"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Ognisko w "Lisiej Norze"

Klasa I gimnazjum wraz ze swoim wychowawcą panem Tomaszem Świerczkiem wybrała się we wtorek 9 października do "Lisiej Nory" - pięknego obiektu będącego własnością Koła Łowieckiego "Lis". Pan Wiesław Chorąży - członek Koła, który obecnie rozbudowuje zaplecze gospodarcze był uprzejmy udostępnić pierwszoklasistom miejsce na ognisko.  W drodze na Laskową (bo tam znajduje się "Lisia Nora") można było podziwiać jesienne widoki i upajać się piękną, słoneczną pogodą. Ognisko było świetną okazją do wspólnej integracji oraz możliwością spędzenia ze sobą miłych chwil na świeżym powietrzu i w pięknym otoczeniu. Spotkanie przebiegało w przyjacielskiej atmosferze - przy ognisku i pieczonych kiełbaskach a także innych smakołykach, których sponsorem był Pan Robert Pilawski - Dyrektor Hipermarketu Carrefour w Dębicy. Serdecznie dziękujemy!!! Wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc kierujemy także do Pani Barbary Rachwał.

 

INAUGURACJA "PÓL NADZIEI" POD POMNIKIEM BŁ. JANA PAWŁA II

To już kolejny rok aktywnej pracy wolontariuszy z naszej szkoły w powiatowej akcji  Pola Nadziei. Szerząc ideę pomocy najbardziej potrzebującym, terminalnie chorym podopiecznym dębickiego Domowego Hospicjum im. Jana Pawła II, uczniowie pozyskują fundusze w różnorodnych formach na działalność tej placówki. Obecnością pod pomnikiem bł. Jana Pawła II i symbolicznym zasadzeniem żonkili - symboli nadziei - w dniu 5 października wraz z opiekunką panią Ewą Strózik przedstawiciele wolontariuszy z naszej szkoły zaakcentowali swoją gotowość do uczestnictwa w kolejnej edycji tej akcji.


 

Bonusy za wrzesień

Zapraszamy do zapoznania się z listą uczniów nagrodzonych bonusami za brak uwag negatywnych we wrześniu. Gratulujemy! Mamy nadzieję, że lista podsumowująca październik będzie jeszcze dłuższa.

 

Więcej…

 

Konferencja ekologiczna: Deko - Eko

Pani dyrektor Bożena Sztogrin, pani Anna Pondo oraz pan Tomasz Świerczek reprezentowali naszą szkołę w dwudniowej konferencji ekologicznej: Deko - Eko dla szkół, która rozpoczęła się 24 września 2012r. w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Gospodarz - pan Wójt Stanisław Rokosz otrzymał z rąk dr-a Wojciecha Blecharczyka - Przewodniczącego Narodowej Rady Ekologicznej tytuł Partnera Polskiej Ekologii w uznaniu za wkład w rozwój Narodowego Konkursu: "Przyjaźni Środowisku". Certyfikat ten nadaje Przewodnicząca Narodowej Rady Ekologicznej Anna Komorowska.

 

Więcej…

 

"Otrzęsiny" klasy I gimnazjum

Zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie klasy I w czasie inauguracyjnej dyskoteki przeszli tzw. "otrzęsiny", czyli swoisty egzamin na pełnoprawnego członka gimnazjalnej wspólnoty. Próbę w formie ciekawych zabaw i konkurencji przygotowali koledzy i koleżanki z klasy II pod kierunkiem wychowawczyni pani Edyty Tuszyńskiej. Pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą, sprawnością, sprytem i poczuciem rytmu. Ich wychowawca - pan Tomasz Świerczek także poddany został próbom, solidaryzując się ze swoimi podopiecznymi. Ostatnim akcentem "otrzęsin" było złożenie przez nich przyrzeczenia, w którym zobowiązywali się m.in. do godnego reprezentowania szkoły i swojego środowiska, szacunku dla dorosłych i rówieśników, wytrwałej i systematycznej nauki, poszanowania praw i poglądów innych osób. Starsi koledzy i koleżanki uznali, że wszystkie próby zostały zaliczone. Aby pierwszoklasiści na dłużej zapamiętali tę uroczystość, umieścili na ich rękach napis: Gimnazjum. Po tej części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna przebiegająca w miłej i koleżeńskiej atmosferze.


 

"Nauki dawne i niedawne"

Uczniowie klasy VI oraz I-III gimnazjum odwiedzili Galerię MOK w Dębicy, gdzie eksponowana jest niezwykła i bardzo ciekawa wystawa pod hasłem: "Nauki dawne i niedawne". Jest to prezentacja nauki i wynalazków na przestrzeni wieków. Wystawa ma dodatkowy walor dydaktyczny, gdyż jest interaktywna. I co ciekawe - można, a wręcz należy dotykać eksponaty. Jest to ekspozycja przede wszystkim edukacyjna. Składa  się z modeli obsługiwanych przez samych widzów. Instrukcja obsługi każdego modelu jest przygotowana bardzo przejrzyście. Autorami wystawy są pracownicy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po raz pierwszy została zaprezentowana w Krakowie w 2000 roku i od tego czasu odwiedziła kilkadziesiąt ośrodków w kraju. Obejrzało ją 200 tysięcy widzów.

Więcej…

 

"Przyszłość Polski zależy od nas"

18 września b.r. w Gródku nad Dunajcem odbyło się XIV Forum Tarnowskiej Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Hasłem spotkania były słowa wypowiedziane przez naszego Patrona na Westerplatte w czerwcu 1987 roku: "Przyszłość Polski zależy od nas". W spotkaniu, przebiegającym jak zawsze w miłej, serdecznej i prawdziwie rodzinnej atmosferze brali udział członkowie Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z przewodniczącą - panią Haliną Węgrzyn i asystentem kościelnym - księdzem Pawłem Stabachem na czele. Gośćmi honorowymi byli: pani Prezydent Nowego Sącza oraz przedstawicielka Małopolskiego Kuratora Oświaty, uczestnikami zaś: księża, dyrektorzy szkół, samorządowcy i nauczyciele oraz młodzież ze szkół w Korzennej i Limanowej. Naszą szkołę reprezentowali: pani Elżbieta Ciemiorek i pan Tomasz Świerczek.

 

Więcej…

 

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Stobiernej

organizuje

V GMINNY KONKURSU

WIEDZY O JANIE PAWLE II

"Człowiek, który zmienił świat"

Z okazji 6. rocznicy nadania imienia Zespołowi Szkół w Stobiernej.

 

Więcej…

 

SPOTKANIE INFORMACYJNE Z RODZICAMI

W dniu 14 września 2012 r. o godzinie 17.00 odbędzie się wywiadówka w poszczególnych klasach:

Klasa O - sala nr 2

Klasa I - sala nr 8

Klasa II - sala nr 3

Klasa III - sala nr 4

Klasa IV - sala nr 16

Klasa V - sala nr 18

Klasa VI - sala nr 15

Klasa I Gimnazjum- sala nr 13

Klasa II Gimnazjum - sala nr 14

Klasa III Gimnazjum - sala nr 17

HARMONOGRAM SPOTKANIA

Spotkanie z wychowawcą klasy

Spotkanie z dyrektorem szkoły

Spotkanie z Radą Rodziców o godz. 18.00

 
Więcej artykułów…

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u