", adoptowanie szkoły w Kamerunie, organizację zbiórki słodyczy dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, "Pól Nadziei", kiermaszów, zbiórek dla WOŚP i zakrętek, przygotowywanie kartek świątecznych dla chorych.

Kliknij, aby obejrzeć film - materiał nagrany przez Dębica TV:

Film

Więcej…

 

Wizyta św. Mikołaja

"Idzie, idzie Święty z nieba. Oto jest wśród nas.

Witaj święty Mikołaju. Witaj, witam nam.

Dobry Święty Mikołaju wszystkie dzieci Cię kochają.

Usiądź sobie między nami. Obdarz dzieci prezentami."

Jak co roku w naszej szkole pojawił się szanowny Gość. Dzieci rozpoznały go od razu - to Święty Mikołaj! Powitały Go wierszami i piosenkami, a Święty - wyraźnie wzruszony - w zamian obdarował je prezentami. Święty Mikołaj, który swoje święto ma 6 grudnia zasłynął jako człowiek, który przez całe życie pomagał potrzebującym; wszystkie dobra, jakie posiadał rozdawał ubogim. Mikołajki to święto bardzo stare. Już w okresie średniowiecza utarł się zwyczaj obdarowywania dzieci prezentami w wigilię tego dnia.

 

Oceanarium

W dniu 05.12 2017 r. dzięki wizycie  Mobilnego Oceanarium "Jupiter" dzieci z klas 0 - 3 miały okazję odbyć fascynującą podróż w głąb oceanu . Zanim jednak zanurkowały w oceanie miały możliwość wysłuchania opowieści na temat "darów oceanu". Każdy mógł wziąć do ręki różnego rodzaju muszelki, rozgwiazdy, koralowce. Dużą atrakcją okazała się "kolczasta" ryba, a także muszla małża perłopława z prawdziwą perłą w środku. Następnie dzieci przebywały w specjalnej kopule gdzie uczestniczyły w projekcji 3D i miały wrażenie jakby pływały w oceanie pośród rafy koralowej i jej barwnych mieszkańców. To była niezapomniana podmorska podróż.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u