X Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

24 października 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Stobiernej odbył się X Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Konkurs wpisał się w Uroczystość Patrona Szkoły. Celem głównym konkursu było pogłębianie wiedzy na temat życia i nauczania Świętego Jana Pawła II, ponadto konkurs ten przyczynił się do integracji szkół Gminy Dębica oraz wspomógł rozwijanie w uczniach postaw koleżeńskich i współpracy w grupie. Uczestnicy konkursu pogłębili zakres swojej wiedzy o życiu, osobie i nauczaniu św. Jana Pawła II na podstawie jego książki "Dar i tajemnica".

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 7 Szkół Podstawowych oraz II i III Gimnazjum z terenu naszej gminy. Konkurs rozgrywany był na zasadach turnieju. Uczestniczyły w nim 2-osobowe drużyny, reprezentacje poszczególnych szkół. W tym roku w konkursowych zmaganiach wzięły udział reprezentacje z:

Brzeźnicy, Głobikowej, Nagawczyny, Podgrodzia, Pustkowa, Pustyni, Stasiówki, Stobiernej.

W pierwszej rundzie, uczniowie odpowiadali na pytania na zasadzie testu wyboru. Maksymalnie na tym etapie uczniowie mogli uzyskać 15 pkt. Wyniki poszczególnych drużyn były następujące:

Brzeźnica - 14 pkt.

Głobikowa - 15 pkt.

Nagawczyna - 15 pkt.

Podgrodzie - 10 pkt.

Pustków - 10 pkt.

Pustynia - 15 pkt.

Stasiówka - 8pkt.

Stobierna - 14 pkt.

W drugiej rundzie uczniowie odpowiadali na pytania otwarte i mogli maksymalnie zdobyć 38 pkt.

Ostatecznie na podium znalazły się następujące zespoły:

Miejsce I - Brzeźnica 52 pkt.

Miejsce II - Pustynia 41 pkt.

Miejsce III - Głobikowa - 38 pkt.

Miejsce III - Nagawczyna - 38 pkt.

Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania i gratulacji. Piękne jest to że zechcieli oni część swojego czasu poświęcić na bliższe poznanie życia naszego rodaka św. Jana Pawła II, który wszystkim nam pozostawił między innymi piękny wzór umiłowania swojej Ojczyzny i zatroskania o jej losy.

Poprawiony (środa, 25 października 2017 21:01)

Twoje IP: 54.227.6.156
22 stycznia 2018