"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

"Nie pozwól ukraść swoich marzeń"

Uczniowie gimnazjum i klasy VI obejrzeli kolejny spektakl profilaktyczny, którego bohaterem był beatboxer - Wojciech Gontar, udzielający się społecznie w nurcie szeroko pojętej profilaktyki alkoholowo - narkotykowej. W swoim programie dzielił się przemyśleniami i spostrzeżeniami związanymi z aktualnymi niebezpieczeństwami i zagrożeniami alkoholem i narkotykami. Przerywnikami w rozważaniach były wykonywane przez niego utwory beatboxowe. Beatbox to sztuka rytmicznego tworzenia np. dźwięków perkusji, linii basowej czy skreczy za pomocą narządów mowy - ust, gardła i przepony. Spektakl miał ciekawą formę, dzięki której jego przesłanie łatwiej mogło dotrzeć do młodych umysłów. 

SPOTKANIE INFORMACYJNE Z RODZICAMI

W dniu 29 listopada 2012 r. o godzinie  17.00 odbędzie się  wywiadówka  w poszczególnych klasach:

Klasa O -  sala nr 2

Klasa I - sala nr 8

Klasa II -  sala nr 3

Klasa III - sala nr 4

Klasa IV - sala nr 16

Klasa V -  sala nr 18

Klasa VI  - sala nr 15

Klasa I Gimnazjum- sala nr 13

Klasa II  Gimnazjum - sala nr 14

Klasa III Gimnazjum - sala nr 17

 

"Ekologiczny portret mieszkańca naszej okolicy"

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do IX Konkursu Ekologicznego organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy i Starostwo Powiatowe. Pierwsza część konkursu polegała na przygotowaniu prezentacji multimedialnej pt. "Ekologiczny portret mieszkańca naszej okolicy". Następnie jury wybrało spośród nadesłanych prac pięć najlepszych, wśród nich znalazła się praca naszej uczennicy Kingi Krajewskiej. Finał konkursu odbył się 23 listopada w I LO w Dębicy, w czasie którego autorzy zaprezentowali swoje prace oraz wzięli udział w sesji ekologicznej "Obcy są wśród nas - gatunki inwazyjne". Miło nam poinformować, że Kinga zajęła III miejsce. Gratulujemy! Opiekunem uczniów była pani Anna Pondo.

 

Jesienny spacer

15 listopada 2012r. kl. I i II SP wraz ze swymi wychowawczyniami uczestniczyły w pieszej wycieczce po okolicy. W  towarzystwie ładnej pogody w godzinach porannych rozpoczęliśmy marsz. Uczniowie odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza, cmentarz w Zawadzie, gdzie okazali szacunek i cześć tym, którzy odeszli już do wieczności, poprzez modlitwę i zapalenie zniczy. Następnie oglądali z bliska niektóre z zawadzkich dróżek. Uczniowie mogli podziwiać także malowniczą panoramę okolicy. Jesienny spacer dostarczył mnóstwo emocji, a towarzysząca ładna pogoda sprawiła, że czas tutaj spędzony został właściwie wykorzystany.

 

Szukamy rady na nasze odpady

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego Zespołu Szkół zostali nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. Był to konkurs plastyczny , realizowany w ramach Projektu: "Szukamy rady na nasze odpady". Uczniowie naszej szkoły samodzielnie wykonali komiksy ekologiczne na temat selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych, a ich prace zdobyły uznanie komisji konkursowej, która nagrodziła uczniów ze Stobiernej; w kategorii szkoły podstawowej - Żanetę Szymaszek, a w gimnazjum - Wiktorię Kosińską, Aleksandrę Machnica i Alberta Rybskiego. Rozdanie cennych nagród miało miejsce dnia 13 listopada w Jasielskim Domu Kultury. Naszym uczniom nagrody wręczał obecny na uroczystości zastępca Wójta Gminy pan Jacek Drobot. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

 

Maluchy w CEE

Dnia 12.11.2012 roku dzieci z klas I - III SP wraz z wychowawczyniami odwiedziły park owadów i Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej. W czasie pobytu dzieci mogły z bliska przyjrzeć się dużym okazom owadów, a także poznać ciekawostki przyrodnicze na ich temat. Wysłuchały też ciekawej opowieści o historii budynku, w którego wnętrzu podziwiały wystawę ptaków i obrazów. Zostały zapoznane ze sposobem robienia placków- proziaków, które wykonywały i piekły z pomocą pani Stanisławy Mormol. Następnie degustowały je w połączeniu z dżemem truskawkowym i morelowym. Przez cały czas pobytu w CEE panowała bardzo miła atmosfera, a dzieciom dopisywał  dobry humor. Na zakończenie wizyty w Centrum Edukacji Ekologicznej  uczniowie podziękowali organizatorom za miłą atmosferę i  gościnność.


 

Obchody Święta Niepodległości

Programem artystycznym w wykonaniu uczniów klasy V pod kierownictwem pani Jolanty Paśko uczciliśmy 94 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wiersze i pieśni mówiły o losach Polaków pod zaborami, ich walce o wolność, poświęceniu i tułaczce, przypominały także najważniejszych bohaterów walki o wolność. To ich przykład uczy nas patriotyzmu i poświęcenia dla Ojczyzny.

"Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych, znalazło swój triumf w dniu dzisiejszym. Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień (..)."

Józef Piłsudski


 

Relacja spóźniona, ale zawsze....

20.X.2012 w Pustkowie - Osiedlu odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Uczestników Programu Edukacyjnego ARISS. Organizatorami Konferencji był Polski Związek Krótkofalowców, Grupa ARISS Polska, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy, Zespół Szkół im Jana Pawła II w Stobiernej, Szkolny Klub Łączności SP8KKM, Dębicki Klub Łączności SP8KKM i Stowarzyszenie DELTA.

Więcej…

 

"Śniadanie daje moc"

W dniu 8 listopada dzieci z klas I-III brały udział w akcji "Śniadanie daje moc". 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii.

Więcej…

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u