"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Agnieszka  wśród najlepszych w Polsce

Agnieszka Hodur, uczennica kl.II PG im. Jana Pawła II   w Stobiernej znalazła się w ścisłym finale Ogólnopolskiej Olimpiady organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Łodzi o czasach i osobie Karola Wojtyły: "Papież Słowianin". Ostatni jego etap odbył się 18.05.2017 r. w Łodzi. Gimnazjalistka, aby się do niego zakwalifikować, musiała przejść kilka etapów. Na etapie szkolnym jej zadaniem było napisanie pracy pisemnej na jeden z zaproponowanych tematów. Tematy były bardzo trudne ale uczennica poradziła sobie doskonale. Na etapie wojewódzkim rozwiązywała test dotyczący pontyfikatu Jana Pawła II. Agnieszka także poradziła sobie z nim znakomicie i znalazła się w gronie laureatów etapu wojewódzkiego. Na etapie ogólnopolskim  również stanęła na wysokości zadania rozwiązując test  i doskonale sprostała wymaganiom o  bardzo wysokiej skali trudności, uzyskała tytuł finalisty co udało się tylko nielicznym. Gratulujemy Agnieszce i życzymy dalszych sukcesów!

 

Julia i jej "Fantazja"

Dnia 22 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury "Śnieżka" w Dębicy odbył się występ dwóch grup teatralnych: "Fantazji" i "Mini Fantazji". Był to spektakl z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Pierwsza wystąpiła grupa starsza czyli "Fantazja", której aktorką jest uczennica naszej szkoły - Julia Sikora z kl. IV. Wystąpiła w sztuce pt. "Siała baba mak". Przedstawienie to było wykonane w nowoczesnej wersji. Głównym bohaterem był król Lul, któremu w finale sztuki pęka głowa od nadmiaru trosk. W spektaklu młodzi aktorzy wykazywali się nie tylko umiejętnościami aktorskimi, lecz także muzycznymi. Pokazali również, że teatr to ich pasja, a występowanie na scenie sprawia im przyjemność.

 

Zaproszenie

Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II  w Stobiernej wraz z gronem nauczycielskim i  uczniami serdecznie zapraszają na uroczystość  zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w dniu 23 czerwca 2017 roku o godzinie 800

Program uroczystości:

800 - Uroczysta Msza Św.  w Kościele p.w. NNMP  w Zawadzie

900 - Montaż słowno-muzyczny w Zespole Szkół  im. Jana Pawła II w Stobiernej

1030 - Zakończenie uroczystości

Więcej…

 

Pożegnanie naszych gimnazjalistów z kl. III

W dniu 19 czerwca uczniowe klasy III gimnazjum uroczyście pożegnali się ze szkołą. Zakończyli ważny etap w życiu, nieubłaganie wkraczając w  przybliżającą się dorosłość. W uroczystości wzięli udział dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie wszystkich trzech klas gimnazjalnych. Całą uroczystość absolwenci rozpoczęli dostojnym polonezem. Trzecioklasiści wykonali również część artystyczną, która zawierała podsumowanie kilkuletniego pobytu w szkole. Pożegnali się także z rówieśnikami oraz nauczycielami. Podziękowali pedagogom za trud włożony w kształcenie w wychowanie, za życzliwość,  zrozumienie i ciepły uśmiech każdego dnia. Do podziękowań dołączyli się również rodzice. Poruszającemu pożegnaniu towarzyszyły gratulacje, życzenia, nagrody, wyróżnienia oraz upominki od uczniów klasy II gimnazjum.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

 

Sukcesy w wiosennej edycji OLIMPUSA

Miło nam poinformować, iż w tegorocznej wiosennej edycji ogólnopolskich konkursów wiedzy organizowanych przez firmę OLIMPUS nasi uczniowie odnieśli sukcesy W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II:

Julia Sikora kl. IV - Laureat VI miejsca

Gabriela Kulig kl. V - Laureat XIII miejsca

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z języka polskiego:

Julia Sikora kl. IV - Laureat VI miejsca

Sylwia Ciebień kl. IV  - Laureat XIV miejsca

Maria Szela kl. IV - Laureat XV miejsca

Udział wzięły również uczennice: Nikola Mormol, Martyna Chmiel, Gabriela Pyskaty. Gratulujemy sukcesów!

 

Klasa VI na Łupinach

16 czerwca uczniowie klasy szóstej razem z wychowawczynią udali się na pieszy rajd do Domu Ludowego na Łupinach. W czasie marszu uczniowie mogli podziwiać piękno lokalnej przyrody. Po godzinnej wędrówce na miejscu przywitała nas pani Lucyna Siop, która opiekuje się Domem Ludowym. W czasie pobytu uczniowie korzystali z placu zabaw, grali w piłkę nożną i siatkówkę, jak również w bilard, piłkarzyki i tenis stołowy. Wyjście przebiegało w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni. Bardzo dziękujemy pani Lucynie Siop za wszelką pomoc i okazaną życzliwość.

 

Piknik kl. III

13 czerwca uczniowie klasy III SP, rodzice i wychowawczyni pani Lucyna Szczepkowicz wybrali się na piknik w plenerze na łonie natury. W ten przyjemny sposób żegnaliśmy trzy lata wspólnej nauki. Były zabawy sportowe, kąpiele w basenie, trampolina, improwizacje muzyczno - artystyczne, grilowane kiełbaski, słodycze, gofry, naturalne soki, dużo humoru i śmiechu. Pogoda dopisała, wszyscy miło i przyjemnie spędzili wspólny czas. Wychowawczyni dziękuje Państwu Lidii i Lucjanowi Czaudernom za gościnę i rodzicom za przygotowanie pikniku, życzliwość, wszelką pomoc oraz za wspólnie spędzony dzień.

 

Biwak kl. V

Uczniowie klasy V bawili się w czasie biwaku w dniach 13 - 14 czerwca. Ta długo wyczekiwana impreza sprawiła dzieciom wiele radości i była okazją do przeżycia nowych doświadczeń, takich jak chociażby nocleg w namiotach. Oprócz tego w programie biwaku były: ognisko, gry sportowe, zabawy terenowe, rekreacja, obserwacje przyrodnicze i wiele innych. Spotkanie było też świetną okazją do pogłębienia integracji, a przebywanie na łonie natury pozwoliło na wprowadzenie się w atmosferę szybko zbliżających się wakacji. W przygotowaniu biwaku uczestniczyli rodzice i nauczyciele, którym serdecznie dziękujemy. Byli to: pani Anna Pondo, pani Katarzyna Gorczyca, pani Anna Chmiel, pani Monika Kalita i pan Robert Kosiński. Głównym organizatorem biwaku a zarazem gospodarzem był pan Tomasz Świerczek.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

 

Najmłodsi poznają tajniki "pierwszej pomocy"

W poniedziałek 12 czerwca uczniowie  klas 0-III z Zespołu Szkół  im. Jana Pawła II w Stobiernej  uczestniczyli w warsztatach "Pierwsza pomoc", które prowadził wykwalifikowany instruktor ze szkoły Ratownictwa Medycznego. Podczas zorganizowanego w grupie spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Mieli okazję nauczyć się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy - od prawidłowego wezwania przez telefon po wykonanie najprostszych czynności przy osobie poszkodowanej. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień czy zakrztuszeń. Sporo emocji wzbudził także pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem ratownika  mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Mali ratownicy aktywnie uczestniczyli w prowadzonych zajęciach, dzięki którym zdobyli cenną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, która w przyszłości może okazać się na miarę czyjegoś życia.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj56
mod_vvisit_counterWczoraj298
mod_vvisit_counterTydzień56
mod_vvisit_counterp. tydzień3047
mod_vvisit_counterMiesiąc8918
mod_vvisit_counterp. miesiąc12471
mod_vvisit_counterWszystkich946233

Aktualnie: gości 12 połączonych
Twoje IP: 54.227.6.156
 , 
22 stycznia 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u