"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

DZIEŃ PATRONA w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Stobiernej

19 października 2012r. obchodziliśmy szóstą rocznicę nadania imienia naszej szkole. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: Jan Paweł II - PAPIEŻ RODZINY.O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta w Sanktuarium pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zawadzie. Dalsze obchody  miały miejsce w budynku szkolnym. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach: Zdzisław Siwula - Zastępca Wójta Gminy Dębica , Adrianna Miazga - Dyrektor GZEASiP w Dębicy, Bernadetta Ciszek - Radna wsi Stobierna, Marcin Ciszek - Dyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej , Władysław Mormol - Sołtys wsi Stobierna oraz księża okolicznych parafii wraz z przedstawicielami uczniów, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie. Wszyscy mieli okazję obejrzeć piękną część artystyczną przygotowaną przez Panią Beatę Ciećkiewicz i Panią Elżbietę Ciemiorek.

Występujący w niej uczniowie wprowadzili nas w tematykę domu rodzinnego i miłości między najbliższymi. Przywołali wspomnienia o największym  z rodu Polaków, o błogosławionym Ojcu Świętym Janie Pawle II, o jego pochyleniu się nad sprawami małżeństwa i rodziny. Jak zwykle można było z wielkim wzruszeniem wysłuchać  piosenek  wykonanych przez chór szkolny. Uroczystość uświetniły również dwie prezentacje multimedialne. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i uczniów Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował kiermasz, z którego dochód zostanie przekazany na Hospicjum  w Dębicy. Po akademii Pani Dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom konkursów papieskich: recytatorskiego, plastycznego i wokalnego. Pragniemy podziękować Ojcu Markowi Mirusowi za ufundowanie nagród w konkursie piosenki dla Jana Pawła II. Jednym z punktów programu uroczystości był V Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, w którym wzięli udział uczniowie z 9-ciu szkół. Zwyciężyła drużyna z Brzeźnicy, II miejsce zdobył Pustków a III Pustynia. Gratulujemy! Konkurs przygotował ks. Paweł Tabiś. Pragniemy podziękować wszystkim: nauczycielom, katechetom, uczniom, rodzicom, pracownikom obsługi i sponsorom, za wkład wniesiony w przygotowanie obchodów tegorocznego Dnia Patrona.

http://youtu.be/JIvZcSbX9LI

Poprawiony (sobota, 20 października 2012 19:29)

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj110
mod_vvisit_counterWczoraj211
mod_vvisit_counterTydzień321
mod_vvisit_counterp. tydzień2483
mod_vvisit_counterMiesiąc7809
mod_vvisit_counterp. miesiąc11557
mod_vvisit_counterWszystkich1079568

Aktualnie: gości 25 połączonych
Twoje IP: 54.83.93.85
 , 
22 stycznia 2019
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u