Dzień Ziemi

25 kwietnia obchodziliśmy uroczyście Dzień Ziemi. Uczniowie, nauczyciele oraz goście - uczestnicy X Gminnego Konkursu Ekologiczno - Przyrodniczego  pod hasłem: "Przyroda wspólnym domem" wraz z opiekunami, uczestniczyli w uroczystej, okolicznościowej Akademii. Część artystyczna z udziałem uczniów klasy VII a przygotowana pod kierunkiem pani Alicji Jasińskiej była kosmiczna (dosłownie i w przenośni), bowiem przedstawiała losy mieszkańców Planety Kelmalk, którzy po zagładzie swojej Ojczyzny szukali w Kosmosie miejsca do osiedlenia się. Bardzo spodobała się im Ziemia, posiadająca wspaniałe atuty do istnienia wszelkich form życia. Dziwili się jednak, że Ziemianie w tak bezmyślny sposób niszczą swoją Planetę, co może w przyszłości zakończyć się katastrofą. To oczywiście nauka dla nas, byśmy uczynili wszystko dla dobra Ziemi i przyszłych pokoleń. Po tym przedstawieniu było wspólne śpiewanie o ekologii w wykonaniu siódmoklasistów i Zerówkowiczów - kierowanych przez panią Marię Socha. Całość uzupełniała futurystyczna sceneria oraz stroje w stylu kosmitów. Jedną z organizatorek Akademii była także pani Anna Pondo, która przeprowadziła wcześniej Konkurs Piosenki ekologicznej: "Zielona Nutka", a podczas uroczystości dokonała jego podsumowania. Laureaci mieli możliwość zaprezentowania zwycięskich utworów.

Poprawiony (czwartek, 26 kwietnia 2018 21:56)

mod_vvisit_counterTydzień2015

Aktualnie: gości 7,