Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018

W poniedziałek 4 września 2017r. nastąpiła uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od uczestnictwa nauczycieli, 125 uczniów szkoły podstawowej wraz z klasami dotychczasowego gimnazjum i ich rodziców oraz zaproszonych gości  we mszy św. w kościele p.w. NNMP  w sanktuarium w Zawadzie, której przewodniczył kustosz ks. Józef Książek. Dalsze uroczystości odbyły się już w Publicznej Szkole Podstawowej w Stobiernej. Po przybyciu do szkoły,  pani dyrektor Bożena Sztogrin serdecznie powitała dzieci, nauczycieli, rodziców i honorowych gości w osobach panią Bernadettę Ciszek - radną wsi Stobierna, panią Sylwię Zapał - kierownika CEE  w Stobiernej, panią Małgorztę Pyskaty - sołtysa wsi Stobierna.  W dalszej części uroczystości wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W pierwszej odsłonie uczniowie wierszem  i piosenką przybliżyli nam bolesne wydarzenia z krwawych kart naszej historii, gdyż rozpoczęcie roku szkolnego to jednocześnie 78-ma rocznica wybuchu II wojny światowej. Następnie uczniowie na wesoło pożegnali lato i wakacje. Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez panie:  Jolantę Depa i Agnieszkę Matłok  wzbogaciła prezentacja multimedialna oraz występ wokalny Julii Sikory z klasy V oraz Dagmary Sikory  z klasy III gimnazjum. Po występie Pani Dyrektor przedstawiła ogólnie plany na rozpoczynający się czas nauki, zmiany w kadrze nauczycieli, szczególnie gorąco witała najmłodszych uczniów, którzy wstępują po raz pierwszy w szkolne progi. Życzyła wszystkim wytrwałości i samych sukcesów. Udanego i pełnego sukcesów roku szkolnego życzyła w imieniu Wójta i Rady Gminy pani Sylwia Zapał.

WYCHOWAWCY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

oddziału przedszkolnego - pani Maria Socha

klasy I PSP - pani Lucyna Szczepkowicz

klasy II PSP - pani Sabina Kusibab