Home Wszystkie artykuły Z życia szkoły Gimnazjaliści sie bawią

"Otrzęsiny" klasy I gimnazjum

Zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie klasy I w czasie inauguracyjnej dyskoteki przeszli tzw. "otrzęsiny", czyli swoisty egzamin na pełnoprawnego członka gimnazjalnej wspólnoty. Próbę w formie ciekawych zabaw i konkurencji przygotowali koledzy i koleżanki z klasy II pod kierunkiem wychowawczyni pani Edyty Tuszyńskiej. Pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą, sprawnością, sprytem i poczuciem rytmu. Ich wychowawca - pan Tomasz Świerczek także poddany został próbom, solidaryzując się ze swoimi podopiecznymi. Ostatnim akcentem "otrzęsin" było złożenie przez nich przyrzeczenia, w którym zobowiązywali się m.in. do godnego reprezentowania szkoły i swojego środowiska, szacunku dla dorosłych i rówieśników, wytrwałej i systematycznej nauki, poszanowania praw i poglądów innych osób. Starsi koledzy i koleżanki uznali, że wszystkie próby zostały zaliczone. Aby pierwszoklasiści na dłużej zapamiętali tę uroczystość, umieścili na ich rękach napis: Gimnazjum. Po tej części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna przebiegająca w miłej i koleżeńskiej atmosferze.

Poprawiony (wtorek, 02 października 2012 10:42)

Aktualnie: gości 14,
botów 1 połączonych