"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

X GMINNY  KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

Mamy zaszczyt zaprosić uczniów klas 7 Szkół Podstawowych oraz klas 2 i 3 Gimnazjalnych Gminy Dębica do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II, który odbędzie się 24 października 2017 r. w ZS w Stobiernej. Poniżej zamieszczamy regulamin Konkursu.

Regulamin X Konkursu

Więcej…

 

Zajęcia terenowe klasy V

Ładna pogoda w tegorocznym wrześniu to rzadkość. Uczniowie klasy V wraz z nauczycielem przyrody p. Tomaszem Świerczkiem wykorzystali jeden z bardziej słonecznych dni na zajęcia terenowe. Celem były obserwacje przyrodnicze - głównie lokalnej flory, a przy okazji także odwiedziny w CEE. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych zajęć.

 

Narodowe Czytanie 2017

7 września 2017 r. po raz kolejny w naszej szkole odbyło się uroczyste Narodowe Czytanie w ramach ogólnopolskiego czytania zainaugurowanego przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i jego małżonkę 2.09.2017r. w Warszawie. Podobnie jak cała Polska i nasza społeczność uczniowska zmierzyła się z niełatwym dla współczesnego człowieka tekstem i gwarą bronowickiej wsi sprzed ponad stu lat. Jednak czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego sprawiło wszystkim wiele wrażeń czytelniczych i przyjemności. Zabawne dialogi oraz brawurowe przekazanie ich przez czytających wywołało niejednokrotnie uśmiechy na twarzach. Dodatkowo zebrani obejrzeli prezentację multimedialną o autorze "Wesela" wraz ze zdjęciami z ekranizacji jego dzieła w reżyserii A. Wajdy. Atrakcją były też krakowskie stroje uczniów. Czytanie zorganizowane było we współpracy z Publiczną Biblioteką w Stobiernej, a gościem była pani Stanisława Mormol, która również przedstawiła fragment tekstu dramatu. Czytali: pani Stanisława Mormol, pani Bożena Sztogrin, pani Katarzyna Gorczyca, pan Tomasz Świerczek oraz uczniowie: Agnieszka Hodur, Dagmara Sikora, Marlena Pyskaty, Oliwia Sidor, Klaudia Kamińska, Aleksandra Rymut, Julia Sikora, Maria Szela, Jakub Skórski, Patryk Konieczny. Imprezę przygotowały panie: Katarzyna Gorczyca, Edyta Tuszyńska, Ewa Strózik.

 

Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018

W poniedziałek 4 września 2017r. nastąpiła uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od uczestnictwa nauczycieli, 125 uczniów szkoły podstawowej wraz z klasami dotychczasowego gimnazjum i ich rodziców oraz zaproszonych gości  we mszy św. w kościele p.w. NNMP  w sanktuarium w Zawadzie, której przewodniczył kustosz ks. Józef Książek. Dalsze uroczystości odbyły się już w Publicznej Szkole Podstawowej w Stobiernej. Po przybyciu do szkoły,  pani dyrektor Bożena Sztogrin serdecznie powitała dzieci, nauczycieli, rodziców i honorowych gości w osobach panią Bernadettę Ciszek - radną wsi Stobierna, panią Sylwię Zapał - kierownika CEE  w Stobiernej, panią Małgorztę Pyskaty - sołtysa wsi Stobierna.  W dalszej części uroczystości wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W pierwszej odsłonie uczniowie wierszem  i piosenką przybliżyli nam bolesne wydarzenia z krwawych kart naszej historii, gdyż rozpoczęcie roku szkolnego to jednocześnie 78-ma rocznica wybuchu II wojny światowej. Następnie uczniowie na wesoło pożegnali lato i wakacje. Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez panie:  Jolantę Depa i Agnieszkę Matłok  wzbogaciła prezentacja multimedialna oraz występ wokalny Julii Sikory z klasy V oraz Dagmary Sikory  z klasy III gimnazjum. Po występie Pani Dyrektor przedstawiła ogólnie plany na rozpoczynający się czas nauki, zmiany w kadrze nauczycieli, szczególnie gorąco witała najmłodszych uczniów, którzy wstępują po raz pierwszy w szkolne progi. Życzyła wszystkim wytrwałości i samych sukcesów. Udanego i pełnego sukcesów roku szkolnego życzyła w imieniu Wójta i Rady Gminy pani Sylwia Zapał.

Więcej…

 

Zapraszamy na inaugurację nowego roku szkolnego

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Stobiernej wraz z gronem nauczycielskim serdecznie zapraszają wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z rodzicami na uroczystość  rozpoczęcia  roku szkolnego w dniu 4 września 2017 roku o godzinie 800.

Program uroczystości:

800 - Uroczysta Msza Św.  w Kościele p.w. NNMP  w Zawadzie

900 - Montaż słowno-muzyczny w Zespole Szkół  im. Jana Pawła II w Stobiernej

1000 - Zakończenie uroczystości

ODJAZD AUTOBUSU W DNIU 4 WRZEŚNIA 2017r. - przejazd bezpłatny

TRASA: ŁUPINY - LASKOWA - KOŚCIÓŁ  O GODZ. 7.25 
- dojeżdżający i chętni uczniowie ZS w Stobiernej
(opieka w busie:  E.Puchała, L.Szczepkowicz)
(opieka w Kościele: L.Szczepkowicz )

TRASA: SZKOŁA - KOŚCIÓŁ O GODZ. 7.40 
- chętni uczniowie ZS w Stobiernej
(opieka w busie:  E. Strózik,  J.Depa)
(opieka w Kościele:  wszyscy wychowawcy)

TRASA: SZKOŁA - LASKOWA - ŁUPINY O GODZ. 9.50
- dojeżdżający uczniowie
(opieka:  E.Puchała)

 

Z wizytą w Rzeszowie

Na zakończenie wakacji grupa dzieci - głównie z klasy III - udała się na ciekawą wycieczkę do Rzeszowa. Program był bardzo bogaty. Pierwszym punktem było widowisko wodno - muzyczne czyli wizyta przy fontannie multimedialnej obok Alei Lubomirskich. Piękna pogoda aż kusiła dzieci do wzięcia bezpośredniego udziału w tym spektaklu. Wiele wrażeń zarówno dzieciom jak i ich opiekunom dostarczyło kolejne miejsce jakim było Muzeum Dobranocek. Muzeum przybliża historię filmów animowanych dla dzieci wyświetlanych przez dziesiątki lat w TVP głównie jako tzw. dobranocki, przybliża sposób ich realizacji oraz posiada autentyczne postacie wykorzystywane do animacji. Później wycieczkowicze zagłębili się w historii miasta wędrując podziemną trasą turystyczną pod rzeszowskim rynkiem. Po krótkim odpoczynku i pokrzepieniu sił kanapkami rozpoczęła się niezwykła wizyta w Radiu VIA przy ul. Zygmuntowskiej. Dzieci mogły zobaczyć studio radiowe, poznać nieco pracę realizatora audycji i sprzęt studyjny, dowiedzieć się także trochę o pracy redaktora radiowego. Jednak kulminacyjnym momentem wizyty był udział dzieci i nauczycieli w audycji na żywo! Był to emitowany o godz. 17.10 program: "Żyj z pasją i muzyką" prowadzony w tym dniu przez redaktorów: panią Izabelę Fac i Jerzego Frąckowiaka. Mimo oczywistej w tej sytuacji tremy dzieci zaśpiewały piosenkę o lecie i przesłały pozdrowienia pani dyrektor oraz rodzicom (wiemy, że wielu słuchało tej audycji). Naszą przewodniczką po tajnikach pracy w radio była pani Izabela Fac, której gorąco dziękujemy za serdeczne przyjęcie i piękne prezenty! Pobyt w Radio VIA dostarczył niezapomnianych wrażeń nie tylko dzieciom ale i opiekunom, którymi byli: panie Jolanta Depa i Anna Kędzior (organizatorki wycieczki) oraz pan Tomasz Świerczek.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film1

Film2

Film3

Film4

Film5

 

Wakacyjna wycieczka

Grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły spędziła bardzo miłe chwile podczas wakacyjnej wycieczki na Podhale. W jej  programie znalazły się: zwiedzanie zapory i okolic zamku w Niedzicy, rejs statkiem do Czorsztyna i zwiedzanie tamtejszego zamku, szaleństwo na torze saneczkowym w Kluszkowcach, wędrówka Wąwozem Homole oraz wypoczynek i rekreacja przy Szałasie Bukowinki. Piękna pogoda i wspaniałe krajobrazy przyczyniły się do dostarczenia uczestnikom wyprawy niezapomnianych wrażeń. Życzymy dzieciom, by tak rozpoczęte wakacje obfitowały w podobne wycieczki . Głównym organizatorem wyjazdu był p. Tomasz Świerczek.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film1

Film2

Film3

Film4

Film5

Film6

Film7

 

Podręczniki szkolne

Chociaż to dopiero początek wakacji, zapraszamy do zapoznania się ze Szkolnym Zestawem Podręczników, które będą obowiązywały w roku szkolnym 2017/2018.

Zestaw szkolnych podręczników

 

Uroczystość zakończenia Roku Szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017r. to ostatni dzień nauki szkolnej. Jak co roku uczniowie, wychowawcy, nauczyciele i rodzice uczestniczyli o godz. 800 we mszy świętej w kościele NNMP w Zawadzie. Następnie  o godz. 910 w szkole odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyło wielu rodziców oraz honorowi goście: pani Adrianna Miazga - Sekretarz Gminy Dębica i pani Małgorzata Pyskaty - Sołtys wsi Stobierna. Część oficjalną poprzedził program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pań: Anny Kędzior, Jolanty Depa i Katarzyny Bobulskiej a wykonany przez uczniów ze szkoły podstawowej, mówiący oczywiście już o wakacjach tak bardzo przez wszystkich wyczekiwanych i zasłużonych. Pani Lucyna Szczepkowicz przygotowała i omówiła prezentację multimedialną przybliżającą wydarzenia z życia szkoły mijającego roku szkolnego (II semestru). W dalszej części pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody oraz  statuetki. W tym roku szkolnym otrzymali je: Prymus PSP - Nikola Mormol , Prymus PG - Oliwia Sidor, Najlepsza Absolwentka - Kinga Ćwik, Najlepszy Absolwent - Patryk Lesiak,  Sportowiec  PSP - Patryk Kłusek. Wszystkim gratulujemy tych sukcesów, na które ciężko zapracowali. Później uczestnicy uroczystości przeżyli chwile wzruszeń, bowiem pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę po 31 latach pracy w naszej szkole Panią Bernadettę  Porębską - Momola  nauczycielkę i wychowawczynię uczniów z klas I-III sp. Podziękowania i życzenia od Pani Dyrektor, okolicznościowy Adres Wójta Gminy odczytany przez Panią Sekretarz Gminy - Adriannę Miazga, wspaniały tort od Rady Rodziców i owacja na stojąco były wyrazem wdzięczności za serce i trud włożony w dzieło wychowania kilku pokoleń uczniów. Na koniec pani dyrektor podziękowała rodzicom za owocną współpracę ze szkołą,  nauczycielom za ogromny wysiłek w pracy dydaktyczno - opiekuńczo - wychowawczej, dzieciom zaś życzyła bezpiecznych wakacji.  Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj62
mod_vvisit_counterWczoraj298
mod_vvisit_counterTydzień62
mod_vvisit_counterp. tydzień3047
mod_vvisit_counterMiesiąc8924
mod_vvisit_counterp. miesiąc12471
mod_vvisit_counterWszystkich946239

Aktualnie: gości 18 połączonych
Twoje IP: 54.227.6.156
 , 
22 stycznia 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u