"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Listy do Ziemi

11 kwietnia startuje tegoroczna akcja LISTY DLA ZIEMI. Zapraszamy do zapoznania się z jej szczegółami.

Listy do Ziemi

 

IV Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II

8 kwietnia o godzinie 15.01 odśpiewaniem "Barki" przez Norberta Jedlińskiego rozpoczął się IV Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II, zorganizowany w 13-tą rocznicę jego śmierci. Głównym organizatorem był jak co roku GOSiR Gminy Dębica. W tegorocznej edycji Memoriału wzięło udział ponad 700 osób, które zdecydowały się oddać hołd Papieżowi pokonując dystans 128km 500m co dało 5140 długości basenu. Do tego dzieła wkład wnieśli także nasi uczniowie, którzy - jako uczęszczający do szkoły o zaszczytnym imieniu Jana Pawła II, wraz z kolegami z Brzeźnicy rozpoczęli Memoriał płynąc w pierwszych sztafetach. Byli to: Julia Sikora, Klaudia Kłusek, Patryk Konieczny, Kacper Wójciak i Jakub Kalita. Tradycyjnie uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty i uczestniczyli w degustacji kremówek. Wyjazd uczniów zorganizował p. Tomasz Świerczek we współudziale z p. Koniecznym, zaś w organizacji wystawy poświęconej naszemu Patronowi uczestniczyły także panie: Katarzyna Gorczyca i Iwona Sidor. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w tym pięknym dziele.

 

Julka laureatką Olimpusa

Miło nam poinformować o sukcesie Julii Sikory - klasa V. Zdobyła ona tytuł Laureata 9. Miejsca Ogólnopolskiej Olimpiady Zimowej z języka polskiego. W olimpiadzie startowały też uczennice: Nikola Mormol, Sylwia Ciebień, Maria Szela, Marta Czauderna, Gabriela Laska, Aleksandra Rymut, Klaudia Kamińska, Oliwia Sidor. Wszystkim gratulujemy!

 

Bonusy na kwiecień

Miło nam przedstawić listę uczniów, którzy otrzymali bonusy za brak uwag negatywnych w marcu oraz za 100%-wą frekwencję. Gratulujemy!

Więcej…

 

Wielkopostna kwesta nauczycieli

Nauczyciele i pracownicy naszej szkoły włączyli się w tegoroczną Wielkopostną kwestę nauczycieli. Z prośbą o jej zorganizowanie zwrócił się pan Zbigniew Gumiński - pomysłodawca i współzałożyciel Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, związany z Zespołem Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu; Przedstawiciel Rady do współpracy z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundusze z kwesty przeznaczone są na rzecz dożywiania dzieci w roku szk. 2018/19 uczących się w szkole noszącej imię Jana Pawła II w Welou w Togo. Ubiegłoroczna kwesta pozwoliła na dożywianie 113 dzieci gorącym posiłkiem 3 razy w tygodniu. Wcześniejszym działaniem szkół noszących zaszczytne imię Jana Pawła II było sfinansowanie w Welou budowy szkoły noszącej imię naszego Patrona. Uczyniono to ze środków zebranych podczas XI i XII pielgrzymki na Jasną Górę, a także kwest przeprowadzonych w szkołach. Wszystko odbywa się we współpracy z ks. Łukaszem Kobielusem SMA pracującym na tej placówce misyjnej. Więcej informacji o tej akcji i innych przeprowadzanych przez szkoły imienia Jana Pawła II można znaleźć na stronie  Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

 

Wesołego Alleluja!


 

Regulamin X Gminnego Konkursu Ekologiczno - Przyrodniczego

Zapraszamy serdecznie nauczycieli i uczniów klas II - III szkół podstawowych z terenu naszej gminy do wzięcia udziału w X Gminnym Konkursie Przyrodniczo - Ekologicznym p/h: "Przyroda wspólnym domem".  Poniżej zamieszczamy regulamin Konkursu.

Regulamin Konkursu

 

Wielkanoc i wspomnienie naszego Patrona

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

 

Konkurs modelarski

W dn. 23-25.03.2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy miał miejsce XIV Konkurs Modelarski Ogniwko. Miło nam poinformować, że Marysia Szela - uczennica kl. V zajęła w tymże konkursie w grupie młodzików II miejsce w kategorii: figurki. To kolejna edycja Ogniwka, w której Marysia zdobywa laury. Gratulujemy!

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u