"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

NA TROPIE NIEWIDOCZNYCH ŚLADÓW

12 grudnia uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych  warsztatach prowadzonych przez specjalistę - psychologa na temat przemocy fizycznej, psychicznej oraz przemocy w Internecie. Zajęcia prowadzone nietypowymi metodami maksymalnie zaktywizowały uczestników.

W bezpośredniej i nieskrępowanej rozmowie dowiedzieli się, co złości ich kolegów i jak samemu radzić sobie ze złością. Nauczyli się też odróżniać przemoc fizyczną od psychicznej i zapoznali się z zagrożeniami, jakie czyhają na nich w sieci Internet.  Wiedzą już, jakie konsekwencje ponosi sprawca cyberprzemocy i jakich zachowań się wystrzegać.

Zajęcia te z pewnością zwiększyły świadomość uczniów i pokazały im, jak reagować w przypadku, kiedy do przemocy już doszło.

 

SUKCES JUDYTY W GMINNYM PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK

11 grudnia w Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie Osiedlu odbyły się Gminne Eliminacje do II Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały cztery uczennice: Gabrysia Pyskaty - kategoria 0-3, Marlenka Pyskaty - kategoria 4-6, Wiktoria Kosińska i Judyta Kosińska - kategoria gimnazjum. Ogólnie w Eliminacjach udział wzięło 19 uczestników. W kategorii gimnazjum Judytka zajęła I miejsce i będzie reprezentować naszą Gminę w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w Domu Kultury "Śnieżka" w Dębicy. Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz trzymamy mocno kciuki. Do konkursu uczennice przygotowała p. Elżbieta Ciemiorek.

 

SZLACHETNA PACZKA ZNÓW POWSTAŁA W STOBIERNEJ!!!

Po raz kolejny nasi uczniowie wspólnie zaangażowali się w zorganizowanie "Szlachetnej Paczki" dla jednej z wielu potrzebujących rodzin z okolic Dębicy, którą opiekunka Klubu Wolontariusza Ewa Strózik wybrała z bazy dostępnej na stronie stowarzyszenia Wiosna ks. Jacka Stryczka.

Wolontariusze spotkali się z dużą życzliwością i ofiarnością darczyńców. W tym roku paczka powstała dla pani, która po śmierci męża wychowuje samotnie dwójkę dzieci i w dodatku niedawno straciła pracę. W naszej szkole w dn. 28.11 do 7.12 udało się zebrać około 80 kilogramów żywności trwałej, liczne środki czystości, ręczniki, pościel i patelnię. To są rzeczy, które są niezbędne dla tej rodziny. 7 grudnia pani E. Strózik dostarczyła paczki do dębickiej bazy, gdzie otrzymała dla szkoły certyfikat "Szlachetnej Paczki".

W imieniu opiekunki rodziny pani Barbary Skawińskiej - Folty i Klubu Wolontariusza składamy serdeczne podziękowania dla rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów, którzy choćby najmniejszym podarunkiem wsparli tę inicjatywę.

 

Dla dzieci  z Ukrainy

Na przełomie października i listopada członkowie Klubu Wolontariusza zorganizowali zbiórkę trwałej żywności, środków czystości i zabawek  dla znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej dzieci z ukraińskiej Parafii  pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bałcie na Ukrainie. Zbiórka trwała 2 tygodnie i zaowocowała zgromadzeniem sporej ilości pluszaków, żywności. Z rozmowy z ks. Marcinem Płanetą dowiedzieliśmy się, że taka pomoc dla jego podopiecznych jest bardzo cenna i potrzebna. Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca będzie się owocnie rozwijać. Ks. Płaneta obiecał nam odwiedziny w nowym roku i pogadankę z naszymi uczniami, która przybliży im realia życia codziennego dzieci na wschodzie.

 

Święty Mikołaj

W dniu 7 grudnia najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził długo wyczekiwany - Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci już od rana z niecierpliwością czekały na tego specjalnego gościa. Święty Mikołaj zawitał najpierw do oddziału zerowego, a następnie odwiedził klasy I, II, III. Dzieci powitały świętego staruszka i przedstawiły krótką część artystyczną, którą przygotowały specjalnie na tę okazję. Wesołe piosenki i wierszyki podobały się naszemu gościowi. Potem nastąpiła najważniejsza chwila czyli rozdanie prezentów. Kiedy Mikołaj rozdawał podarki na buziach dzieci zagościł radosny uśmiech. Na koniec dzieci podziękowały za wspaniałe paczki ze słodyczami i zabawkami. Spotkanie z Mikołajem zostało uwiecznione na zdjęciach.

 

Dla Artura

W sobotę 8 grudnia o godz. 1600 w Zespole Szkół w Zawadzie odbędzie się Koncert, kiermasz i licytacja, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc w leczeniu Artura - ucznia ZS w Zawadzie, cierpiącego na ciężką chorobę. Organizatorzy serdecznie zapraszają!

 

W  andrzejkowy  wieczór...

Tradycyjne "andrzejki" nasi uczniowie szkoły podstawowej obchodzili 22 listopada. Szalony taniec, dobra muzyka i zabawa dominowały tego wieczoru. Gośćmi specjalnymi były tajemnicze Cyganki , które każdej i każdemu chętnemu "prawdę powiedziały". Wróżyły, wróżyły i wróżyły...

A w andrzejkową wróżbę wątpić nikt się przecież nie ośmieli.

 

Deko - eko dla szkół - Kanon Kultury Ekologicznej

28 listopada 2012r. uczniowie gimnazjum i klasy VI wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym w ramach Programu: Deko - eko. Obejmowało ono zagadnienia związane z wdrożeniem do szkół z terenu gminy Dębica Kanonu Kultury Ekologicznej. Podczas prezentacji poruszane były zarówno ogólne zagadnienia z zakresu ochrony środowiska jak również szczegółowe informacje, rozwiązania i praktyki dotyczące niekonwencjonalnych metod edukacji ekologicznej uczniów. Celem szkolenia było zaimplementowanie wśród dzieci i młodzieży idei ochrony środowiska poprzez ciekawe formy aktywności oraz urozmaicone działania na rzecz ekologii. Prowadzący - pan Marcin Ciszek  przedstawił poruszane zagadnienia w sposób łatwy, przejrzysty, przemawiający do młodzieży, humorystyczny, z próbą nawiązania dialogu.   Mamy nadzieję, że nasi uczniowie jeszcze bardziej uwrażliwią się na problemy ochrony środowiska a być może, zainicjują w tej materii konkretne, nowatorskie działania.


 

W 110-tą rocznicę urodzin mjr Adama Lazarowicza "Klamry"

14 października b.r. minęło 110 lat od urodzin mjr Adama Lazarowicza PS. "Klamra" - nauczyciela, społecznika, żołnierza Armii Krajowej i działacza Win-u, zamordowanego bestialsko przez UB w 1951r. Mjr Lazarowicz związany jest z naszym regionem, bowiem był dyrektorem szkoły w Gumniskach i pełnił funkcję komendanta Obwodu Dębica AK w czasie II wojny światowej. We wtorek 27 listopada w Domu Kultury "Mors" odbyła się uroczysta Konferencja poświęcona tej niezwykłej, bohaterskiej i ze wszech miar godnej naśladowania postaci.

Więcej…

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u