"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Spektakl profilaktyczny

O szkodliwości alkoholu i papierosów zwłaszcza dla dzieci i młodzieży każdy wie. Jednak dzięki obejrzeniu spektaklu profilaktycznego przygotowanego przez krakowskich aktorów nasi gimnazjaliści zostali zachęceni do pewnych refleksji. Okazuje się bowiem, że błędnie podejmowane decyzje - w tym sięgnięcie po alkohol i prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu "po spożyciu" - może mieć fatalny wpływ na dalsze życie nie tylko swoje lecz i innych. Zdarza się, że skutki tego mogą być nieodwracalne. Spektakl mający interaktywną formę zakończyła pogadanka uświadamiająca młodzieży, jak ważne jest podejmowanie odpowiedzialności nie tylko za siebie lecz i innych oraz ile zła może wyrządzić krzywdzenie drugiego człowieka.

 

Z kulturą na "ty".

Uczniowie klas I - III gimnazjum wzięli udział 8 listopada b.r. w dwóch wydarzeniach kulturalnych w Rzeszowie. Pierwszym z nich był seans w Multikinie w Milenium Hall. Uczniowie obejrzeli film zrealizowany w koprodukcji polsko - włoskiej pt. "Bitwa pod Wiedniem". Film opowiada o dramatycznych wydarzeniach związanych z inwazją turecką na chrześcijańską Europę w 1683 roku oraz o roli Polski i króla Jana III Sobieskiego w obronie Wiednia - stolicy cesarstwa Habsburgów.

 

Więcej…

 

Uczeń bez uwag w październiku

Poniżej prezentujemy listę uczniów, którzy wzorowo sprawowali się w październiku i tym samym zapracowali na "bonusa". Gratulujemy!

Więcej…

 

Pasowanie na ucznia w Zespole Szkół w Stobiernej

Tradycją Zespołu Szkół w Stobiernej jest uroczyste Pasowanie na Ucznia, które w tym roku szkolnym odbyło się 22 października. Dziesięciu uczniów kl. I w obecności licznie zgromadzonych rodziców, starszych i młodszych kolegów oraz nauczycieli zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów szkoły podstawowej. Starsi uczniowie serdecznie powitali pierwszaków, oferując pomoc i życząc powodzenia oraz wiele sukcesów w szkole. Galowe stroje, radość, powaga na twarzach, wszystko w atmosferze wielkiego wydarzenia i doniosłej chwili. Wiersze, piosenki, inscenizacje, ślubowanie w wykonaniu pretendentów do miana ucznia pod kierunkiem wychowawczyni pani Jolanty Depa dowiodły, że nominowani nadają się na członków społeczności szkolnej. Potwierdziły to gromkie brawa zgromadzonej publiczności, dającej tym samym wyraz swojego zadowolenia i aprobaty.

Więcej…

 

DZIEŃ PATRONA w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Stobiernej

19 października 2012r. obchodziliśmy szóstą rocznicę nadania imienia naszej szkole. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: Jan Paweł II - PAPIEŻ RODZINY.O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta w Sanktuarium pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zawadzie. Dalsze obchody  miały miejsce w budynku szkolnym. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach: Zdzisław Siwula - Zastępca Wójta Gminy Dębica , Adrianna Miazga - Dyrektor GZEASiP w Dębicy, Bernadetta Ciszek - Radna wsi Stobierna, Marcin Ciszek - Dyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej , Władysław Mormol - Sołtys wsi Stobierna oraz księża okolicznych parafii wraz z przedstawicielami uczniów, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie. Wszyscy mieli okazję obejrzeć piękną część artystyczną przygotowaną przez Panią Beatę Ciećkiewicz i Panią Elżbietę Ciemiorek.

Więcej…

 

Jesienne obserwacje przyrody

Korzystając z pogody tak charakterystycznej dla złotej polskiej jesieni, uczniowie klasy IV wraz z nauczycielem przyrody wyruszyli w teren. Uzbrojeni w kompas, lupę, lornetkę, lunetę i aparat fotograficzny uczyli się przeprowadzania obserwacji przyrodniczych. Przyrządy te pozwalają poczynić różne  ciekawe spostrzeżenia, ułatwiają poruszanie się w terenie oraz służą utrwalaniu i dokumentowaniu  zmian zachodzących w przyrodzie. Dzięki nim można dostrzec dosłownie - "co w trawie piszczy". Uczniowie odwiedzili także w czasie tych zajęć Osadę słowiańską oraz Park owadów i pajęczaków w pobliżu CEE.

 

Wiersz dla Jana Pawła II

17 października w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: "Wiersz dla Jana Pawła II".  Został on zorganizowany przez wychowawczynie klas I-III szkoły podstawowej. Do udziału w rywalizacji zostali zaproszeni także najmłodsi - uczniowie klasy 0. Po zaprezentowaniu się, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.


 

Nauczycielom w dniu ich święta

W piątek 12 października 2012r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Część artystyczną pod kierunkiem pani Bernadetty Porębskiej-Momola zaprezentowali uczniowie klas: III, IV i VI oraz I - II gimnazjum. Złożyły się na nią wiersze wraz z piosenkami opisującymi pracę nauczycieli i wychowawców a także wyrażające ogromną wdzięczność za ich trud w kształtowaniu umysłów, postaw i charakterów swoich wychowanków. Życzenia z okazji Dnia  Nauczyciela przekazał w okolicznościowym liście Wójt Gminy Dębica.  Pani Dyrektor  także życzyła swoim pracownikom wszelkiej pomyślności i wytrwałości w pracy pedagogicznej oraz wyrażała wdzięczność za dotychczasową współpracę. Nie zabrakło również życzeń i tradycyjnych bukietów kwiatów od dzieci. To miły gest, jednak dla nauczyciela najpiękniejszym prezentem są jak najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu jego podopiecznych.

 

Konkurs  Piosenki  o  Janie  Pawle  II

W środę 10 października odbył się Finał IV Szkolnego Konkursu Piosenki o Janie Pawle II. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych, a udział w nim wzięło 20 uczniów naszej szkoły. W jury zasiadali: ks. Paweł Tabiś, nauczyciele: Katarzyna Gorczyca, Ewa Strózik, Monika Tadla-Pas, Bernadetta Porębska-Momola i przedstawicielka rodziców: pani Joanna Kusibab. Piosenki przygotowane przez uczniów, tak pod względem doboru repertuaru jak  i umiejętności wokalnych oraz ogólnego wyrazu artystycznego były zaprezentowane nienagannie. W grupie młodszej szkoły podstawowej zwyciężyła uczennica klasy II Gabrysia Pyskaty, w grupie starszej Marlena Pyskaty uczennica klasy IV, natomiast w gimnazjum Judyta Kosińska uczennica klasy II.  Podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona Szkoły finaliści odbiorą dyplomy i nagrody oraz zaprezentują swoje utwory szerszemu gremium. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Elżbieta Ciemiorek.

http://youtu.be/UCkDEgMWjEY

Więcej…

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u