"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Jesteśmy adopcyjnymi rodzicami

Dzięki październikowej  akcji Szkolnego Klubu Wolontariusza, polegającej na zorganizowaniu samodzielnie pieczonych pysznych  gofrów, udało się zebrać 100 zł., które Klub Wolontariusza przekazał na konto fundacji humanitarnej Redemptoris Missio. W ten sposób już czwarty rok jesteśmy adopcyjnymi rodzicami  jednej z ubogich  szkół w Kamerunie w Abong-Mbang. To kwota, która w całości została przekazana tej szkole. W zobowiązaniu adopcyjnym zobowiązaliśmy się  na wsparcie tej placówki co najmniej przez 6 kolejnych lat i  postaramy się dotrzymać obietnicy. Z dotychczas otrzymanych wieści od s. Alicji Adamskiej wiemy, że wcześniejsze wpłaty szkoła afrykańska wykorzystała na zakup środków higienicznych dla dzieci, organizację konkursów,  wycieczkę i zabezpieczającą barierkę przy budynku. Dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, którzy włączają się w akcję "Adoptuj szkołę!"

Oto informacje otrzymane od Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio:

"Szanowni Państwo!

Na Państwa ręce przekazujemy krótki list Siostry Alicji Adamskiej z Kamerunu, w którym opisuje aktualną sytuację szkoły w Abong-Mbang. Korzystając z okazji chciałabym bardzo serdecznie podziękować za wsparcie jakiego Państwo udzielają uczniom szkoły. Dzięki Państwa hojności dzieci z najbiedniejszych rodzin dostają szansę na zmianę swojego przyszłego życia.

Łączę wyrazy szacunku i głębokiego poważania."

Justyna Janiec-Palczewska

Prezes Fundacji

"Z ogromna radością pragnę podziękować Fundacji i wszystkim którzy wspierali nas poprzez adopcje szkoły w Abong Mbang. Oczekiwaniom stało się zadość. Szkoła posiada werandę z barierką. Dzięki Wam dzieci są bezpieczne. Każdego dnia dziękowałam Bogu że nikomu się nic złego nie przydarzyło. Tym razem modlitwa popłynie do Boga za Was kochani dobroczyńcy. Niech Pan Jezus błogosławi każdego z Was. S. Alicja."

Fundacja Pomocy Humanitarnej

"Redemptoris Missio"

Poprawiony (czwartek, 19 października 2017 00:20)

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj52
mod_vvisit_counterWczoraj177
mod_vvisit_counterTydzień848
mod_vvisit_counterp. tydzień2193
mod_vvisit_counterMiesiąc5003
mod_vvisit_counterp. miesiąc8820
mod_vvisit_counterWszystkich1048820

Aktualnie: gości 16 połączonych
Twoje IP: 54.80.87.166
 , 
19 października 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u