Home Wszystkie artykuły Wycieczki Wystawa w MOK w Dębicy

"Nauki dawne i niedawne"

Uczniowie klasy VI oraz I-III gimnazjum odwiedzili Galerię MOK w Dębicy, gdzie eksponowana jest niezwykła i bardzo ciekawa wystawa pod hasłem: "Nauki dawne i niedawne". Jest to prezentacja nauki i wynalazków na przestrzeni wieków. Wystawa ma dodatkowy walor dydaktyczny, gdyż jest interaktywna. I co ciekawe - można, a wręcz należy dotykać eksponaty. Jest to ekspozycja przede wszystkim edukacyjna. Składa  się z modeli obsługiwanych przez samych widzów. Instrukcja obsługi każdego modelu jest przygotowana bardzo przejrzyście. Autorami wystawy są pracownicy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po raz pierwszy została zaprezentowana w Krakowie w 2000 roku i od tego czasu odwiedziła kilkadziesiąt ośrodków w kraju. Obejrzało ją 200 tysięcy widzów.

Tematyka wystawy obejmuje 4 grupy zagadnień: "W świecie fal", "Między bitem i abakiem", "Zmierzyć czas" i "Kąty na niebie i na Ziemi". Zwiedzający wystawę mogą zatrzymać się przy 40 stanowiskach tematycznych. Przy niemal każdym można uruchomić urządzenie.
Wystawa ma również swój dębicki akcent. Jedno stanowisko poświęcone jest oponie, oczywiście z racji obecności w mieście Firmy Oponiarskiej, która zresztą sprowadziła wystawę do Dębicy. Nasi uczniowie świetnie się bawili a przy okazji zapoznali się z wieloma niezwykłymi, lecz często obecnymi na co dzień zjawiskami fizycznymi. Mamy nadzieję, że aktywny udział w tej wystawie wyzwoli w uczniach zamiłowanie do fizyki. Wyjazd do Galerii zorganizowali: pani Anna Pondo i pan Tomasz Świerczek.

Poprawiony (wtorek, 02 października 2012 10:43)

mod_vvisit_counterWszystkich1001991

Twoje IP: 54.81.232.54