"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home Wszystkie artykuły Wycieczki Wystawa w MOK w Dębicy

"Nauki dawne i niedawne"

Uczniowie klasy VI oraz I-III gimnazjum odwiedzili Galerię MOK w Dębicy, gdzie eksponowana jest niezwykła i bardzo ciekawa wystawa pod hasłem: "Nauki dawne i niedawne". Jest to prezentacja nauki i wynalazków na przestrzeni wieków. Wystawa ma dodatkowy walor dydaktyczny, gdyż jest interaktywna. I co ciekawe - można, a wręcz należy dotykać eksponaty. Jest to ekspozycja przede wszystkim edukacyjna. Składa  się z modeli obsługiwanych przez samych widzów. Instrukcja obsługi każdego modelu jest przygotowana bardzo przejrzyście. Autorami wystawy są pracownicy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po raz pierwszy została zaprezentowana w Krakowie w 2000 roku i od tego czasu odwiedziła kilkadziesiąt ośrodków w kraju. Obejrzało ją 200 tysięcy widzów.

Tematyka wystawy obejmuje 4 grupy zagadnień: "W świecie fal", "Między bitem i abakiem", "Zmierzyć czas" i "Kąty na niebie i na Ziemi". Zwiedzający wystawę mogą zatrzymać się przy 40 stanowiskach tematycznych. Przy niemal każdym można uruchomić urządzenie.
Wystawa ma również swój dębicki akcent. Jedno stanowisko poświęcone jest oponie, oczywiście z racji obecności w mieście Firmy Oponiarskiej, która zresztą sprowadziła wystawę do Dębicy. Nasi uczniowie świetnie się bawili a przy okazji zapoznali się z wieloma niezwykłymi, lecz często obecnymi na co dzień zjawiskami fizycznymi. Mamy nadzieję, że aktywny udział w tej wystawie wyzwoli w uczniach zamiłowanie do fizyki. Wyjazd do Galerii zorganizowali: pani Anna Pondo i pan Tomasz Świerczek.
Poprawiony (wtorek, 02 października 2012 10:43)

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj75
mod_vvisit_counterWczoraj211
mod_vvisit_counterTydzień286
mod_vvisit_counterp. tydzień2483
mod_vvisit_counterMiesiąc7774
mod_vvisit_counterp. miesiąc11557
mod_vvisit_counterWszystkich1079533

Aktualnie: gości 24 połączonych
Twoje IP: 54.83.93.85
 , 
22 stycznia 2019
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u