"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Uczeń bez uwag w październiku

Zapraszamy do zapoznania się z listą uczniów, którzy w październiku nie otrzymali ani jednej uwagi negatywnej. Gratulujemy im wzorowej postawy!

Więcej…

 

"Śniadanie daje moc"

Nasza szkoła 8 listopada przystąpiła do VII edycji programu "ŚNIADANIE DAJE MOC", który ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i uświadomienie dzieciom jak ważną rolę pełni spożywanie śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Realizując założenia programu, uczniowie dowiedzieli się o wartościach odżywczych produktów żywnościowych w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Po oglądnięciu filmu i prezentacji, dzieci wspólnie usiadły do śniadania, podziwiając wzajemnie przygotowane wcześniej kanapki.

 

Wyróżnienie Marty w Gminnych Eliminacjach do Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej

Miło nam poinformować, że uczennica kl. IV Marta Czauderna zdobyła wyróżnienie w gminnych eliminacjach do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. Marta recytowała wiersz ks. J. Twardowskiego pt. "Zdrowaś Maryjo" przygotowany pod kierunkiem pani Ewy Strózik. Eliminacje odbyły się 7.11.2017r. w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie Osiedlu. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy powodzenia w zmaganiach na szczeblu powiatu.

 

"Księga Dżungli" w  iTeatrze

W dniu 17 października 2017r. uczniowie klas III, IV, V naszej szkoły uczestniczyli w transmisji internetowej Teatru TVP w  przedstawieniu pt: "Księga Dżungli". Kolejna propozycja specjalizującego się w marionetkach długoniciowych Teatru Lalek Arlekin to znana i uwielbiana przez dzieci na całym świecie opowieść o "ludzkim szczenięciu" Mowglim - chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury, która została podana w niezwykle atrakcyjnej formie. W spektaklu wziął udział cały zespół teatru, a na jego potrzeby skonstruowane zostały unikalne - rzeźbione, bardzo skomplikowane, nigdy przedtem nie stosowane w takiej postaci lalki, jak również specjalne obrotowe sceny. Autorem inscenizacji był mieszkający w Islandii światowej sławy lalkarz - Bernd Ogrodnik. Dzieci świetnie się bawiły podczas spektaklu oraz polubiły występujących bohaterów. Inicjatorem  transmisji była p. Katarzyna Gorczyca.

 

Kibicujemy Resovii Asseco

4 listopada grupa uczniów ze Stobiernej i Zawady wraz z nauczycielami i rodzicami zamieniła się w kibiców siatkarskich kibicując w Hali Podpromie w Rzeszowie drużynie Resovii Asseco w zmaganiach PlusLigi z Indykpolem AZS Olsztyn. Udział w tym widowisku sportowym był jak zawsze niezwykłym przeżyciem, bo selfie z takimi mistrzami jak Marcin Możdżonek , Jakub Jarosz  czy trenerem Roberto Serniottim nie trafia się co dzień. To po meczu. A wcześniej - emocje kibicowania, zabawy z "Soviakiem", wspaniała atmosfera no i satysfakcja, że nasze okrzyki i brawa dodały animuszu Resoviakom, którzy pokonali rywala 3:0. Zadowoleni siatkarze z Rzeszowa z uśmiechem pozowali potem do zdjęć i rozdawali autografy. To dzięki pani Izabeli Fac, która niedawno gościła nas w Radio VIA oraz panu Jerzemu Cyprysiowi - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z bohaterami sobotniego spotkania. Bardzo dziękujemy! Wdzięczność wyrażamy także pani Annie Kędzior, która jak co roku była organizatorem wyjazdu do Rzeszowa.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film1

Film2

 

Jedz owoce to urocze

Dzieci wiedzą doskonale, że owoce należy spożywać codziennie, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że są bardzo zdrowe. Aby wszyscy uczniowie klasy II utwierdzili się w tym przekonaniu, wykonali sałatkę owocową. Wcześniej jednak, zgodnie z blokiem tematycznym "Polskie smaki" odbyły "podróż" kulinarną po Polsce. Temat jesiennej surówki/sałatki "Samo zdrowie" zainspirował uczniów do stworzenia klasowej książki kucharskiej. Każde dziecko napisało przepis na swoją ulubioną sałatkę lub surówkę, a w drodze głosowania wybrały jedną z nich - sałatkę owocową. W czwartkowy poranek wszyscy z wielkim zaangażowaniem po omówieniu zasad higieny i bezpieczeństwa wzięli się do pracy. Nagrodą była wspólna degustacja, na którą dzieci zaprosiły Panią Dyrektor.

 

Zmagania w Gminnej Lidze Lekkoatletycznej

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zmagań w I rundzie VI edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej.

Gminna Liga Lekkoatletyczna-wyniki

 

W Parku Owadów i na placu zabaw

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody dnia 18.10.2017 roku dzieci z klasy I SP wraz z wychowawczynią p. Lucyną Szczepkowicz wyruszyły na spacer po okolicy. Odwiedziły Park Owadów i Pajęczaków - gigantów w Stobiernej. W czasie pobytu dzieci mogły z bliska przyjrzeć się dużym okazom owadów, a także poznać ciekawostki przyrodnicze na ich temat. Zobaczyli tor jazdy dla monsterrollerów i rowerów górskich, a także Osadę Słowiańską. Była to wspaniała okazja do wzbogacenia edukacji ekologicznej uczniów poprzez poznawanie rodzimych gatunków owadów, do obserwacji przyrody na żywo oraz do zapoznania się z tradycją i turystyką regionu. Następnie w pięknym jesiennym słońcu, z wielką  radością  dzieci na gminnym placu zabaw kształciły i doskonaliły swoją ogólną sprawność ruchową.

 

Pasowanie na ucznia kl. I

Dnia 26 października odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie na Ucznia podczas, którego pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do braci uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która przywitała pierwszaków, ich rodziców, uczniów klasy III, II i "O" z wychowawczyniami oraz honorowego gościa w osobie pani Patrycji Krupka - Kierownika Referatu Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Następnie uczniowie klasy I pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Lucyny Szczepkowicz przedstawili program artystyczny, w czasie którego, z ogromnym zaangażowaniem odgrywali swoje role, ujmując szczerością, naturalnością i niepowtarzalnym dziecięcym wdziękiem. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia. Dzieci otrzymały wiele prezentów: od rodziców i młodszych kolegów. Pani Patrycja Krupka odczytała list okolicznościowy Wójta Gminy Dębica skierowany do uczniów kl. I oraz wręczyła Listy Gratulacyjne rodzicom. Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się na "słodki" poczęstunek. Cała impreza wypadła wspaniale. Na długo zostanie w pamięci dzieci i gości. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj189
mod_vvisit_counterWczoraj359
mod_vvisit_counterTydzień2608
mod_vvisit_counterp. tydzień2734
mod_vvisit_counterMiesiąc8848
mod_vvisit_counterp. miesiąc15722
mod_vvisit_counterWszystkich989832

Aktualnie: gości 38, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 54.224.234.8
 , 
21 kwietnia 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u