Jedz owoce to urocze

Dzieci wiedzą doskonale, że owoce należy spożywać codziennie, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że są bardzo zdrowe. Aby wszyscy uczniowie klasy II utwierdzili się w tym przekonaniu, wykonali sałatkę owocową. Wcześniej jednak, zgodnie z blokiem tematycznym "Polskie smaki" odbyły "podróż" kulinarną po Polsce. Temat jesiennej surówki/sałatki "Samo zdrowie" zainspirował uczniów do stworzenia klasowej książki kucharskiej. Każde dziecko napisało przepis na swoją ulubioną sałatkę lub surówkę, a w drodze głosowania wybrały jedną z nich - sałatkę owocową. W czwartkowy poranek wszyscy z wielkim zaangażowaniem po omówieniu zasad higieny i bezpieczeństwa wzięli się do pracy. Nagrodą była wspólna degustacja, na którą dzieci zaprosiły Panią Dyrektor.

Poprawiony (czwartek, 02 listopada 2017 20:04)

Twoje IP: 54.198.23.251
19 września 2018