"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

W  andrzejkowy  wieczór...

Tradycyjne "andrzejki" nasi uczniowie szkoły podstawowej obchodzili 22 listopada. Szalony taniec, dobra muzyka i zabawa dominowały tego wieczoru. Gośćmi specjalnymi były tajemnicze Cyganki , które każdej i każdemu chętnemu "prawdę powiedziały". Wróżyły, wróżyły i wróżyły...

A w andrzejkową wróżbę wątpić nikt się przecież nie ośmieli.

 

Deko - eko dla szkół - Kanon Kultury Ekologicznej

28 listopada 2012r. uczniowie gimnazjum i klasy VI wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym w ramach Programu: Deko - eko. Obejmowało ono zagadnienia związane z wdrożeniem do szkół z terenu gminy Dębica Kanonu Kultury Ekologicznej. Podczas prezentacji poruszane były zarówno ogólne zagadnienia z zakresu ochrony środowiska jak również szczegółowe informacje, rozwiązania i praktyki dotyczące niekonwencjonalnych metod edukacji ekologicznej uczniów. Celem szkolenia było zaimplementowanie wśród dzieci i młodzieży idei ochrony środowiska poprzez ciekawe formy aktywności oraz urozmaicone działania na rzecz ekologii. Prowadzący - pan Marcin Ciszek  przedstawił poruszane zagadnienia w sposób łatwy, przejrzysty, przemawiający do młodzieży, humorystyczny, z próbą nawiązania dialogu.   Mamy nadzieję, że nasi uczniowie jeszcze bardziej uwrażliwią się na problemy ochrony środowiska a być może, zainicjują w tej materii konkretne, nowatorskie działania.


 

W 110-tą rocznicę urodzin mjr Adama Lazarowicza "Klamry"

14 października b.r. minęło 110 lat od urodzin mjr Adama Lazarowicza PS. "Klamra" - nauczyciela, społecznika, żołnierza Armii Krajowej i działacza Win-u, zamordowanego bestialsko przez UB w 1951r. Mjr Lazarowicz związany jest z naszym regionem, bowiem był dyrektorem szkoły w Gumniskach i pełnił funkcję komendanta Obwodu Dębica AK w czasie II wojny światowej. We wtorek 27 listopada w Domu Kultury "Mors" odbyła się uroczysta Konferencja poświęcona tej niezwykłej, bohaterskiej i ze wszech miar godnej naśladowania postaci.

Więcej…

 

"Nie pozwól ukraść swoich marzeń"

Uczniowie gimnazjum i klasy VI obejrzeli kolejny spektakl profilaktyczny, którego bohaterem był beatboxer - Wojciech Gontar, udzielający się społecznie w nurcie szeroko pojętej profilaktyki alkoholowo - narkotykowej. W swoim programie dzielił się przemyśleniami i spostrzeżeniami związanymi z aktualnymi niebezpieczeństwami i zagrożeniami alkoholem i narkotykami. Przerywnikami w rozważaniach były wykonywane przez niego utwory beatboxowe. Beatbox to sztuka rytmicznego tworzenia np. dźwięków perkusji, linii basowej czy skreczy za pomocą narządów mowy - ust, gardła i przepony. Spektakl miał ciekawą formę, dzięki której jego przesłanie łatwiej mogło dotrzeć do młodych umysłów. 

SPOTKANIE INFORMACYJNE Z RODZICAMI

W dniu 29 listopada 2012 r. o godzinie  17.00 odbędzie się  wywiadówka  w poszczególnych klasach:

Klasa O -  sala nr 2

Klasa I - sala nr 8

Klasa II -  sala nr 3

Klasa III - sala nr 4

Klasa IV - sala nr 16

Klasa V -  sala nr 18

Klasa VI  - sala nr 15

Klasa I Gimnazjum- sala nr 13

Klasa II  Gimnazjum - sala nr 14

Klasa III Gimnazjum - sala nr 17

 

"Ekologiczny portret mieszkańca naszej okolicy"

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do IX Konkursu Ekologicznego organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy i Starostwo Powiatowe. Pierwsza część konkursu polegała na przygotowaniu prezentacji multimedialnej pt. "Ekologiczny portret mieszkańca naszej okolicy". Następnie jury wybrało spośród nadesłanych prac pięć najlepszych, wśród nich znalazła się praca naszej uczennicy Kingi Krajewskiej. Finał konkursu odbył się 23 listopada w I LO w Dębicy, w czasie którego autorzy zaprezentowali swoje prace oraz wzięli udział w sesji ekologicznej "Obcy są wśród nas - gatunki inwazyjne". Miło nam poinformować, że Kinga zajęła III miejsce. Gratulujemy! Opiekunem uczniów była pani Anna Pondo.

 

Jesienny spacer

15 listopada 2012r. kl. I i II SP wraz ze swymi wychowawczyniami uczestniczyły w pieszej wycieczce po okolicy. W  towarzystwie ładnej pogody w godzinach porannych rozpoczęliśmy marsz. Uczniowie odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza, cmentarz w Zawadzie, gdzie okazali szacunek i cześć tym, którzy odeszli już do wieczności, poprzez modlitwę i zapalenie zniczy. Następnie oglądali z bliska niektóre z zawadzkich dróżek. Uczniowie mogli podziwiać także malowniczą panoramę okolicy. Jesienny spacer dostarczył mnóstwo emocji, a towarzysząca ładna pogoda sprawiła, że czas tutaj spędzony został właściwie wykorzystany.

 

Szukamy rady na nasze odpady

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego Zespołu Szkół zostali nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. Był to konkurs plastyczny , realizowany w ramach Projektu: "Szukamy rady na nasze odpady". Uczniowie naszej szkoły samodzielnie wykonali komiksy ekologiczne na temat selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych, a ich prace zdobyły uznanie komisji konkursowej, która nagrodziła uczniów ze Stobiernej; w kategorii szkoły podstawowej - Żanetę Szymaszek, a w gimnazjum - Wiktorię Kosińską, Aleksandrę Machnica i Alberta Rybskiego. Rozdanie cennych nagród miało miejsce dnia 13 listopada w Jasielskim Domu Kultury. Naszym uczniom nagrody wręczał obecny na uroczystości zastępca Wójta Gminy pan Jacek Drobot. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

 

Maluchy w CEE

Dnia 12.11.2012 roku dzieci z klas I - III SP wraz z wychowawczyniami odwiedziły park owadów i Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej. W czasie pobytu dzieci mogły z bliska przyjrzeć się dużym okazom owadów, a także poznać ciekawostki przyrodnicze na ich temat. Wysłuchały też ciekawej opowieści o historii budynku, w którego wnętrzu podziwiały wystawę ptaków i obrazów. Zostały zapoznane ze sposobem robienia placków- proziaków, które wykonywały i piekły z pomocą pani Stanisławy Mormol. Następnie degustowały je w połączeniu z dżemem truskawkowym i morelowym. Przez cały czas pobytu w CEE panowała bardzo miła atmosfera, a dzieciom dopisywał  dobry humor. Na zakończenie wizyty w Centrum Edukacji Ekologicznej  uczniowie podziękowali organizatorom za miłą atmosferę i  gościnność.


 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj123
mod_vvisit_counterWczoraj327
mod_vvisit_counterTydzień1971
mod_vvisit_counterp. tydzień3427
mod_vvisit_counterMiesiąc10861
mod_vvisit_counterp. miesiąc14842
mod_vvisit_counterWszystkich963018

Aktualnie: gości 38 połączonych
Twoje IP: 54.159.30.26
 , 
24 lutego 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u