"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Judyta Laureatką III Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

18 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury "Śnieżka" w Dębicy odbył się finał  III Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Gminę Dębica w tym przeglądzie reprezentowała uczennica naszej szkoły Judyta Kosińska. W przeglądzie udział wzięło 40 solistów i 13 zespołów.  27 stycznia w Domu Kultury "Mors" odbędzie się Koncert Galowy z okazji Dnia Babci  i Dziadka pt. "Podnieś rękę Boże Dziecię", w którym wystąpią laureaci Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, a wśród nich Judytka. Gratulujemy !!!


 

KOCHAMY WAS, KOCHAMY CAŁYM SERCEM!

W dniu 17.01.2013 r. w Szkole Podstawowej w Stobiernej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dla licznie przybyłych dostojnych gości przygotowany był piękny program artystyczny. Złożyły się na niego Jasełka w wykonaniu młodzieży z klas gimnazjalnych, program słowno - muzyczny klas I - III sp oraz porywające układy taneczne w wykonaniu Gabrysi i Patryka z klasy V. Występy artystyczne oraz serdeczne życzenia skierowane przez panią Dyrektor były wyrazem wielkiej wdzięczności za trud włożony w wychowanie wnuków. Najważniejsze z nich to oczywiście zdrowie, długie lata życia i - pociecha z wnuków. Babcie i dziadkowie zostali także obdarowani życzeniami i wyściskani przez swoje pociechy, spontanicznie wyrażające miłość i radość z ich obecności w szkole. Na twarzach  można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Miłym zakończeniem spotkania był wspólny słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Kliknij, aby obejrzeć film: http://youtu.be/owOdn2IYMRg

 

Konkurs - "Świąteczny Anioł Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy"

W niedzielę 13 stycznia na dębickim rynku ogłoszono wyniki Konkursu - "Świąteczny Anioł Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy", zorganizowanego przez Sztab XXI Finału WOŚP przy Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, pod patronatem Starostwa Powiatowego w Dębicy i Urzędu Miasta w Dębicy. Konkurs w tym roku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.  Wpłynęło 205 prac, co ucieszyło niezmiernie organizatorów, a jury miało nie lada problem z wyborem najlepszych. Oprócz zwycięzców Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Iwony Sokołowskiej- Kupiec  oraz uczennic klasy IIIc LO postanowiła przyznać również wyróżnienia. Miło nam poinformować, iż nasze uczennice: Judyta Kosińska z kl. II gimnazjum i Aleksandra Gawlik z klasy II sp znalazły się właśnie w grupie wyróżnionych! Dziewczynki otrzymały drobne upominki i dyplomy. Do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu swoje podopieczne zainspirowały panie: Elżbieta Iwan i Lucyna Szczepkowicz.

 

XXI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W dniach 9 i 10 stycznia w naszej szkole odbyła się Wielka Akcja na rzecz "Ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Już od lat uczniowie i rodzice oraz pracownicy naszej szkoły aktywnie włączają się w zbiórkę pieniędzy na ten szlachetny cel. W tym roku zebraliśmy 257 złotych i 38 groszy. Kwota ta została przekazana w niedzielę 13 stycznia podczas XXI Finału WOŚP na Stoku w Stobiernej. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w akcję i uświetnili imprezę tańcem i śpiewem. W tańcu zaprezentowali się Patryk Lesiak i Gabrysia Jędrzejczyk natomiast chórek najmłodszych uczniów i repertuar sióstr Kosińskich zdominował scenę. Dużo emocji dostarczyła  również licytacja tortu, którą to jednak wygraliśmy, a tort został skonsumowany przez małych  i dużych artystów. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję,  wspomogli ten szczytny cel i zagrali  w Orkiestrze Jurka Owsiaka. Sie ma !!!!

 

Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna

Jest nam miło poinformować, że grupa naszych uczniów z Zespołu Szkół w Stobiernej pod kierunkiem pani Beaty Ciećkiewicz uzyskała wysokie wyniki w jesiennej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej "OLIMPUS". W konkursie wzięli udział:

Klasa V : Patryk Lesiak, Kinga Ćwik, Jakub Drożdż, Sebastian Świętoń, Natalia Skórska

Klasa VI : Żaneta Szymaszek, Gabriela Mazur, Paulina Miela

Klasa I gimnazjum : Aleksandra Machnica, Wiktoria Kosińska, Dominik Strózik, Albert Rybski

Laureatami zostali:

klasa V: Kinga Ćwik i Patryk Lesiak

klasa VI: Żaneta Szymaszek i  Gabriela Mazur

Olimpiada stanowiła rozszerzenie programu nauczania oraz  była  urozmaiceniem programu zajęć.

Gratulujemy !!!


 

Zajęcia gimnastyki korekcyjnej

13 listopada 2012 r. uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Stobiernej wraz z prowadzącą nauczycielką Grażyną Sandomierską  rozpoczęli zajęcia gimnastyki korekcyjnej w ramach projektu "Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w gminie Dębica". Celem zajęć jest skorygowanie istniejących zaburzeń postawy ciała oraz zapobieganie powstawaniu wad postawy. Zajęcia prowadzone są w formie zabaw, ćwiczeń indywidualnych oraz gier zespołowych.

 

Uczeń bez uwag

Miło nam zaprezentować listę uczniów, którzy otrzymali bonusy za brak uwag negatywnych w grudniu.

 

Więcej…

 

Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami

Niezwykle uroczyście nasza szkoła przeżywała dzień 21 grudnia. Podczas przepięknych, przepojonych lirycznym bożonarodzeniowym nastrojem "Jasełek" w wykonaniu uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej  mogliśmy wraz z zaproszonymi gośćmi poczuć magię tych najpiękniejszych w roku świąt, zaśpiewać kolędy i przełamać się opłatkiem, składając sobie moc serdeczności. Spędzone we wspólnym gronie chwile dostarczyły zebranym wielu wzruszeń oraz były czasem zadumy nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Spotkanie to było również okazją do podziwiania talentów wokalnych i teatralnych uczniów naszej szkoły. Uroczystość została przygotowana przez panie: Elżbietę Ciemiorek i Edytę Tuszyńską.

Kliknij, aby obejrzeć film: http://youtu.be/MeUG0Jw5yPM

 

Przy wigilijnym stole łamiąc opłatek święty, pomnijcie, że dzień ten radosny w miłości jest poczęty. Że jak mówi Wam wszystkim dawne, odwieczne orędzie: "Z pierwszą na niebie gwiazdką Bóg w Waszym domu zasiędzie".

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najlepsze życzenia!!!

Społeczność szkolna ZS w Stobiernej

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj180
mod_vvisit_counterWczoraj359
mod_vvisit_counterTydzień2599
mod_vvisit_counterp. tydzień2734
mod_vvisit_counterMiesiąc8839
mod_vvisit_counterp. miesiąc15722
mod_vvisit_counterWszystkich989823

Aktualnie: gości 43, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 54.224.234.8
 , 
21 kwietnia 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u