Aleksandra Rymut  Wolontariuszką Roku 2017 Powiatu Dębickiego

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy II gimnazjum Aleksandra Rymut zdobyła wyróżnienie w powiatowym konkursie pt. "Wolontariusz  Powiatu Dębickiego 2017" w kategorii gimnazjum. Organizatorem był Powiat Dębicki wraz ze stowarzyszeniem "Uwierz w siebie". Ideą przyświecającą organizatorom konkursu  była promocja i popularyzacja postaw wolontarystycznych oraz publiczna prezentacja osób  wyróżniających się  aktywną postawą. Ola wyróżnienie odebrała z rąk wicestarosty powiatu pana Mateusza Paska oraz burmistrza miasta pana Mariusza Szewczyka.  Przewodnicząca kapituły przedstawiła Olę jako osobę pogodną, wrażliwą, chętną do podejmowania nowych wyzwań i potrafiącą zapalić do swoich pomysłów innych, w szkolnym wolontariacie działającą aktywnie od 2013r. Wśród jej działań wymieniła m.in. coroczne przygotowywanie "Szlachetnych Paczek", adoptowanie szkoły w Kamerunie, organizację zbiórki słodyczy dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, "Pól Nadziei", kiermaszów, zbiórek dla WOŚP i zakrętek, przygotowywanie kartek świątecznych dla chorych.

Kliknij, aby obejrzeć film - materiał nagrany przez Dębica TV:

Film

Ola otrzymała list gratulacyjny, STATUETKĘ "Wolontariusza 2017" oraz prezenty. Zgłoszoną do konkursu była też Klaudia Kamińska również uczennica kl. II gimnazjum, która otrzymała nagrodę pocieszenia. Dziewczęta - wolontariuszki w gali wolontariatu uczestniczyły w warsztatach "Dzielić się sobą. O świadomym działaniu i skrzydłach...", które niezwykle sugestywnie poprowadziła pani Katarzyna Wnęk - Joniec (osoba mimo swej niepełnosprawności aktywna na gruncie zawodowym i wolontariackim). Miały również okazje obejrzeć współczesny obraz młodzieży, w której tkwią pokłady dobra, w spektaklu grupy teatralnej SAFO oraz skosztować pysznego tortu. Zgłoszenia uczennic do konkursu dokonała opiekunka wolontariuszy pani Ewa Strózik. Gratulujemy wyróżnionej Oli!!!

Poprawiony (sobota, 23 grudnia 2017 18:15)

mod_vvisit_counterTydzień1990

Twoje IP: 54.159.30.26