DZIEŃ PATRONA w Publicznej Szkole Podstawowej w Stobiernej

24 października 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Stobiernej  obchodzono Dzień Patrona Szkoły. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: "Wy jesteście nadzieją Kościoła i świata - Wy jesteście moją nadzieją" - Jan Paweł II. O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta w Sanktuarium pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zawadzie pod przewodnictwem księdza proboszcza Józefa Książka, w której uczestniczyli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice  i uczniowie. Dalsze obchody  miały miejsce w budynku szkolnym. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach: Piotr Żybura - Przewodniczący Rady Gminy Dębica, Bernadetta Ciszek- Radna wsi Stobierna, Małgorzata Pyskaty - Sołtys wsi Stobierna oraz nauczyciele i księża z terenu Gminy Dębica w osobach  ks. Kazimierza Gołasa, ks. Bogdana Wiszyńskiego, ks. Janusza Wszołek, ks. Damiana Warzechy oraz ks. Andrzeja Wilka wraz z przedstawicielami uczniów biorących udział w X Gminnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. Wszyscy mieli okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez panią Beatę Ciećkiewicz. Występujący uczniowie przywołali wspomnienia o największym  z rodu Polaków, o Świętym Janie Pawle II.   Z wielkim wzruszeniem wysłuchano  koncertu piosenek  w wykonaniu klasy VI oraz konkursowej piosenki, którą zaśpiewała Julia Sikora z klasy V. Uroczystość uświetniły również dwie prezentacje multimedialne. W tym dniu odbył się także X Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, z udziałem drużyn  z ośmiu szkół z terenu Gminy Dębica.

Film1

Film2

Film3

Film4

Film5

Podczas uroczystości  nastąpiło podsumowanie konkursów papieskich:

- Szkolny Konkurs plastyczny dzieciństwo i młodość Papieża kl. I-III PSP  - odp.  p. Jolanta Depa i  Sylwia Kusibab

- Szkolny Konkurs piosenki dla Jana Pawła II w kategoriach dla  kl I-IV i V-III PG - odp.  p. Ewa Strózik,

- Szkolny Konkurs literacki  Jan Paweł II wielki człowiek Wielki Polak Wielki Papież - odp.  Edyta Tuszyńska

Organizatorzy wraz z rodzicami uczniów PSP w Stobiernej  przygotowali kiermasz ciast (w tym oczywiście były kremówki) i wyrobów rękodzielniczych. Dochód został  przeznaczony na potrzeby Domowego Hospicjum im. Jana Pawła II w Dębicy oraz Dziecięcego Hospicjum w Rzeszowie. Na  gości czekał jak zwykle pyszny poczęstunek.     W tak sympatycznej atmosferze zakończono  wspólne świętowanie kolejnego Dnia Patrona Szkoły.

Wyniki szkolnego konkursu "Piosenka dla Jana Pawła II"

18  października na kilka dni przed obchodami szkolnego święta - Dnia Patrona Szkoły Jana Pawła II odbył się szkolny konkurs pod hasłem "Piosenka dla Jana Pawła II". Na szkolnej scenie zaprezentowało się  w dwóch kategoriach wiekowych aż 19 uczestników w wybranych przez siebie piosenkach. Jury podkreślało wysoki poziom muzyczny wielu uczestników, gratulując jednocześnie odwagi. Nagrodami uhonorowano 6 uczniów. Oto lista nagrodzonych:

I  KATEGORIA

I miejsce: Wiktoria Pyskaty, kl. III - "Biały Pasterz"

II miejsce: Piotr Kulig, kl. II - "Bóg łączy nas"

III miejsce: Marta Czauderna, kl. IV  - "Skarby Jana Pawła II"

II  KATEGORIA

I miejsce: Julia Sikora, kl. V  - "Ty prowadzisz nas"

II miejsce: Dagmara Sikora, kl. III gimnazjum -  "Podziękowanie"

III miejsce: Aleksandra Rymut, kl. II gimnazjum  - "Okna Krakowa"

Organizatorzy wraz z rodzicami uczniów PSP w Stobiernej  przygotowali kiermasz ciast (w tym oczywiście były kremówki) i wyrobów rękodzielniczych. Dochód został  przeznaczony na potrzeby Domowego Hospicjum im. Jana Pawła II w Dębicy oraz Dziecięcego Hospicjum w Rzeszowie.

Poprawiony (poniedziałek, 30 października 2017 15:09)

Twoje IP: 54.158.248.112
23 lipca 2018