"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Wiersz dla Jana Pawła II

17 października w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: "Wiersz dla Jana Pawła II".  Został on zorganizowany przez wychowawczynie klas I-III szkoły podstawowej. Do udziału w rywalizacji zostali zaproszeni także najmłodsi - uczniowie klasy 0. Po zaprezentowaniu się, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.


 

Nauczycielom w dniu ich święta

W piątek 12 października 2012r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Część artystyczną pod kierunkiem pani Bernadetty Porębskiej-Momola zaprezentowali uczniowie klas: III, IV i VI oraz I - II gimnazjum. Złożyły się na nią wiersze wraz z piosenkami opisującymi pracę nauczycieli i wychowawców a także wyrażające ogromną wdzięczność za ich trud w kształtowaniu umysłów, postaw i charakterów swoich wychowanków. Życzenia z okazji Dnia  Nauczyciela przekazał w okolicznościowym liście Wójt Gminy Dębica.  Pani Dyrektor  także życzyła swoim pracownikom wszelkiej pomyślności i wytrwałości w pracy pedagogicznej oraz wyrażała wdzięczność za dotychczasową współpracę. Nie zabrakło również życzeń i tradycyjnych bukietów kwiatów od dzieci. To miły gest, jednak dla nauczyciela najpiękniejszym prezentem są jak najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu jego podopiecznych.

 

Konkurs  Piosenki  o  Janie  Pawle  II

W środę 10 października odbył się Finał IV Szkolnego Konkursu Piosenki o Janie Pawle II. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych, a udział w nim wzięło 20 uczniów naszej szkoły. W jury zasiadali: ks. Paweł Tabiś, nauczyciele: Katarzyna Gorczyca, Ewa Strózik, Monika Tadla-Pas, Bernadetta Porębska-Momola i przedstawicielka rodziców: pani Joanna Kusibab. Piosenki przygotowane przez uczniów, tak pod względem doboru repertuaru jak  i umiejętności wokalnych oraz ogólnego wyrazu artystycznego były zaprezentowane nienagannie. W grupie młodszej szkoły podstawowej zwyciężyła uczennica klasy II Gabrysia Pyskaty, w grupie starszej Marlena Pyskaty uczennica klasy IV, natomiast w gimnazjum Judyta Kosińska uczennica klasy II.  Podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona Szkoły finaliści odbiorą dyplomy i nagrody oraz zaprezentują swoje utwory szerszemu gremium. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Elżbieta Ciemiorek.

http://youtu.be/UCkDEgMWjEY

Więcej…

 

Ognisko w "Lisiej Norze"

Klasa I gimnazjum wraz ze swoim wychowawcą panem Tomaszem Świerczkiem wybrała się we wtorek 9 października do "Lisiej Nory" - pięknego obiektu będącego własnością Koła Łowieckiego "Lis". Pan Wiesław Chorąży - członek Koła, który obecnie rozbudowuje zaplecze gospodarcze był uprzejmy udostępnić pierwszoklasistom miejsce na ognisko.  W drodze na Laskową (bo tam znajduje się "Lisia Nora") można było podziwiać jesienne widoki i upajać się piękną, słoneczną pogodą. Ognisko było świetną okazją do wspólnej integracji oraz możliwością spędzenia ze sobą miłych chwil na świeżym powietrzu i w pięknym otoczeniu. Spotkanie przebiegało w przyjacielskiej atmosferze - przy ognisku i pieczonych kiełbaskach a także innych smakołykach, których sponsorem był Pan Robert Pilawski - Dyrektor Hipermarketu Carrefour w Dębicy. Serdecznie dziękujemy!!! Wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc kierujemy także do Pani Barbary Rachwał.

 

INAUGURACJA "PÓL NADZIEI" POD POMNIKIEM BŁ. JANA PAWŁA II

To już kolejny rok aktywnej pracy wolontariuszy z naszej szkoły w powiatowej akcji  Pola Nadziei. Szerząc ideę pomocy najbardziej potrzebującym, terminalnie chorym podopiecznym dębickiego Domowego Hospicjum im. Jana Pawła II, uczniowie pozyskują fundusze w różnorodnych formach na działalność tej placówki. Obecnością pod pomnikiem bł. Jana Pawła II i symbolicznym zasadzeniem żonkili - symboli nadziei - w dniu 5 października wraz z opiekunką panią Ewą Strózik przedstawiciele wolontariuszy z naszej szkoły zaakcentowali swoją gotowość do uczestnictwa w kolejnej edycji tej akcji.


 

Bonusy za wrzesień

Zapraszamy do zapoznania się z listą uczniów nagrodzonych bonusami za brak uwag negatywnych we wrześniu. Gratulujemy! Mamy nadzieję, że lista podsumowująca październik będzie jeszcze dłuższa.

 

Więcej…

 

Konferencja ekologiczna: Deko - Eko

Pani dyrektor Bożena Sztogrin, pani Anna Pondo oraz pan Tomasz Świerczek reprezentowali naszą szkołę w dwudniowej konferencji ekologicznej: Deko - Eko dla szkół, która rozpoczęła się 24 września 2012r. w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Gospodarz - pan Wójt Stanisław Rokosz otrzymał z rąk dr-a Wojciecha Blecharczyka - Przewodniczącego Narodowej Rady Ekologicznej tytuł Partnera Polskiej Ekologii w uznaniu za wkład w rozwój Narodowego Konkursu: "Przyjaźni Środowisku". Certyfikat ten nadaje Przewodnicząca Narodowej Rady Ekologicznej Anna Komorowska.

 

Więcej…

 

"Otrzęsiny" klasy I gimnazjum

Zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie klasy I w czasie inauguracyjnej dyskoteki przeszli tzw. "otrzęsiny", czyli swoisty egzamin na pełnoprawnego członka gimnazjalnej wspólnoty. Próbę w formie ciekawych zabaw i konkurencji przygotowali koledzy i koleżanki z klasy II pod kierunkiem wychowawczyni pani Edyty Tuszyńskiej. Pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą, sprawnością, sprytem i poczuciem rytmu. Ich wychowawca - pan Tomasz Świerczek także poddany został próbom, solidaryzując się ze swoimi podopiecznymi. Ostatnim akcentem "otrzęsin" było złożenie przez nich przyrzeczenia, w którym zobowiązywali się m.in. do godnego reprezentowania szkoły i swojego środowiska, szacunku dla dorosłych i rówieśników, wytrwałej i systematycznej nauki, poszanowania praw i poglądów innych osób. Starsi koledzy i koleżanki uznali, że wszystkie próby zostały zaliczone. Aby pierwszoklasiści na dłużej zapamiętali tę uroczystość, umieścili na ich rękach napis: Gimnazjum. Po tej części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna przebiegająca w miłej i koleżeńskiej atmosferze.


 

"Nauki dawne i niedawne"

Uczniowie klasy VI oraz I-III gimnazjum odwiedzili Galerię MOK w Dębicy, gdzie eksponowana jest niezwykła i bardzo ciekawa wystawa pod hasłem: "Nauki dawne i niedawne". Jest to prezentacja nauki i wynalazków na przestrzeni wieków. Wystawa ma dodatkowy walor dydaktyczny, gdyż jest interaktywna. I co ciekawe - można, a wręcz należy dotykać eksponaty. Jest to ekspozycja przede wszystkim edukacyjna. Składa  się z modeli obsługiwanych przez samych widzów. Instrukcja obsługi każdego modelu jest przygotowana bardzo przejrzyście. Autorami wystawy są pracownicy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po raz pierwszy została zaprezentowana w Krakowie w 2000 roku i od tego czasu odwiedziła kilkadziesiąt ośrodków w kraju. Obejrzało ją 200 tysięcy widzów.

Więcej…

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj91
mod_vvisit_counterWczoraj327
mod_vvisit_counterTydzień1939
mod_vvisit_counterp. tydzień3427
mod_vvisit_counterMiesiąc10829
mod_vvisit_counterp. miesiąc14842
mod_vvisit_counterWszystkich962986

Aktualnie: gości 8 połączonych
Twoje IP: 54.159.30.26
 , 
24 lutego 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u