"Księga Dżungli" w  iTeatrze

W dniu 17 października 2017r. uczniowie klas III, IV, V naszej szkoły uczestniczyli w transmisji internetowej Teatru TVP w  przedstawieniu pt: "Księga Dżungli". Kolejna propozycja specjalizującego się w marionetkach długoniciowych Teatru Lalek Arlekin to znana i uwielbiana przez dzieci na całym świecie opowieść o "ludzkim szczenięciu" Mowglim - chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury, która została podana w niezwykle atrakcyjnej formie. W spektaklu wziął udział cały zespół teatru, a na jego potrzeby skonstruowane zostały unikalne - rzeźbione, bardzo skomplikowane, nigdy przedtem nie stosowane w takiej postaci lalki, jak również specjalne obrotowe sceny. Autorem inscenizacji był mieszkający w Islandii światowej sławy lalkarz - Bernd Ogrodnik. Dzieci świetnie się bawiły podczas spektaklu oraz polubiły występujących bohaterów. Inicjatorem  transmisji była p. Katarzyna Gorczyca.

Poprawiony (wtorek, 07 listopada 2017 12:25)

Aktualnie: gości 4,
botów 1 połączonych