"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna

Jest nam miło poinformować, że grupa naszych uczniów z Zespołu Szkół w Stobiernej pod kierunkiem pani Beaty Ciećkiewicz uzyskała wysokie wyniki w jesiennej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej "OLIMPUS". W konkursie wzięli udział:

Klasa V : Patryk Lesiak, Kinga Ćwik, Jakub Drożdż, Sebastian Świętoń, Natalia Skórska

Klasa VI : Żaneta Szymaszek, Gabriela Mazur, Paulina Miela

Klasa I gimnazjum : Aleksandra Machnica, Wiktoria Kosińska, Dominik Strózik, Albert Rybski

Laureatami zostali:

klasa V: Kinga Ćwik i Patryk Lesiak

klasa VI: Żaneta Szymaszek i  Gabriela Mazur

Olimpiada stanowiła rozszerzenie programu nauczania oraz  była  urozmaiceniem programu zajęć.

Gratulujemy !!!


 

Zajęcia gimnastyki korekcyjnej

13 listopada 2012 r. uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Stobiernej wraz z prowadzącą nauczycielką Grażyną Sandomierską  rozpoczęli zajęcia gimnastyki korekcyjnej w ramach projektu "Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w gminie Dębica". Celem zajęć jest skorygowanie istniejących zaburzeń postawy ciała oraz zapobieganie powstawaniu wad postawy. Zajęcia prowadzone są w formie zabaw, ćwiczeń indywidualnych oraz gier zespołowych.

 

Uczeń bez uwag

Miło nam zaprezentować listę uczniów, którzy otrzymali bonusy za brak uwag negatywnych w grudniu.

 

Więcej…

 

Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami

Niezwykle uroczyście nasza szkoła przeżywała dzień 21 grudnia. Podczas przepięknych, przepojonych lirycznym bożonarodzeniowym nastrojem "Jasełek" w wykonaniu uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej  mogliśmy wraz z zaproszonymi gośćmi poczuć magię tych najpiękniejszych w roku świąt, zaśpiewać kolędy i przełamać się opłatkiem, składając sobie moc serdeczności. Spędzone we wspólnym gronie chwile dostarczyły zebranym wielu wzruszeń oraz były czasem zadumy nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Spotkanie to było również okazją do podziwiania talentów wokalnych i teatralnych uczniów naszej szkoły. Uroczystość została przygotowana przez panie: Elżbietę Ciemiorek i Edytę Tuszyńską.

Kliknij, aby obejrzeć film: http://youtu.be/MeUG0Jw5yPM

 

Przy wigilijnym stole łamiąc opłatek święty, pomnijcie, że dzień ten radosny w miłości jest poczęty. Że jak mówi Wam wszystkim dawne, odwieczne orędzie: "Z pierwszą na niebie gwiazdką Bóg w Waszym domu zasiędzie".

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najlepsze życzenia!!!

Społeczność szkolna ZS w Stobiernej

 

"Pinokio"

W dniu 14 grudnia 2012r do naszej szkoły przyjechali aktorzy Teatru Lalkowego z Nowego Sącza. Zaprezentowani uczniom klas 0 I II III IV przedstawienie pt. "Pinokio". Dzieci z dużym zaciekawieniem śledziły losy niesfornego drewnianego chłopca. Przedstawienie miało na celu pokazać, że trzeba być posłusznym wobec dorosłych.

 

Sukcesy w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych

Prace naszych uczniów zdobyły uznanie w oczach jury, które w dniu 14 grudnia w CKiB w Pustkowie Osiedlu oceniło 66 szopek z terenu całej gminy. W kategorii szkół podstawowych II miejce zajął Patryk Lesiak, a w kategorii gimnazjum Patrycja Strózik (ex-equo z Marią Nylec z Gumnisk) zdobyła I miejsce! Szopka Patrycji weźmie udział w VII Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych, który odbędzie się w galerii Sztuki MOK w Dębicy. Gratulujemy sukcesu!

 

"Jak poskromić wewnętrznego złośnika"

Dnia 12 grudnia dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej uczestniczyły w warsztatach pod nazwą: "Jak poskromić wewnętrznego złośnika". Celem warsztatów było rozpoznawanie oraz zapobieganie zachowaniom agresywnym. Uczniowie podczas zajęć uczyli się panowania nad złością, poznawali twórcze i nie krzywdzące innych sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami. W czasie warsztatów stosowane były metody aktywne: elementy ruchowe, mowa ciała, rysunek, które bardzo podobały się dzieciom, co widać było w pełnym zaangażowaniu w zajęcia.

 

Szopki Bożonarodzeniowe

Zapraszamy do obejrzenia Szopek Bożonarodzeniowych wykonanych w tym roku przez uczniów naszej szkoły. Szopki wezmą udział w Gminnym przeglądzie w CKiB w Pustkowie.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u