Konferencja ekologiczna: Deko - Eko

Pani dyrektor Bożena Sztogrin, pani Anna Pondo oraz pan Tomasz Świerczek reprezentowali naszą szkołę w dwudniowej konferencji ekologicznej: Deko - Eko dla szkół, która rozpoczęła się 24 września 2012r. w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Gospodarz - pan Wójt Stanisław Rokosz otrzymał z rąk dr-a Wojciecha Blecharczyka - Przewodniczącego Narodowej Rady Ekologicznej tytuł Partnera Polskiej Ekologii w uznaniu za wkład w rozwój Narodowego Konkursu: "Przyjaźni Środowisku". Certyfikat ten nadaje Przewodnicząca Narodowej Rady Ekologicznej Anna Komorowska.

Gośćmi specjalnymi konferencji był Poseł na Sejm RP Zbigniew Rynasiewicz oraz Emilia Wojtyło Dyrektor Departamentu Zwiększania Szans Edukacyjnych MEN. Uczestnicy Konferencji, którzy przybyli z wielu regionów Polski obejrzeli występ grupy  dziecięcej z Zespołu Szkół w Pustkowie - Osiedlu, a następnie -  honorowi goście i oficjele wraz z przedstawicielami Gminy Dębica udali się na sesję terenową zwiedzając Górę Śmierci, Ekspozycję Historyczno - Dydaktyczną przy Górze Śmierci, Park Blizna oraz Gród Słowiański w Stobiernej. Pozostali uczestnicy wysłuchali w tym czasie prezentacji multimedialnych przygotowanych przez:

- Stanisławę Fadrowską - ZS w Izabelinie (woj. mazowieckie)

- Arletę Trzemilewską - ZS w Przykonie (woj. wielkopolskie)

- Bożenę Sztogrin - ZS w Stobiernej (woj. podkarpackie)

- Irminę Warmiak - ZS Integracyjnych w Radomiu (woj. mazowieckie)

Pani dyrektor w swojej prezentacji przybliżyła działalność ekologiczną w naszej gminie ze szczególnym uwzględnieniem szkół. Uczestnicy spotkania wyrażali głęboki podziw dla ogromu i wielkiej różnorodności działań podejmowanych na rzecz ekologii we wszystkich placówkach oświatowych.

We wtorek druga grupa przybyłych na konferencję wyjechała na sesję terenową po Gminie Dębica. Dalsza cześć Deko - Eko dla szkół odbyła się pod hasłem: "Rola mediów w edukacji ekologicznej". Panele eksperckie oraz prezentacje filmów edukacyjnych poprowadził Krzysztof Masiuk = Wiceprzewodniczący NRE, Piotr Frankiewicz - Dyrektor instytutu Ekologii i Ochrony Środowiska na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, Anna Kubik - Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Krzysztof Grad - Rzecznik Prasowy NRE oraz Krzysztof Nepelski - Pełnomocnik ds. relacji instytucjonalnych Grupa RMF Sp. z o.o.

Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów z osobami i instytucjami podejmującymi działania na rzecz ekologii i edukacji ekologicznej.

Poprawiony (środa, 03 października 2012 23:37)

Twoje IP: 54.224.56.126
21 października 2018