"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Nasz chomik

Wielu uczniów z naszej szkoły zadeklarowało swoją działalność w Klubie Miłośników Zwierząt. W ramach Klubu będą m.in. wspierać podopiecznych z przytuliska dla psów w Zawadzie, zaś w okresie zimowym pomagali w akcji dokarmiania ptaków.  Miłość do zwierząt najlepiej rozwijać poprzez obcowanie z nimi. Wiele dzieci ma w domu kota czy psa, jednak zrodził się pomysł, aby w szkole hodować  jakieś zwierzątko. I obecnie - głównie kl. IV - opiekuje się chomikiem o imieniu Szaruś. Budzi on powszechne zainteresowanie dzięki popisom na wybiegu w klatce. Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który pokazuje kilka chwil z życia chomika-akrobaty.

Kliknij, aby obejrzeć film: http://youtu.be/L4N4QgdaqMk

 

"Trzeźwe spojrzenie - warunkiem sukcesu" - program realizowany podczas ferii w Zespole Szkół w Stobiernej

Program profilaktyczny: "Trzeźwe spojrzenie - warunkiem sukcesu" był realizowany w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Stobiernej w czasie ferii zimowych od 11 do 22 lutego 2013r. Jego założenia skupiały się na zapobieganiu oraz ostrzeganiu uczniów przed konsekwencjami niebezpieczeństw związanych z różnymi używkami. Podczas zajęć uczniowie dzielili się przemyśleniami i spostrzeżeniami związanymi z aktualnymi zagrożeniami alkoholem i narkotykami. Program polegał na promowaniu pomysłów na dobre i bezpieczne spędzanie wolnego czasu, wyrabianiu odpowiedzialności za zdrowie własne i kolegów.

 

Więcej…

 

LAUREAT OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO "OLIMPUS"

Miło nam poinformować o sukcesach grupy uczniów w ogólnopolskim konkursie z języka polskiego "OLIMPUS". Uczniowie zmagali się z testem z zakresu gramatyki, wiedzy o literaturze i treści dodatkowych lektur. W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów szkoły podstawowej:

Kl. IV -  Maksymilian Strózik

Kl. V - Patryk Lesiak, Jakub Parys

Kl. VI - Natalia Kliś, Gabriela Mazur, Paulina Miela, Marcelina Misielak, Żaneta Szymaszek

Laureatem trzeciego miejsca został Maksymilian Strózik. Żaneta Szymaszek, Patryk Lesiak zajęli wysokie trzynaste miejsca. Gratulujemy wysokich wyników!

 

Ferie z historią

Grupa naszych gimnazjalistów miała możliwość w czasie ferii (12 lutego) uzupełnić swoją wiedzę historyczną o naszym regionie goszcząc w Europejskim Centrum Pamięci i Pojednania w Pustkowie. Uczniowie zostali oprowadzeni po ekspozycji historyczno - dydaktycznej poświęconej historii obiektów dawnego hitlerowskiego poligonu wojskowego "SS Truppen-Übungs-Platz Heidelager" i funkcjonujących tam obozów pracy przymusowej. Ekspozycja zawiera wiele cennych eksponatów - militariów, fotografii, dokumentów, przedmiotów codziennego użytku (tak więźniów jak i żołnierzy niemieckich) a całość uzupełniają wspomnienia tych, którzy przeżyli obozowy koszmar.

 

Więcej…

 

Bal karnawałowy

W naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla najmłodszych uczniów z oddziału zerowego oraz klas I, II SP. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na nadejście tego upragnionego dnia. Na bal karnawałowy do Szkoły Podstawowej w Stobiernej zawitali m.in.: czarodzieje, królowe, księżniczki, wróżki, Batman, Kopciuszek, kowboje, piraci, muszkieterowie, leśniczy, kot, baletnica. Zabawę prowadziły panie: Lucyna Szczepkowicz, Dorota Witalec i Jolanta Depa. Wszystkie dzieci przebrane były w piękne stroje. Poza wspólną zabawą i tańcem dzieci brały udział w różnorodnych konkursach, za które otrzymały nagrody. Podczas przerwy w zabawie dzieci mogły skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Zabawa przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.

 

Zabawa karnawałowa

W dniu 5 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas IV - VI. W trakcie zabawy zostały przeprowadzone liczne konkursy, jak np. taniec na gazecie, taniec z balonem oraz konkurs na najlepsze przebranie. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w przygotowanych dla nich zabawach i każdy z uczestników został nagrodzony.  W czasie przerwy dzieci mogły skorzystać ze słodkiego poczęstunku, po którym tanecznym szaleństwom nie było końca. Zabawa przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

Plan zajęć w czasie ferii

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć zaplanowanych na zbliżające się ferie zimowe.

Więcej…

 

Cyrk "Szok"

1 lutego gościł u nas cyrk "Szok". W programie artystycznym były występy klaunów, żonglerka, akrobacje, pokazy zręczności, tresura węża dusiciela. Dzieciom bardzo podobały się występy, zwłaszcza, że sami mogli w nich uczestniczyć. Artyści zapraszali chętnych, aby spróbowali trudnej sztuki cyrkowej. Okazuje się, że nawet jazda na jednokołowym rowerze nie jest łatwą sztuką. A co dopiero tresura węża - dusiciela! Zabawa była świetna, a najbardziej widzom podobały się pokazy klaunów.

 

V Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W środę 23.01.2013 roku w naszym Zespole Szkół odbył się V Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W konkurs zaangażowana była cała wspólnota szkolna. Zespoły klasowe prezentowały swoje umiejętności w czterech kategoriach, gdzie oceniane były: dobór repertuaru, umiejętności wokalne, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

W tegorocznym przeglądzie przyznano następujące nagrody:

  • Klasa 0
  • Klasa 1 SP (w kategorii Nauczanie zintegrowane 1-3)
  • Klasa 5 SP (w kategorii Szkoła podstawowa 4-6)
  • Klasa 2 Gim (w kategorii Gimnazjum)

Przebieg konkursu koordynował Ks. Paweł Tabiś.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj488
mod_vvisit_counterWczoraj692
mod_vvisit_counterTydzień4146
mod_vvisit_counterp. tydzień1882
mod_vvisit_counterMiesiąc6617
mod_vvisit_counterp. miesiąc11195
mod_vvisit_counterWszystkich1089571

Aktualnie: gości 21 połączonych
Twoje IP: 34.207.152.62
 , 
17 lutego 2019
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u