"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Kibicujemy Resovii Asseco

4 listopada grupa uczniów ze Stobiernej i Zawady wraz z nauczycielami i rodzicami zamieniła się w kibiców siatkarskich kibicując w Hali Podpromie w Rzeszowie drużynie Resovii Asseco w zmaganiach PlusLigi z Indykpolem AZS Olsztyn. Udział w tym widowisku sportowym był jak zawsze niezwykłym przeżyciem, bo selfie z takimi mistrzami jak Marcin Możdżonek , Jakub Jarosz  czy trenerem Roberto Serniottim nie trafia się co dzień. To po meczu. A wcześniej - emocje kibicowania, zabawy z "Soviakiem", wspaniała atmosfera no i satysfakcja, że nasze okrzyki i brawa dodały animuszu Resoviakom, którzy pokonali rywala 3:0. Zadowoleni siatkarze z Rzeszowa z uśmiechem pozowali potem do zdjęć i rozdawali autografy. To dzięki pani Izabeli Fac, która niedawno gościła nas w Radio VIA oraz panu Jerzemu Cyprysiowi - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z bohaterami sobotniego spotkania. Bardzo dziękujemy! Wdzięczność wyrażamy także pani Annie Kędzior, która jak co roku była organizatorem wyjazdu do Rzeszowa.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film1

Film2

 

Jedz owoce to urocze

Dzieci wiedzą doskonale, że owoce należy spożywać codziennie, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że są bardzo zdrowe. Aby wszyscy uczniowie klasy II utwierdzili się w tym przekonaniu, wykonali sałatkę owocową. Wcześniej jednak, zgodnie z blokiem tematycznym "Polskie smaki" odbyły "podróż" kulinarną po Polsce. Temat jesiennej surówki/sałatki "Samo zdrowie" zainspirował uczniów do stworzenia klasowej książki kucharskiej. Każde dziecko napisało przepis na swoją ulubioną sałatkę lub surówkę, a w drodze głosowania wybrały jedną z nich - sałatkę owocową. W czwartkowy poranek wszyscy z wielkim zaangażowaniem po omówieniu zasad higieny i bezpieczeństwa wzięli się do pracy. Nagrodą była wspólna degustacja, na którą dzieci zaprosiły Panią Dyrektor.

 

Zmagania w Gminnej Lidze Lekkoatletycznej

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zmagań w I rundzie VI edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej.

Gminna Liga Lekkoatletyczna-wyniki

 

W Parku Owadów i na placu zabaw

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody dnia 18.10.2017 roku dzieci z klasy I SP wraz z wychowawczynią p. Lucyną Szczepkowicz wyruszyły na spacer po okolicy. Odwiedziły Park Owadów i Pajęczaków - gigantów w Stobiernej. W czasie pobytu dzieci mogły z bliska przyjrzeć się dużym okazom owadów, a także poznać ciekawostki przyrodnicze na ich temat. Zobaczyli tor jazdy dla monsterrollerów i rowerów górskich, a także Osadę Słowiańską. Była to wspaniała okazja do wzbogacenia edukacji ekologicznej uczniów poprzez poznawanie rodzimych gatunków owadów, do obserwacji przyrody na żywo oraz do zapoznania się z tradycją i turystyką regionu. Następnie w pięknym jesiennym słońcu, z wielką  radością  dzieci na gminnym placu zabaw kształciły i doskonaliły swoją ogólną sprawność ruchową.

 

Pasowanie na ucznia kl. I

Dnia 26 października odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie na Ucznia podczas, którego pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do braci uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która przywitała pierwszaków, ich rodziców, uczniów klasy III, II i "O" z wychowawczyniami oraz honorowego gościa w osobie pani Patrycji Krupka - Kierownika Referatu Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Następnie uczniowie klasy I pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Lucyny Szczepkowicz przedstawili program artystyczny, w czasie którego, z ogromnym zaangażowaniem odgrywali swoje role, ujmując szczerością, naturalnością i niepowtarzalnym dziecięcym wdziękiem. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia. Dzieci otrzymały wiele prezentów: od rodziców i młodszych kolegów. Pani Patrycja Krupka odczytała list okolicznościowy Wójta Gminy Dębica skierowany do uczniów kl. I oraz wręczyła Listy Gratulacyjne rodzicom. Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się na "słodki" poczęstunek. Cała impreza wypadła wspaniale. Na długo zostanie w pamięci dzieci i gości. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

 

O zdrowym żywieniu w zabawie i na wesoło

26 października uczniowie kl. I - III SP naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panią Kingą Oszkandy - dietetyczką pracującą w Gabinecie Dietetycznym Bonne Sante w Dębicy. Dzieci były zachęcane do prowadzenia zdrowego trybu życia i odpowiedniego odżywiania się. Pani dietetyk podkreślała, że bardzo ważne jest śniadanie. Daje moc na cały dzień i pełni kluczową rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Oprócz niego powinno spożywać się jeszcze cztery posiłki, czyli: drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Aby spotkanie nie było dla maluchów nudne i przyniosło oczekiwane efekty, znalazł się czas na zabawę. Dzieci starały się rozwiązywać zagadki, a potem segregowały różne produkty żywnościowe, uzasadniając, dlaczego są przyjazne naszemu zdrowiu bądź są dla nas szkodliwe. W koszyku "z uśmiechem" znalazły się: mleko, ser żółty, kasza jaglana, nasiona słonecznika, ogórek, cebula, marchewka, burak czerwony. W koszyczku "ze smutną miną" pojawiły się: chipsy, czekolada, lizaki i cukierki. Ponieważ zdrowiu sprzyja ruch, kolejna zabawa pobudzała dzieci do małego wysiłku fizycznego. Kiedy padła nazwa owocu, z miejsc wstawały dziewczynki, natomiast kiedy była mowa o warzywie - chłopcy. Na koniec każdy z uczestników spotkania otrzymał ulotkę zachęcającą do odwiedzenia Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante w Dębicy.

 

Zaproszenie na spotkanie z dietetykiem

 

Jesienny spacer po okolicy

19 października był pięknym słonecznym dniem. Klasa III z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę po okolicy. A że można zobaczyć w Stobiernej dużo, zaczęliśmy od Centrum Edukacji, potem ścieżką do Parku Owadów i Pajęczaków. Super było tam pobyć i poznać życie mrówki, pszczoły, kleszcza itp. Dalej, na szczycie naszej górki zwiedziliśmy Gród Słowiański. Chłopców interesowały zajęcia, jakie wykonywali ludzie w dawnych czasach, a dziewczynki - kramiki z piękną, ręcznie wykonaną biżuterią. Z wieży widokowej podziwialiśmy jesienne pejzaże naszej urokliwej okolicy. Wracając ze śpiewem i uśmiechnięci, zbieraliśmy kolorowe liście, z których potem powstały kolorowe bukiety.

 

X Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

24 października 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Stobiernej odbył się X Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Konkurs wpisał się w Uroczystość Patrona Szkoły. Celem głównym konkursu było pogłębianie wiedzy na temat życia i nauczania Świętego Jana Pawła II, ponadto konkurs ten przyczynił się do integracji szkół Gminy Dębica oraz wspomógł rozwijanie w uczniach postaw koleżeńskich i współpracy w grupie. Uczestnicy konkursu pogłębili zakres swojej wiedzy o życiu, osobie i nauczaniu św. Jana Pawła II na podstawie jego książki "Dar i tajemnica".

Więcej…

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj476
mod_vvisit_counterWczoraj692
mod_vvisit_counterTydzień4134
mod_vvisit_counterp. tydzień1882
mod_vvisit_counterMiesiąc6605
mod_vvisit_counterp. miesiąc11195
mod_vvisit_counterWszystkich1089559

Aktualnie: gości 27 połączonych
Twoje IP: 34.207.152.62
 , 
17 lutego 2019
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u