"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home ARISS Stobierna Gmina Dębica znów będzie słyszana w kosmosie

Z wielką radością informujemy, że dwie szkoły z Gminy Dębica przystąpiły do projektu edukacyjnego ARISS. Szkoły złożyły wspólny wniosek o możliwość udziału w projekcie i wspólnym przeprowadzeniu łączności.Są to szkoły z Brzeźnicy i Stobiernej. Dziś w nocy szkoły zostały wpisane na listę przygotowujących się do łączności, o czym poinformował nas bezpośrednio School Selection Manager ARISS Francesco De Paolis, IK0WGF z Włoch.

 

Uczniowie tych szkół interesują się naukami ścisłymi i uczestniczą w wielu dodatkowych zajęciach i projektach edukacyjnych z dziedziny fizyki, matematyki, astronomii, łączności radioamatorskich, łączności satelitarnych. Uczestniczą w wyjazdach edukacyjnych i wycieczkach. Nauczyciele przygotowują indywidualne zajęcia dla uczniów zainteresowanych astronomią i łącznościami radiowymi. Szkoły realizują wiele zajęć dodatkowych dla uczniów.

Łączność radiową z ISS ma zapewnić klub krótkofalarski SP8KKM, we współpracy ze Szkolnym Klubem Łączności SP8YAY działającym przy Zespole Szkół w Podgrodziu, który w maju tego roku przeprowadził udany kontakt z astronautą Ronaldem Garanem.

Ze względów formalnych i organizacyjnych wniosek złożyły dwie szkoły, jednak do współpracy w realizacji tego prestiżowego zadania zapraszają wszystkie pozostałe szkoły z terenu Gminy Dębica. Mamy nadzieję, że udział uczniów z Gminy Dębica w realizacji tego zadania przyczyni się do rozwoju zainteresowań związanych z techniką kosmiczną, astronomią i naukami ścisłymi, a także zachęci do nauki jezyków obcych.

Wsparcie w organizacji tego przedsięwzięcia zapewni Zespół Szkół z Podgrodzia, który posiada już pewne doświadczenie w organizacji tego typu przedsięwzięcia. Koordynatorem grupy ARISS Gminy Dębica jest nauczyciel informatyki mgr Hubert Hajduk SQ9AOL, wspierany przez grupę krótkofalowców z Dębicy.

Kopiowanie i powielanie dozwolone z zachowaniem prawa autorskiego.

Poprawiony (wtorek, 22 listopada 2011 12:42)

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj345
mod_vvisit_counterWczoraj281
mod_vvisit_counterTydzień803
mod_vvisit_counterp. tydzień2610
mod_vvisit_counterMiesiąc6248
mod_vvisit_counterp. miesiąc9974
mod_vvisit_counterWszystkich1127722

Aktualnie: gości 15 połączonych
Twoje IP: 3.94.196.192
 , 
18 czerwca 2019
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u