"Śniadanie daje moc"

W dniu 8 listopada dzieci z klas I-III brały udział w akcji "Śniadanie daje moc". 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień, dlatego też przyłączyliśmy się do akcji drugi raz i zgłosiliśmy nasz udział w konkursie.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali kolorowe, różnorodne i pomysłowe kanapki, którymi częstowali również kolegów i koleżanki z innych klas. Na pięknie przystrojonych stołach zobaczyć można było również  dużo owoców, soków i warzyw. Dla chętnych dzieci przygotowana była także smaczna zupka z dyni. Dzieci chętnie brały udział w organizacji śniadania, a później zajadały się smacznymi przekąskami.

Akcja miała na celu promowanie zdrowego odżywiania oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Wychowawczynie klas I-III przygotowały prezentację oraz reportaż z przebiegu wspólnego śniadania, które to zostały zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu.

Poprawiony (niedziela, 11 listopada 2012 21:28)