Maks pobiegł Wilczym Tropem

4 marca w ramach dębickich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się po raz pierwszy Bieg Pamięci Tropem Wilczym. Dystans to 1963m. Długość biegu odpowiada dacie śmierci ostatniego Wyklętego - Józefa Franczaka ps. "Lalek", który został zastrzelony przez funkcjonariuszy UB 21 października 1963r. W biegu wzięło udział ponad 70 uczestników, a wśród nich uczeń kl. III gimnazjum - Maksymilian Strózik. Maks świetnie się spisał zajmując piąte miejsce. Gratulujemy nie tylko miejsca ale także patriotycznej postawy i hartu ducha, bo uczestnikom przyszło zmierzyć się również z mroźną aurą. Zachęcamy naszych uczniów, by w przyszłym roku w podobny sposób uczcili pamięć naszych Niezłomnych Bohaterów. Organizatorami byli m.in. KCE Kana oraz miasto Dębica.

Poprawiony (wtorek, 06 marca 2018 17:26)

mod_vvisit_counterTydzień2040

Twoje IP: 54.198.86.28