Sukces Julii w konkursie historycznym

Z przyjemnością informujemy, iż Julia Sikora - uczennica klasy V zdobyła nagrodę I stopnia w IV edycji Konkursu o Żołnierzach Wyklętych - Niezłomnych, którego organizatorem było Katolickie Centrum Edukacji Kana w Dębicy. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dębickiego - łącznie blisko 60 osób. W kategorii szkół podstawowych zadaniem było wykonanie komiksu opowiadającego o losach wybranego bohatera czyli Żołnierza Wyklętego. Julia wybrała postać "Inki", dziewczyny Niezłomnej, która w chwili próby "zachowała się jak trzeba". Nagrodę za swoje dzieło  nasza laureatka odebrała 14 marca w DK Kosmos podczas  uroczystej Gali. Laureaci, pozostali uczestnicy Konkursu, opiekunowie i wszyscy obecni w Sali widowiskowej obejrzeli także piękne widowisko historyczno - patriotyczne pt. "Niezłomni dla Niepodległej" w wykonaniu Grupy Artystycznej Safo. Katolickie Centrum Edukacji Kana w Dębicy przygotowało Konkurs wspólnie z Miejskim Zarządem Oświaty w Dębicy, Światowym Związkiem Żołnierzy AK, Środowiskiem 5. Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy, Powiatem Dębickim, Miastem Dębica oraz rzeszowskim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. Serdecznie gratulujemy Julii, której radość dzielił sprawujący nad nią opiekę p. Tomasz Świerczek.

Konkurs "Wilczymi Śladami" - materiał TV Dębica

Poprawiony (środa, 21 marca 2018 19:40)

Twoje IP: 54.198.23.251
19 września 2018