"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Wizyta w kocim azylu

18 listopada wolontariuszki z KMZ "Azorkowo" odwiedziły koci azyl na "Brzozowym Ranczu". Na miejscu przywitała nas właścicielka pani Dominika Rostowska. Uczennice  razem z opiekunką przekazały karmę zebraną w czasie szkolnej zbiórki zorganizowanej przez Klub "Azorkowo". Podczas pobytu uczennice mogły poznać mieszkańców azylu. Najwięcej jest oczywiście kotków, obecnie przebywa ich tu 48, są również pieski i konie. Wolontariuszki szybko zaprzyjaźniły się z kotkami, z którymi trudno im było się potem rozstać. Dziękujemy uczennicom za udział w sobotnim wyjeździe oraz pomoc zwierzętom pokrzywdzonym przez los.

 

Wyróżnienia dla Julki i Marty w Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej

W Domu Kultury i Kinie "Kosmos" Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej. Podobnie jak w poprzednich edycjach ze względu na znaczną liczbę uczestników został on podzielony na dwa dni. W pierwszym zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Oceniało ich jury w składzie: Robert Chodur, aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Maciej Małozięć, dyrektor Katolickiego Centrum Edukacyjnego "Kana" w Dębicy oraz Aneta Wiater, kulturoznawca o specjalizacji teatralnej, pracownica MOK w Dębicy. W kategorii uczniów szkól podstawowych w turnieju recytatorskim zaprezentowało się 28 uczestników. Z radością informujemy, iż nasze uczennice: Julia Sikora (na co dzień reprezentująca MOK Dębica) i Marta Czauderna otrzymały odpowiednio II i III wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy i tradycyjnie życzymy dalszych sukcesów!

Pełna relacja na stronie MOK Dębica:

Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej

 

"Niepodległość jest z nas"

Wyróżnienia i podziękowania za udział w konkursie dla Amelii Kania i Kacpra Ligęska uczniów klasy II oraz ich opiekunki - Sabiny Kusibab. "Niepodległość jest z nas" - tak brzmiał tegoroczny tytuł kolejnej edycji konkursu dla dzieci i młodzieży z Powiatu Dębickiego. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły posiadają wiedzę o historii w kontekście odzyskania niepodległości i z wielką chęcią wzięli udział w konkursie plastycznym, w którym otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej, II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy i Przedszkole Miejskie Nr 2 Integracyjne w Dębicy. Głównym założeniem było kształtowanie u dzieci i młodzieży poczucia własnej tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej, rozwijanie poczucia odpowiedzialności oraz szacunek dla symboli narodowych, rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży.

 

IX Gminny Bieg Niepodległości

W ramach obchodów upamiętniających odzyskanie przez Polskę Niepodległości,  w dniu 10 listopada w Brzeźnicy odbył się IX Gminny Bieg Niepodległości, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzeźnicy, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Trasa biegu prowadziła ulicami Brzeźnicy, która dla najmłodszych uczestników wynosiła 300m, a dla najstarszych blisko 2 km. Podczas Biegu Niepodległości rywalizacja staje na drugim miejscu, w tym dniu przede wszystkim liczy się idea upamiętniająca osoby, które walczyły o Niepodległość Polski oraz wspólna integracja między wszystkimi uczestnikami, którzy wzięli udział w biegu. Dla najlepszych biegaczy organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale, a spośród wszystkich uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczestników. Wszyscy przybiegli w czołówce, zaś szczególnie miło nam poinformować, iż w kategorii chłopców klas VII - III gimnazjum zwyciężył Sebastian Momola!

Pełną relację z IX Gminnego Biegu Niepodległości znajdziesz poniżej:

IX Gminny Bieg Niepodległości

 

99-ta Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

13 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Akademii z okazji 99-tej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas: VI, V i III gimnazjum pod kierunkiem p. Danuty Zborowskiej. Piosenki patriotyczne, wiersze oraz tekst narracji historycznej przybliżyły publiczności trudne dzieje Polaków pod zaborami, ich poświęcenie i przelaną w imię wolności krew, walkę w Powstaniach Narodowych, okoliczności odzyskania 99 lat temu Niepodległości oraz czołowe postacie tego okresu historycznego z Józefem Piłsudskim na czele. Była to bardzo ciekawa i przepełniona duchem patriotycznym lekcja historii.

 

Uczeń bez uwag w październiku

Zapraszamy do zapoznania się z listą uczniów, którzy w październiku nie otrzymali ani jednej uwagi negatywnej. Gratulujemy im wzorowej postawy!

Więcej…

 

"Śniadanie daje moc"

Nasza szkoła 8 listopada przystąpiła do VII edycji programu "ŚNIADANIE DAJE MOC", który ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i uświadomienie dzieciom jak ważną rolę pełni spożywanie śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Realizując założenia programu, uczniowie dowiedzieli się o wartościach odżywczych produktów żywnościowych w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Po oglądnięciu filmu i prezentacji, dzieci wspólnie usiadły do śniadania, podziwiając wzajemnie przygotowane wcześniej kanapki.

 

Wyróżnienie Marty w Gminnych Eliminacjach do Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej

Miło nam poinformować, że uczennica kl. IV Marta Czauderna zdobyła wyróżnienie w gminnych eliminacjach do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. Marta recytowała wiersz ks. J. Twardowskiego pt. "Zdrowaś Maryjo" przygotowany pod kierunkiem pani Ewy Strózik. Eliminacje odbyły się 7.11.2017r. w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie Osiedlu. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy powodzenia w zmaganiach na szczeblu powiatu.

 

"Księga Dżungli" w  iTeatrze

W dniu 17 października 2017r. uczniowie klas III, IV, V naszej szkoły uczestniczyli w transmisji internetowej Teatru TVP w  przedstawieniu pt: "Księga Dżungli". Kolejna propozycja specjalizującego się w marionetkach długoniciowych Teatru Lalek Arlekin to znana i uwielbiana przez dzieci na całym świecie opowieść o "ludzkim szczenięciu" Mowglim - chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury, która została podana w niezwykle atrakcyjnej formie. W spektaklu wziął udział cały zespół teatru, a na jego potrzeby skonstruowane zostały unikalne - rzeźbione, bardzo skomplikowane, nigdy przedtem nie stosowane w takiej postaci lalki, jak również specjalne obrotowe sceny. Autorem inscenizacji był mieszkający w Islandii światowej sławy lalkarz - Bernd Ogrodnik. Dzieci świetnie się bawiły podczas spektaklu oraz polubiły występujących bohaterów. Inicjatorem  transmisji była p. Katarzyna Gorczyca.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u