Nasza pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Jak każdego roku na początku marca wspominamy naszych bohaterów czyli Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych. Uczniowie z klas gimnazjalnych, kl. V i VII przygotowali pod kierunkiem p. Tomasza Świerczka część artystyczną. Wiersze i teksty miały na celu przybliżenie uczniom czasów heroicznej walki żołnierzy Podziemia Niepodległościowego z reżimem komunistycznym w pierwszych latach rządów komunistów w Polsce. Wydarzenia te w większości zakończyły się tragicznie dla polskich bohaterów, ale ich niezłomna  postawa - nawet w beznadziejnej sytuacji jest dla nas nauką męstwa, wzorem miłości Ojczyzny i umiłowania wolności. Występ uświetniły piosenki w wykonaniu Dagmary i Julii Sikora.

Poprawiony (czwartek, 08 marca 2018 17:05)

Aktualnie: gości 23,
botów 1 połączonych