Z kulturą na "ty".

Uczniowie klas I - III gimnazjum wzięli udział 8 listopada b.r. w dwóch wydarzeniach kulturalnych w Rzeszowie. Pierwszym z nich był seans w Multikinie w Milenium Hall. Uczniowie obejrzeli film zrealizowany w koprodukcji polsko - włoskiej pt. "Bitwa pod Wiedniem". Film opowiada o dramatycznych wydarzeniach związanych z inwazją turecką na chrześcijańską Europę w 1683 roku oraz o roli Polski i króla Jana III Sobieskiego w obronie Wiednia - stolicy cesarstwa Habsburgów.

Wkrótce uczniowie z kinomanów zmienili się w melomanów. Udali się bowiem do rzeszowskiej filharmonii na wysłuchanie pięknego koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie pod batutą Roberta Faściszewskiego. W programie znalazły się utwory Piotra Czajkowskiego - Uwertura fantazja Romeo i Julia,  Polonez z opery "Eugeniusz Oniegin" oraz Walc z baletu "Jezioro Łabędzie".

Udział w seansie i koncercie dostarczył wszystkim wielu wrażeń artystycznych. Wycieczkę przygotowali i opiekę pełnili: panie - Anna Kędzior i Edyta Tuszyńska oraz pan Tomasz Świerczek.

Poprawiony (piątek, 09 listopada 2012 19:10)