"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Wielkie sukcesy naszych młodych amazonek

W dniach 30.09-1.10.2017r. w gospodarstwie ekologicznym wchodzącym w skład Rancza Hucułek,  a znajdującym się w Łękach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w TREC PTTK, Finał Podkarpackiego pucharu TREC PTTK, zawody dla dzieci Mini TREC oraz gonitwa i zabawa hubertusowa. Miło nam poinformować, że w zawodach Mini TREC zwyciężyła Marta Czauderna na koniu Bonita, a na III miejscu uplasowała się Maria Szela na koniu Ogrodnik. Gratulujemy  Marcie i Marysi oraz życzymy dalszych sukcesów!

 

Pijemy soki

Dzieci z Zerówki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każde dziecko rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Dzieci przyniosły obrane ze skórki marchewki, mandarynki i jabłka. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką , jego  działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

 

Mali czytelnicy

11.12.2017 dzieci z grupy Zerówki wybrały się spacerkiem do Publicznej Biblioteki w Sotobiernej. Czekała tam na nas pani bibliotekarka, która w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy, zasadach funkcjonowania biblioteki, zgromadzonych książkach. Dzieci miały czas na oglądanie książek oraz okazję do wysłuchania fragmentu książki czytanej przez panią bibliotekarkę. Celem wycieczki było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki.

 

Świąteczna kartka dla podopiecznych Dębickiego Hospicjum

Ponad 40 pięknie wykonanych bożonarodzeniowych kartek zebrały uczennice klasy V wśród uczniów szkoły.  Przekazane zostały przez hospicyjnych wolontariuszy osobom chorym i cierpiącym. Dziękujemy gorąco każdemu za wkład pracy w to, by obdarować promykiem nadziei potrzebujących w czasie świąt. A oto galeria prac.

 

Szopki Bożonarodzeniowe

 

Szlachetna paczka znów powstała!!!

Dwutygodniowa zbiórka w naszej szkole zaowocowała 11 paczkami!

8 grudnia pani Ewa Strózik doręczyła je do wolontariuszki Szlachetnej Paczki pani Katarzyny, która opiekuje się panią Weroniką z Dębicy. W tym roku wybraliśmy rodzinę zmagającą się z niepełnosprawnością i problemami finansowymi, by sprawić jej świąteczną radość. Dzięki ofiarności i zrozumieniu idei tej ogólnopolskiej akcji w szkolnej i rodzinnych  społecznościach udało nam się zebrać wszystkie produkty, które są najbardziej potrzebne oraz zakupić odzież.

Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i zechcieli się podzielić z potrzebującymi.

Szkolni wolontariusze koordynujący   akcję to: Oliwia Sidor, Aleksandra Rymut, Klaudia Kamińska, Amelia Fic,  Maksymilian Strózik i Dominik Kosiński, a wszystko pod opieką pani Ewy Strózik.

JEDEN ZA WSZYSTKICH

WSZYSCY ZA JEDNEGO!

 

INTO ENGLISH

Dnia 29 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Powiatu Dębickiego pod nazwą INTO ENGLISH. W zmaganiach wzięło udział 67 uczniów. Zadaniem uczestników było napisanie testu. Po wykonanej pracy wszyscy gimnazjaliści tudzież nieliczni uczniowie klas VII-mych także biorących udział w Konkursie, a wśród nich reprezentujący naszą szkołę Konrad Ciebień, brali udział w grach i teleturniejach związanych z kulturą krajów anglojęzycznych, przygotowanych dla nich w pracowniach multimedialnych. Zostali też oprowadzeni po szkole - zwiedzali warsztaty, pracownie szkolne i mieli okazję obserwować uczniów w trakcie zajęć. Miło nam poinformować, że Konrad zajął 12 miejsce, co jest sporym osiągnięciem zważywszy, że rywalizował ze starszymi konkurentami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Good luck!

 

W świecie dobrych manier

Klasa II zasady zachowania przy stole ma w "jednym paluszku". Tematem przewodnim piątkowej lekcji była rozmowa o zasadach zachowania się przy stole. Dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady "savoir-vivre". Celem lekcji było również zdobycie umiejętności prawidłowego nakrycia stołu. Wszystkie dzieci starały się prawidłowo ustawiać talerze i sztućce na stole. Uczniowi poznali także rolę serwetki i sposoby jej dekoracyjnego składania. Na zakończenie lekcji, każdy miał możliwość samodzielnie złożyć swoją serwetkę.

 

Uroczysta Gala dla wyróżnionych nauczycieli

7 grudnia 2017r.  w sali widowiskowej  Jasielskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia pamiątkowych statuetek i dyplomów wyróżnionym nauczycielom za wieloletnią i owocną współpracę ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki w kształtowaniu wśród dzieci i młodzieży postaw sprzyjających trosce  o środowisko, w  propagowaniu działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu poprzez wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Pani Bożena Sztogrin, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Stobiernej otrzymała nagrodę z rąk  przewodniczącego Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki - pana Andrzeja Czerneckiego.  Przewodniczący  docenił szczególne osiągnięcia w działaniach edukacyjnych na rzecz podniesienia świadomości ekologicznej dzieci i mieszkańców z rejonu dorzecza Wisłoki. Pani Maria Lignar- dyrektor biura Związku, dziękowała wyróżnionym osobom za realizację przedsięwzięć dotyczących odnawialnych źródeł energii, promowania selektywnej zbiórki odpadów oraz rozpowszechniania wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju. W uroczystości uczestniczyli burmistrzowie i wójtowie  Gmin skupionych w Związku Dorzecza Wisłoki, uczniowie  biorący udział w konkursie fotograficznym "Pejzaże dorzecza Wisłoki" a także nauczyciele i rodzice nagrodzonych dzieci.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj46
mod_vvisit_counterWczoraj298
mod_vvisit_counterTydzień46
mod_vvisit_counterp. tydzień3047
mod_vvisit_counterMiesiąc8908
mod_vvisit_counterp. miesiąc12471
mod_vvisit_counterWszystkich946223

Aktualnie: gości 3, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 54.227.6.156
 , 
22 stycznia 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u