Home Jubileusz 50-lecia Jubileusz 50-lecia szkoły

UROCZYSTY JUBILEUSZ 50-LECIA SZKOŁY W STOBIERNEJ

22 października 2014 r. na zawsze pozostanie w pamięci społeczności Stobiernej. Tego dnia uroczyście obchodzono Jubileusz 50 lat istnienia  szkoły w Stobiernej. Świętowanie rozpoczęto od mszy świętej w sanktuarium w Zawadzie, w  której uczestniczyli zaproszeni goście, nauczyciele, absolwenci, rodzice i uczniowie. Liturgii przewodniczył ks. Władysław Tokarczyk, wieloletni kustosz tej świątyni i katecheta szkoły w Stobiernej. Obrazując licznymi szczegółami z życia, w ciepłych słowach przedstawił postać Jana Pawła II, którego 8 lat temu obrano za patrona szkoły.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Dalsze obchody jubileuszu odbyły się w budynku szkoły. Tutaj oficjalnie powitano wszystkich gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich znaleźli się: Andrzej Reguła - Podkarpacki Wojewódzki Inspektor  Ochrony Roślin i Nasiennictwa, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie - starszy wizytator  pani Hanna Stasicka, Aleksander Reguła - Radny Powiatowy, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Technicznej Inwestycji i Remontów, Stanisław Rokosz -  Wójt Gminy Dębica, Piotr Żybura- przewodniczący Rady Gminy Dębica,  Zdzisław Siwula-  zastępca  Wójta Gminy Dębica, Władysław Ciebień - wiceprzewodniczący Rady Gminy, Adrianna Miazga-  z-ca dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli, Małgorzata Gargas - dyrektor Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Dębicy, Komisarz Bożena Lisak z  Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, Mirosława Jurik - Prezes Zarządu Oddziału  Związku Nauczycielstwa Polskiego Okręgu Podkarpackiego, Marcin Ciszek - dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie Oś., pani Irena Wilk i pani Beata Ciećkiewicz - wcześniejsi dyrektorzy szkoły, Władysław Gazda- Kierownik Referatu Gospodarki Przestrzennej, Budownictwa i Gospodarki Komunalnej, Bartosz Góra- radca prawny Gminy Dębica, Grzegorz Skowroński- przedstawiciel Wydziału Infrastruktury Technicznej Inwestycji i Remontów w Gminie Dębica, duchowni  na czele księdzem proboszczem sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie ks. Józefem Książkiem oraz księdzem Władysławem Tokarczykiem, Radni Gminy Dębica, Władysław Mormol - sołtys wsi Stobierna, Stanisława Mormol- pracownik Biblioteki Publicznej, Kazimierz Kudła - sołtys wsi Zawada, Michał Kłusek- prezes OSP w Stobiernej, Mirosław Miazga - Naczelnik OSP w Stobiernej, Wacław Porębski- prezes Zakładu Produkcji Plandek PLANPOR w Straszęcinie, Edward Lipa - prezes Firmy Uługi transportowe, przedstawiciel Zakładów Mięsnych Dobrowolscy, Maria Grych - Sekretarz Powiatowej Rady Spółdzielczości Uczniowskiej, emerytowani nauczyciele  i pracownicy oraz absolwenci szkoły przedstawiciele Rady Rodziców

Następnie głos zabrała pani dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stobiernej Bożena Sztogrin. W swojej przemowie, m.in. odniosła się do czasów minionych i obecnych, do niezwykłego klimatu, jaki od wielu lat panuje w tej placówce. Z wielkim wzruszeniem zaznaczyła, iż jest zaszczycona, mogąc  pełnić funkcję dyrektora w roku jubileuszowym.

Kolejnym punktem spotkania było zaprezentowanie metamorfozy szkoły jubilatki na przestrzeni 50-u lat w konwencji filmu. Wszyscy goście mogli powrócić myślami do lat minionych, wspomnieć tych, którzy odeszli i zasłużonych dla rozwoju placówki. Dla uczniów była to przepiękna lekcja historii ich małej ojczyzny.  Prezentację multimedialną ożywiły występy: przepięknie odtańczony polonez w wykonaniu uczniów i absolwentów, montaż słowno - muzyczny poświęcony patronowi szkoły, humorystyczny występ dzieci.

Pragnąc wyrazić serdeczną wdzięczność wszystkim, którzy wspierali i wspierają finansowo i rzeczowo statutową działalność szkoły, pani dyrektor uroczyście wręczyła pisemne podziękowania "Przyjaciołom szkoły".

Ogromną niespodzianką dla wszystkich okazała się specjalnie przygotowana na tę uroczystość Kapsuła Czasu mieszcząca się w głównym holu. Delegacja nauczycieli, uczniów pod przewodnictwem Wójta Gminy Dębica pana Stanisława Rokosza i Radnej wsi Stobierna pani Bernadetty Ciszek, umieściła  w niej przedstawioną prezentację multimedialną, dokumentację z remontów i rozbudowy szkoły, podziękowanie wójtowi za wsparcie wszelkich działań na terenie szkoły, listy uczniów do potomnych, jubileuszowe życzenia, obrazki szkoły widziane oczyma dzieci oraz lokalny tygodnik z zaproszeniem na naszą uroczystość.

Na urodzinach szkoły wielką radość wzbudził ogromny tort, który ufundowała Rada Rodziców. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz, który pogratulował pięknego jubileuszu, wręczając list gratulacyjny i pamiątkową statuetkę na ręce dyrektora szkoły.Przy tej okazji nagrodził 29 nauczycieli z terenu Gminy Dębica za wybitne osiągnięcia w pracy wychowawczej i dydaktycznej.

W kolejnej części programu głos zabrali goście: pani Irena Wilk - była dyrektor szkoły, Hanna Stasicka - starszy wizytator Kuratorium Oświaty, Bernadetta Ciszek- radna Gminy Dębica.

Pani dyrektor otrzymała List Gratulacyjny od posłanki na sejm RP pani Krystyny Skowrońskiej, od Kuratora Oświaty - pana Jacka Wojtasa oraz od Rady Rodziców. Jubileuszową pamiątkę szkoła otrzymała również od społeczności Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy. Miłą niespodziankę dla dyrektora  przygotowali  dyrektorzy placówek z terenu Gminy Dębica,  którzy wręczyli upominki dla szkoły.

Kulminacyjnym punktem uroczystości był koncert gitarowy pana Jacka Albina Ostrowskiego zatytułowany "Gitara wczoraj i dziś". Koncert ten artysta zadedykował wszystkim zaproszonym gościom i naszej Jubilatce.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zwiedzanie okolicznościowej wystawy, przedstawiającej historię szkoły, uwiecznionych na fotografiach absolwentów i pracowników oraz degustację jubileuszowego tortu, poczęstunek i sentymentalne spotkania po latach.

Poprawiony (środa, 24 czerwca 2015 21:57)

Twoje IP: 54.224.56.126
21 października 2018