"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Aleksandra i Oliwia z tytułem: "Wolontariusz roku"

Miło nam poinformować, iż dwie uczennice - wolontariuszki z naszej szkoły 12. 06.2017r. w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica otrzymały tytuły Wolontariusza roku". Nagrodzone wolontariuszki to : Aleksandra Miazga - kl. III PG oraz Oliwia Sidor - kl. I PG. W ten sposób doceniona została wieloletnia praca charytatywna tych uczennic w środowisku szkolnym i lokalnym. Serdecznie gratulujemy im wyróżnienia w tak szlachetnej dziedzinie, jaką jest praca wolontariacka. Dodatkową wakacyjną nagrodą dla dziewcząt jest wycieczka z niespodzianką  do "Parku linowego" w Ośrodku Grand Chotowa, na którą wybiorą się  21.06.2017r.

Więcej…

 

Sukcesy pływackie Klaudii

Miło nam poinformować, iż uczennica kl. III SP z naszej szkoły Klaudia Kłusek zdobyła III miejsce w pływaniu stylem dowolnym w XIII Gminnej Spartakiadzie Sportowo - Lekkoatletycznej. Przyznano jej również III miejsce w Gminnych Mistrzostwach w Pływaniu klas III "Już pływam" na dużym basenie w stylu dowolnym na dystansie 25 m organizowanego na Kompleksie Basenów "Nemo" w Pustkowie - Osiedlu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wycieczka do kina Helios i Centrum Zabaw dla Dzieci "FANTAZJA" w Rzeszowie

9 czerwca 2017 r. uczniowie klas 0, I, III SP udali się do kina Helios i Centrum Zabaw dla Dzieci "Fantazja" w Rzeszowie. W kinie uczniowie obejrzeli film "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski". Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Centrum Zabaw dla Dzieci "Fantazja". Dzieci w miłej i przyjaznej atmosferze spędziły czas bawiąc się na dużych dmuchanych zjeżdżalniach, w basenach z piłkami, chodząc po wielopoziomowych labiryntach rur i przejść. Dużo wrażeń dostarczyły zabawy na konstrukcjach dmuchanych, armatki na piłeczki, salon gier i wiele innych atrakcji. Na koniec pobytu w "Fantazji" dzieci otrzymały słodkie prezenty. Wycieczka wszystkim uczestnikom sprawiła wiele radości. Okazała się wspaniałą frajdą i niezapomnianym przeżyciem.

 

Lekcja bankowości i zabawa na torze

9 czerwca 2017r. uczniowie klas I i III gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Najpierw udali się do Narodowego Banku Polskiego, aby tam odbyć lekcję bankowości. Pani prowadząca zajęcia wyjaśniła uczniom jak wyglądają struktury i praca w NBP oraz jak rozróżnić banknoty i dokumenty prawdziwe od fałszywych. Następnie uczniowie udali się do dwóch pokoi zagadek Sherlock oraz Alcatraps, gdzie dzięki współpracy musieli rozwiązać szereg zagadek, które dawały im przepustkę do opuszczenia pokoju. Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili tor kartingowy "Reskart", gdzie rywalizowali między sobą  bijąc rekordy okrążeń. Wycieczka odbyła się w przyjaznej i miłej atmosferze. Opiekę sprawowali p. Anna Kędzior oraz p. D. Jancarz.

 

Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki

W tym roku Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki zawitały do malowniczo położonej miejscowości Ołpiny, w dolinie rzeki Olszynka. Tutaj, na stadionie LZS "Olszynka", przy pięknej czerwcowej pogodzie odbyła się impreza plenerowa, będąca zwieńczeniem akcji edukacyjno - informacyjnej związanej z odnawialnymi źródłami energii. Na spotkanie przybyli uczniowie z 22 gmin należących do ZGDW. Głównym wydarzeniem był Bieg po Słońce, w którym wzięli udział nasi uczniowie: Iza Rybska, Wiktoria Gulis, Kacper Kliś i Patryk Kłusek, będący również reprezentantami Gminy Dębica. Konkurencja przebiegała w sportowej atmosferze, a wysiłek i ambicja zawodników zostały nagrodzone cennymi upominkami. Wszystkie dzieci doskonale się bawiły, zaś na część rozrywkową złożyły się m.in.: występy mażoretek, gry, zabawy i konkursy, malowanie twarzy, przygody w "miasteczku strażackim", warsztaty plastyczne, spotkanie z policjantami. Gwiazdą imprezy był Mateusz Mijał, który wystąpił w specjalnym koncercie. Na zakończenie spotkania tradycyjnie zostały wypuszczone w niebo baloniki napełnione helem. Słoneczne Dni przyniosły dzieciom wiele radości, o czym świadczyły śmiechy, krzyki, aktywny udział we wszystkich przedsięwzięciach oraz wspólny śpiew z Mateuszem Mijałem. Organizatorom należy się pochwała za świetne przygotowanie i stworzenie wspaniałej atmosfery. Opiekę nad uczniami sprawował p. Tomasz Świerczek.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film1

Film2

 

XIII Gminna Spartakiada Sportowo - Lekkoatletyczna

 

Dzień Rodziny

Tradycyjnie, jak co roku , najmłodsi uczniowie Zespołu Szkól w Stobiernej zaprosili swoich rodziców na wspólne świętowanie Dnia Rodziny. Rodzice nie zawiedli i licznie przybyli na uroczystość, razem ze swoimi najmłodszymi pociechami. Atmosfera była naprawdę rodzinna. Dzieci z klas O,I, II i III SP , przygotowały bogaty program artystyczny. Były wiersze, piosenki, wesołe scenki i tańce, które wyrażały wdzięczność i wielką miłość . Zaprezentowały się również dziewczęta z klas starszych w "Tańcu kowbojskim" oraz grupa młodsza w układzie tańca nowoczesnego. Aby ten dzień był jeszcze ciekawszy przyjechali do szkoły dzielni strażacy z OSP Stobierna, aby zaprezentować nowy i wspaniale wyposażony samochód strażacki. Można było go dokładnie zobaczyć, zrobić zdjęcia ze strażakami i w końcu zobaczyć pokaz strażackich umiejętności. Na zakończenie uroczystego dnia wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku, a rodzice obdarowani zostali upominkami wykonanymi przez dzieciaki oraz najsłodszymi buziakami.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film1

Film2

Film3

Film4

Film5

Film6

Film7

 

Podsumowanie Projektów gimnazjalnych

Cztery Projekty gimnazjalne wybrane przez uczniów klasy I i II, doczekały się finału w Dniu Rodziny czyli 31 maja. Tematy tegorocznych Projektów to: "Kuchnia krajów niemieckojęzycznych", "Sport w czasach naszych dziadków i dziś", "Multimedialna prezentacja historii Sanktuarium Narodzenia NMP w Zawadzie", "Chrzest Polski w 966 roku - jego wpływ na budowę i umocnienie państwowości polskiej". Uczniowie, którzy je przygotowywali, wykazali się inwencją, oryginalnością i sposobem przekazu, czym zaciekawili zebranych kolegów i nauczycieli. Dla obserwatorów przygotowano konkursy w formie quizów z nagrodami. Ich wyniki świadczyły o tym, że byli oni zaangażowani i aktywnie uczestnicząc poszerzyli swoja wiedzę, a jednocześnie dobrze się bawili. Gratulujemy gimnazjalistom wyników  Projektów, zaś opiekunom dziękujemy za ich koordynowanie.

 

Kolejne doświadczenie sceniczne Julii

W piątek 26 maja w Domu Kultury "Kosmos" w Dębicy miał miejsce koncert z okazji Dnia Matki. Dzieci występujące na scenie, a  na co dzień ćwiczące w Domu Kultury "Śnieżka", zabrały swoje mamy i całą publiczność w podróż do Krainy Disneya. Na program złożyły się barwne układy taneczne, przeplatane piosenkami z bajek Walta Disneya. Z wielką duma informujemy, że konferansjerką tego wieczoru była Julia Sikora, która wraz z koleżanką Katarzyną Żołądź poprowadziła ten wyjątkowy koncert.

Relacja na stronie MOK Dębica

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj64
mod_vvisit_counterWczoraj298
mod_vvisit_counterTydzień64
mod_vvisit_counterp. tydzień3047
mod_vvisit_counterMiesiąc8926
mod_vvisit_counterp. miesiąc12471
mod_vvisit_counterWszystkich946241

Aktualnie: gości 20 połączonych
Twoje IP: 54.227.6.156
 , 
22 stycznia 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u