Pasowanie na ucznia w Zespole Szkół w Stobiernej

Tradycją Zespołu Szkół w Stobiernej jest uroczyste Pasowanie na Ucznia, które w tym roku szkolnym odbyło się 22 października. Dziesięciu uczniów kl. I w obecności licznie zgromadzonych rodziców, starszych i młodszych kolegów oraz nauczycieli zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów szkoły podstawowej. Starsi uczniowie serdecznie powitali pierwszaków, oferując pomoc i życząc powodzenia oraz wiele sukcesów w szkole. Galowe stroje, radość, powaga na twarzach, wszystko w atmosferze wielkiego wydarzenia i doniosłej chwili. Wiersze, piosenki, inscenizacje, ślubowanie w wykonaniu pretendentów do miana ucznia pod kierunkiem wychowawczyni pani Jolanty Depa dowiodły, że nominowani nadają się na członków społeczności szkolnej. Potwierdziły to gromkie brawa zgromadzonej publiczności, dającej tym samym wyraz swojego zadowolenia i aprobaty.

Uwieńczeniem tych wysiłków było pasowanie na ucznia, którego dokonała pani wychowawczyni, kładąc na ramieniu każdego pierwszaka czarodziejski ołówek. Na zakończenie pierwszoklasiści już, jako pełnoprawni uczniowie tej szkoły zostali obdarowani specjalnie przygotowanymi na tę okazję dyplomami, upominkami od Rady Rodziców oraz od swoich starszych kolegów z kl. III. Po tych przeżyciach z części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się na "słodki" poczęstunek.

Poprawiony (poniedziałek, 22 października 2012 18:54)

Twoje IP: 54.166.207.223
24 października 2018