"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home ARISS Stobierna II Konferencja ARISS

Relacja spóźniona, ale zawsze....

20.X.2012 w Pustkowie - Osiedlu odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Uczestników Programu Edukacyjnego ARISS. Organizatorami Konferencji był Polski Związek Krótkofalowców, Grupa ARISS Polska, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy, Zespół Szkół im Jana Pawła II w Stobiernej, Szkolny Klub Łączności SP8KKM, Dębicki Klub Łączności SP8KKM i Stowarzyszenie DELTA.

 

O godzinie 9.00 w budynku Centrum Kultury i Bibliotek zebrali się zaproszeniu goście i oczywiście organizatorzy. Po tradycyjnym 15 - minutowym "kwadransie studenckim", który był oczekiwaniem na ewentualnych spóźnialskich okazało się, że wszyscy byli planowo i nikt już się więcej nie pojawił. Zatem Konferencję czas rozpocząć było... Dopisała młodzież szkolna i nauczyciele, szczególnie ze szkół w Brzeźnicy i Stobiernej, które przygotowują się do przeprowadzenia łączności z ISS. Przybyli przedstawiciele PZK i kilku klubów łączności. Miłą niespodziankę sprawili nam koledzy z Mikołowa z klubu SP9PKS (którzy przed rozpoczęciem konferencji nauczyli kilku uczniów i panią od Geografii jak złożyć prosty pikacz i pracować telegrafią) i reprezentanci klubu SP9KJM, oraz redakcja RBI. Po oficjalnych powitaniach zgromadzeni wysłuchali 3 prelekcji: A. Budzianowskiego - o programie ARISS i życiu na ISS, H. Hajduka - o tym jak to zrobić by pogadać z astronautą, i J. Kotowskiego - co NASA ciekawego proponuje szkołom. Po ogłoszonej dłuższej przerwie po drugim wykładzie, aby kawy i ciasta spożyć można uczniowie sprawili nam przemiłą niespodziankę - przerwa okazała sie za długa i po kilkunastu minutach wszyscy zwarci i gotowi oczekiwali na sali na kolejny wykład - nie czekając na "dzwonek". Ech... żeby tak na zajęcia w szkole biegiem się stawiali .... W międzyczasie można było podziwiać naszą klubową zabawkę w postaci Stara 660 z radiostacją, którą przyprowadził na miejsce Andrzej SQ8NMA. W trakcie konferencji wręczone zostały podziękowania za pracę na rzecz ARISS i za przeprowadzone w mijającym roku łączności kosmiczne z Polski. Po oficjalnym zakończeniu konferencji była możliwość pozostania na sali i porozmawiania o ARISS i o kosmosie. I tu kolejna niespodzianka: nikt - poza prowadzącym konferencję :-) nie opuścił sali i przez około godzinę wszyscy uczestniczyli w kolejnym wykładzie. Ale w końcu niespodzianki się skończyły i uczestnicy powiedzieli: dość! Najwytrwalsi zwiedzili jeszcze ekspozycje historyczną przy Górze Śmierci w Pustkowie, gdzie podczas II Wojny Światowej był obóz pracy, oraz poligon rakiet doświadczalnych V1 i V2 w Bliźnie.

Poprawiony (poniedziałek, 12 listopada 2012 08:44)

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj31
mod_vvisit_counterWczoraj359
mod_vvisit_counterTydzień848
mod_vvisit_counterp. tydzień2610
mod_vvisit_counterMiesiąc6293
mod_vvisit_counterp. miesiąc9974
mod_vvisit_counterWszystkich1127767

Aktualnie: gości 13 połączonych
Twoje IP: 3.94.196.192
 , 
19 czerwca 2019
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u