"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Uroczysta Gala dla wyróżnionych nauczycieli

7 grudnia 2017r.  w sali widowiskowej  Jasielskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia pamiątkowych statuetek i dyplomów wyróżnionym nauczycielom za wieloletnią i owocną współpracę ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki w kształtowaniu wśród dzieci i młodzieży postaw sprzyjających trosce  o środowisko, w  propagowaniu działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu poprzez wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Pani Bożena Sztogrin, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Stobiernej otrzymała nagrodę z rąk  przewodniczącego Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki - pana Andrzeja Czerneckiego.  Przewodniczący  docenił szczególne osiągnięcia w działaniach edukacyjnych na rzecz podniesienia świadomości ekologicznej dzieci i mieszkańców z rejonu dorzecza Wisłoki. Pani Maria Lignar- dyrektor biura Związku, dziękowała wyróżnionym osobom za realizację przedsięwzięć dotyczących odnawialnych źródeł energii, promowania selektywnej zbiórki odpadów oraz rozpowszechniania wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju. W uroczystości uczestniczyli burmistrzowie i wójtowie  Gmin skupionych w Związku Dorzecza Wisłoki, uczniowie  biorący udział w konkursie fotograficznym "Pejzaże dorzecza Wisłoki" a także nauczyciele i rodzice nagrodzonych dzieci.

 

Aleksandra Rymut  Wolontariuszką Roku 2017 Powiatu Dębickiego

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy II gimnazjum Aleksandra Rymut zdobyła wyróżnienie w powiatowym konkursie pt. "Wolontariusz  Powiatu Dębickiego 2017" w kategorii gimnazjum. Organizatorem był Powiat Dębicki wraz ze stowarzyszeniem "Uwierz w siebie". Ideą przyświecającą organizatorom konkursu  była promocja i popularyzacja postaw wolontarystycznych oraz publiczna prezentacja osób  wyróżniających się  aktywną postawą. Ola wyróżnienie odebrała z rąk wicestarosty powiatu pana Mateusza Paska oraz burmistrza miasta pana Mariusza Szewczyka.  Przewodnicząca kapituły przedstawiła Olę jako osobę pogodną, wrażliwą, chętną do podejmowania nowych wyzwań i potrafiącą zapalić do swoich pomysłów innych, w szkolnym wolontariacie działającą aktywnie od 2013r. Wśród jej działań wymieniła m.in. coroczne przygotowywanie "Szlachetnych Paczek", adoptowanie szkoły w Kamerunie, organizację zbiórki słodyczy dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, "Pól Nadziei", kiermaszów, zbiórek dla WOŚP i zakrętek, przygotowywanie kartek świątecznych dla chorych.

Kliknij, aby obejrzeć film - materiał nagrany przez Dębica TV:

Film

Więcej…

 

Wizyta św. Mikołaja

"Idzie, idzie Święty z nieba. Oto jest wśród nas.

Witaj święty Mikołaju. Witaj, witam nam.

Dobry Święty Mikołaju wszystkie dzieci Cię kochają.

Usiądź sobie między nami. Obdarz dzieci prezentami."

Jak co roku w naszej szkole pojawił się szanowny Gość. Dzieci rozpoznały go od razu - to Święty Mikołaj! Powitały Go wierszami i piosenkami, a Święty - wyraźnie wzruszony - w zamian obdarował je prezentami. Święty Mikołaj, który swoje święto ma 6 grudnia zasłynął jako człowiek, który przez całe życie pomagał potrzebującym; wszystkie dobra, jakie posiadał rozdawał ubogim. Mikołajki to święto bardzo stare. Już w okresie średniowiecza utarł się zwyczaj obdarowywania dzieci prezentami w wigilię tego dnia.

 

Oceanarium

W dniu 05.12 2017 r. dzięki wizycie  Mobilnego Oceanarium "Jupiter" dzieci z klas 0 - 3 miały okazję odbyć fascynującą podróż w głąb oceanu . Zanim jednak zanurkowały w oceanie miały możliwość wysłuchania opowieści na temat "darów oceanu". Każdy mógł wziąć do ręki różnego rodzaju muszelki, rozgwiazdy, koralowce. Dużą atrakcją okazała się "kolczasta" ryba, a także muszla małża perłopława z prawdziwą perłą w środku. Następnie dzieci przebywały w specjalnej kopule gdzie uczestniczyły w projekcji 3D i miały wrażenie jakby pływały w oceanie pośród rafy koralowej i jej barwnych mieszkańców. To była niezapomniana podmorska podróż.

 

II Powiatowy Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

30 listopada 2017 roku w Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie Osiedlu odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej - "Polski my naród.." pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego, zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie Osiedlu, Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz CKiB w Pustkowie Osiedlu. Tegoroczny Festiwal poświęcony był piosenkom Powstania Warszawskiego. Z wielką przyjemnością informujemy, że w kategorii: soliści ze szkół gimnazjalnych laureatką II miejsca została Dagmara Sikora z piosenką pt.: "Dziewczyna z granatem"! Ogromnie gratulujemy Dagmarze!

 

Andrzejkowe święto!

"Andrzejkowe mamy święto!

Co się dzisiaj nam wywróży?

Mamy miskę pełną wody,

wosk w garnuszku i klucz duży..." - pod takim hasłem 30 listopada klasa II świętowała Andrzejki. Ponieważ w grudniu zaczyna się adwent - ostatnie dni listopada to ostatnia szansa przed adwentem do zabaw. Ponure listopadowe wieczory tworzą doskonały nastrój do wróżb. Dawniej tego wieczoru wróżyły sobie tylko panny, kawalerowie zaś bawili się w podobny sposób w przeddzień św. Katarzyny - czyli Katarzynki. Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą. A wszystko to "z przymrużeniem oka" przecież to tylko zabawa!!!!, ale... Andrzejki mają niezaprzeczalnie charakterystyczny klimat. Dzieci wróżyły sobie przyszłość i bardzo dobrze się bawiły. Zapoznały się ze zwyczajami i obrzędami tego magicznego dnia. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zaproszone zostały na słodki poczęstunek.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

 

Dołącz do Szlachetnej Paczki

Po raz kolejny dołączyliśmy do Szlachetnej Paczki. Jeśli i Ty chcesz pomóc wybranej przez nas rodzinie, kliknij w link poniżej i przeczytaj szczegółowe informacje:

Szlachetna Paczka 2017

 

Dzieci dzieciom

Wolontariusze z klasy III gimnazjum gorąco dziękują wszystkim uczniom, ich rodzinom i pracownikom szkoły, którzy ochoczo włączyli się w zbiórkę słodyczy do mikołajkowych paczek dla chorych na nowotwory dzieci i ich rodzeństwa. Zbiórka trwała w dniach 10 - 21 listopada. Kilkadziesiąt kilogramów łakoci 21 listopada uczniowie z panią dyrektor odwieźli do siedziby Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Akcje przeprowadzili: Dagmara, Agnieszka, Kinga, Marlena, Dominika, Patryk, Dominik, Dawid, Marcin i Maks.

 

Opowieści z podróży do Indii

Wielu z nas marzy o dalekich  podróżach, ale niewielu tak naprawdę ma okazję poznać odległe zakątki świata. Dlatego bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się kolejne w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem ze Stowarzyszenia "Trzask". Tym razem gościem był pan Maciej Kras, który opowiadał o wyprawie do Indii. Błyskotliwa i humorystycznie prowadzona narracja wsparta ciekawą prezentacją, charakterystyczne dla kultury hinduskiej przedmioty oraz interakcja z widownią, pozwoliły panu Maćkowi przybliżyć nieco ten egzotyczny dla nas kraj. Nieco, ponieważ jego przyroda, architektura i skomplikowana, a nawet budząca w nas często kontrowersje kultura poraża swoim ogromem i różnorodnością. Nie na darmo dawni koloniści - Anglicy - nazywali Indie "Perłą w koronie brytyjskiej". Była to ciekawa lekcja przyrody i etnografii. Wielu uczniów już wie, co to znaczy "święta krowa", co to są kasty, dlaczego kobiety mają czerwoną kropeczkę na czole, jaką rolę pełni w hinduskiej kulturze rzeka Indus, dlaczego nie powinno się pić surowej wody, jak nazywa się tradycyjny ubiór kobiecy. Dziękujemy za spotkanie i oczekujemy na kolejne egzotyczne wycieczki.

Garść informacji o Indiach

Poniżej - pół żartem pół serio - przedstawiamy kilka typowych sposobów podróżowania po Indiach:

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj185
mod_vvisit_counterWczoraj359
mod_vvisit_counterTydzień2604
mod_vvisit_counterp. tydzień2734
mod_vvisit_counterMiesiąc8844
mod_vvisit_counterp. miesiąc15722
mod_vvisit_counterWszystkich989828

Aktualnie: gości 38, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 54.224.234.8
 , 
21 kwietnia 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u