Andrzejkowe święto!

"Andrzejkowe mamy święto!

Co się dzisiaj nam wywróży?

Mamy miskę pełną wody,

wosk w garnuszku i klucz duży..." - pod takim hasłem 30 listopada klasa II świętowała Andrzejki. Ponieważ w grudniu zaczyna się adwent - ostatnie dni listopada to ostatnia szansa przed adwentem do zabaw. Ponure listopadowe wieczory tworzą doskonały nastrój do wróżb. Dawniej tego wieczoru wróżyły sobie tylko panny, kawalerowie zaś bawili się w podobny sposób w przeddzień św. Katarzyny - czyli Katarzynki. Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą. A wszystko to "z przymrużeniem oka" przecież to tylko zabawa!!!!, ale... Andrzejki mają niezaprzeczalnie charakterystyczny klimat. Dzieci wróżyły sobie przyszłość i bardzo dobrze się bawiły. Zapoznały się ze zwyczajami i obrzędami tego magicznego dnia. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zaproszone zostały na słodki poczęstunek.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

Poprawiony (poniedziałek, 04 grudnia 2017 17:49)

Aktualnie: gości 25,
botów 1 połączonych